Skocz do zawartości

Trenerek - Fun Fly


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację -Krzyś "Brzydki ,Zły i Szczery "

To że konstruktorzy jakiejś znanej firmy proponują jakieś rozwiązanie nie oznacza że jest ono dobre...............

Mercedesy też się psują.....................

No cóż zrobiłem tak jak zrobiłem, model latał dość dobrze, zaliczył kilka "dzwonów" ale usterzenie pozostało nienaruszone..........

gorzej z podwoziem bo za każdym "dzwonem" zostawało gdzieś w bruździe....... :mrgreen:

Tak nawiasem mówiąc to nie do końca się z Wami zgadzam w tej kwestii.......

Stosując dobry klej to raczej balsa prędzej pęknie bez względu na swą grubość i szerokość niż puści żywica epoksydowa.....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc III

 

Obiecałem że bedzie instrukcja jak wykonać rurke a wiec:

 

Przycinamy odpowiedni kawałek brystolu [zostawiamy z 10cm aby było za co złapać] i naklejamy na niego taśme klejącą, zwykła biurową

 

291zsiw.jpg

 

Naklejamy całość na rurke tak aby zachować oś

 

2nuoq5e.jpg

 

Smarujemy klejem CA powierzchnie za taśmą

 

jajkgp.jpg

 

Zawijamy dosyć ciasno podlewając płaszczyznę klejem

 

jajkgp.jpg

 

Gdy osiągniemy pożądaną grubość rurki odcinamy brystol

 

9rlzte.jpg

 

Zawijamy całość taśmą i odstawiamy na sporą chwilę ponieważ klej jest ciasno zamknięty i dosyć długo schnie.

 

eil74m.jpg

 

Po wyschnieciu zrywamy taśmę z zewnątrz i w razie potrzeby szlifujemy. Jedną ręką łapiemy naszą rurkę kartonową a drugą ręką rurkę aluminiową, obracamy i mamy rurkę gotową. Przy wklejaniu kartonowej rury należy wkładać ją wraz z aluminiową aż do czasu podlania klejem.

 

Przejdzmy do lotkek

 

Składają się zasadniczo z paru elementów widocznych poniżej, warto je sobie dokładnie pogrupować aby nie pomylić się przy klejeniu

 

oi50t1.jpg

 

Przy pomocy ekierki i kropli CA nadajemy im wstepne ustawienie

 

wtx7j4.jpg

 

63rs7p.jpg

 

15dt9u0.jpg

 

Po przyklejeniu do spodniej czesci lotki i podlaniu klejem łaczeń smarujemy całą górną powierzchnie styku

 

2wdotid.jpg

 

Nakładamy górną część i wkładamy pod magiczne urządzenie warsztatowe zwane potocznie listewką [ta jest sosnowa i ma 50x50mm]. Zapewnia wystarczający docisk. Przy wyborze listewki należy zwrócić uwagę aby była prosta. Za chwile odwracamy aby klej nie spłynął tylko na jedną stronę.

 

105trno.jpg

 

14ca8fs.jpg

 

fu9h6p.jpg

 

Przeszedł czas na montaż boków kadłuba, posmarowałem klatkę klejem CA, rozprowadziłem go po klatce i nałożyłem, wytarłem wycieki i zabezpieczyłem taśmą. Odstawiłem na bok do wyschniecia. Potem przykleiłem drugi bok w ten sam sposób.

 

2hf8d91.jpg

 

2pphg01.jpg

 

1ook07.jpg

 

przykleiłem też spód ogona do klatki oraz pierwszy ząb gdyż ściśle powiązane to jest z klatką którą trzeba podgiąć używając już siły. Oczywiście wspomogłem się taśmą.

 

2rqls05.jpg

 

eiv4ft.jpg

 

Wkleiłem też rurkę kartonową w kadłub

 

23igshu.jpg

 

Część IV już niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rury.

Co z tą resztą folii (taśmy samoprzylepnej) ?

Łapie ją klei i staje się integralną częścią papierowej rury ?

Czy może się jakoś to usuwa/

Ja rury też robię czasami z papieru i obywam się bez taśmy , co nie ukrywam często mnie mocno wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego-Kakabe.Wiadomo już cenę tego modelu??

Jeszcze nie robiliśmy kalkulacji bo ceny materiałów zmieniają się prawie z dnia na dzień...........

Myślę że cena będzie w okolicach 200 zł brutto, ale precyzyjnie jeszcze nie określę jej w chwili obecnej.........

Czekamy na ukończenie montażu prototypu i obloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kiedy będzie możliwość zakupienia zestawu?Pylon rozbity,wicherki mnie już znudziły tak więc dobrze by było coś nowego wydłubać a poluje właśnie na prostego Fun Flaya,jeśli można to ustawiam się w kolejce :) (zakładam że cena oscyluje w granicy 200zł?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.