Jump to content

NGH 9cm czy RCGF 10cm


Łukasz1
 Share

Recommended Posts

Ngh 9, teraz jest nowa wersja z "kwadratową" głowicą. Regulacja gaźnika nie odbiega od regulacji silnika żarowego, gaźnik ma pompę paliwa.

Silnik który obecnie mam w modelu TRI latał wcześniej w dwóch modelach Super Air. W pierwszym latał tak długo że model stracił fason (po dwóch kretach) a drugi zrobił kilkanaście lotów i poległ na wskutek brawury 🙄 pilota. Od drugiego modelu zacząłem prowadzić "dziennik lotów" , słowa trochę na wyrost ale chyba pasują. Na zdjęciu widać odnotowany każdy lot w minutach. Skośne kreski oddzielają ilość lotów wykonanych modelem jednego dnia. Jak z tego widać trochę godzin się uzbierało a silnik nawet po takich przejściach dalej jest w służbie i nic mu nie mogę zarzucić. W modelu TRI mam ten sam zbiornik jak w modelach Super Air czyli 225ml, akurat taki najbardziej pasował do modelu.

 

188511218_ngh91.jpg.ff28eba2f1bed693476e6b7f08d3f2c7.jpg

Zobacz mój temat. Przeczytaj go bo to są zapiski z eksploatacji a nie tylko z uruchomienia. 

 

Dlaczego Ngh 9. Nie ma gaźnika z tyłu, jest lżejszy, regulacja gaźnika jak w silnikach żarowych ma pompę paliwa i najważniejsze - jestem z niego zadowolony !. Dlatego mam jeszcze jeden nowy w pudełku co prawda z frezowaną głowicą. Ale to nic 🙂

W tym temacie zamieściłem filmik jak ląduję awaryjnie modelem Super Air z NGH 9 na jednym kole, drugie 😠 spadło zaraz po starcie. 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.