Skocz do zawartości

Odbiorniki Radiomaster nowa seria z Banggood.


Olecki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mając już kilka odbiorników tej marki i będąc z nich zadowolony połaszczyłem się na promocję i kupiłem dwa R84 V2 i po jednym R86 i R86C również V2 po średnio 45zł.

Żaden z tych czterech nie działa. Kupowałem już FlySky po 30zł i było ok. Po podłączeniu zasilania (regulator lub pakiet 4,8V) zero jakichkolwiek oznak życia. Od razu uprzedzę pytania typu czy polaryzacja ok i pakiety naładowane. TAK, sprawdzane kilkanaście razy. Po podłączeniu zasilania powinna dioda świecić/migać jak miało to miejsce z poprzednikami (na nich też sprawdzałem to zasilanie i oczywiście dioda migała). Konsternacja ogromna bo już nie wiem czy jakiegoś małpiego rozumu nie dostałem albo czy jest jakiś haczyk w tym wszystkim bo żeby cztery odbiorniki przyszły zrypane to nie chce mi się wierzyć. Trafił się już raz R86 gubiący zasięg i R86C co się notorycznie rozbindowywał ale totalne echo nigdy. Macie jakieś pomysły?

Odbiorniki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 14:48, Józef 21 napisał:

Procedura jest taka  naciskasz przycisk BIND a następnie podłączasz zasilanie. 

Tak robię za każdym razem, mam od nich po kilka z każdego typu od R81 w dronach po R88 bo R186 i R161 wycofano i nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem bo dwa były trefne ale się uruchomiły.

 

Jest postęp udało mi się zmusić je do życia (przy podpinaniu zasilania musiałem prawdopodobnie puszczać przycisk bindowania i nie zaskakiwało teraz przy pomocy kolegi na 4 ręce poszło gładko). Tylko niestety wszystkie szaleją (jak te dwa trefne o których wspominałem) - gubią zasięg, podpięte serwo albo drga albo gubi się nad nim kontrola, dioda czasem zamiga mimo iż RSSI pokazuje ponad 100db. Problem chyba tą czwórką i tymi trefnymi wcześniejszymi polega na wersji FFC/LBT. Nie jestem pewien czym nadaje radio bo nie mam w meny tego protokołu rf LGB eu ale najpewniej tym a odbiorniki są FFC.  I te co mi działają to LGB a te problematyczne są najprawdopodobniej FFC. Wcześniej chyba przysyłali losowo bo nie było opcji wyboru przy zakupie, która widzę teraz przy tej nowej serii się pojawiła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przy okazji ustawiania nowego modelu wyciągnąłem odbiornik RadioMaster R86C V2. Normalnie zbindował się do modułu XJT w trybie D8. Trzęsące się serwo było w momencie gdy zasilanie miałem podpięte pod port SBUS. Po podpięciu w miejsce innego serwa wszystko chodzi pięknie i gładko. W warunkach domowych ciężko sprawdzić zasięg - pewnie będę testować na lotnisku.

 

odbiornik kupowałem tutaj:

https://pl.aliexpress.com/item/1005005820242186.html

EDIT:

 

R88 tez dziala. ALE. Gdy bindowanie przeprowadziłem 20cm od modułu dioda led cały czas migała. I praca serwa była baaardzo skokowa. Po oddaleniu odbiornika na 1m wszystko działa plynnie. Tak więc R86C oraz R88 bindują się i płynnie działają. Teraz pora na testy w terenie.

20231206_191537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden edit odnosnie Fcc i LBT. Te 2 systemy ze sobą wcale nie gadają. Tzn wgrany firmware FCC powoduje brak komunikacji z LBT. Przynajmniej tak było kilka lat temu jak przy okazji zawodów na Łotwie musielismy pod okiem panów z wozu monitorujacego częstotliwości zmieniać firmware na polu. Czyli FCC gadał tylko z FCC a LBT z LBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.12.2023 o 22:08, japim napisał:

Czyli FCC gadał tylko z FCC a LBT z LBT.

Właśnie nie do końca. Sprawdzałem z radiem kolegi, który ma na pewno LGB (jest naklejka w komorze modułu) i te moje odbiorniki FFC działały tak jak z moim radiem. Ja do końca nie wiem czy mam LGB czy FFC bo nie mam tej naklejki choć radio kupione w polskim sklepie więc podejrzewam, że też mam LGB. Nie wiem jak to sprawdzić bo w oprogramowaniu nie mam takich możliwości jak kolega Józef21 kilka postów wyżej pokazywał. Albo jeszcze nie wygrzebałem tych ustawień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem odbiornik FrSky S6R z polskiej firmy już nie istnieje rok temu zamknęli działalność. Na opakowaniu była nalepka LBT. Jak się okazało to nie posiadał. Z oficjalnej strony FrSky ściągnąłem firmware i go zaktualizowałem.

Na skanie takie mam wartość nadajnika

IMG_20231219_180226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.