Skocz do zawartości

HobbyCity przygotowuje magazyn w Niemczech


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

W mesydzu od HobbyCity znalazłem taką informację:

HobbyKing begins shipping to its German Warehouse!

Located in Hamburg Germany, HobbyKing.com's new warehouse will begin processing orders as early as the 30th of March!

Initially orders will be shipped from Hamburg to German customers, followed shortly by Italy and other surrounding countries.

Na razie wrzucam to do "Ciekawych ofert" - a jak wyjdzie w praktyce, zobaczymy pewnie niebawem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do cen, to ja się nie wypowiadam ( ;) ) jednk asortyment ograniczy się tylko do naprawdę wybranych artykułów, podobnie jak z magazynami w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. accucel w USA Warehouse jest 10 dolcow drozszy niz w UH, znajac zycie w Niemczech bedzie podobnie. Ponadto wydaje mi sie ze przesylka z Niemiec wyjdzie drozej niz z UH, pozyjemy zobaczymy ale lepiej nie robic sobie nadziei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dla mnie ostatnimi czasu nie ma róznicy gdzie kupuję - celnik trzepie wszystko (nawet małutkie listy). Co ciekawe - cło liczy PO naliczeniu VATu, więc płacę cło od VATu....

 

Nie dotarło do Ciebie że od 1.05.2004 roku jesteśmy podobno w UE i wszelkie zakupy na terenie 27 państw UE są WOLNE od JAKICHKOLWIEK obciążen.

 

a VAT po CLE tylko za towary spoza UE.

 

:idea: :idea: :idea: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie clo nie zostanie naliczone w przypadku zakupu z Magazynu w Niemczech.

Ceny, to niemalze pewne, beda jednak wyzsze poniewaz clo zaplaci importer czyli w/w Magazyn.

 

Co do naliczania cla po opodatkowaniu.

Dla klienta detalicznego cena koncowa bedzie ta sama niezaleznie od tego czy najpierw naliczyc clo czy VAT - mnozenie jest przemienne.

Prawidlowo jest tak jak pisal buwi777 - najpierw clo - potem VAT.

 

Nie uwazam, ze placenie podatkow jest fajne, ale uwazam, ze jest nie fair jesli ktos kupuje np nadajnik na firme, zeby nie placic VAT, a znam takie przypadki.

 

Badz co badz, uwazam, ze dobrze, ze taki magazyn bedzie blisko. Konkurencja napewno wyjdzie na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak by Pan nie kupil bo costam pisze nadole ze przekroczona zostala waga czy cos i :ass: nie wysla...E te srednie modele to kaza zaznaczyc drozsza forme przesylki(EMS Express) bo tania tez nie wysla...A chcilem se kupic model (cessna 182 ) tylko przesylka 40$ mnie narazie powstrzymala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest nie wielkość a waga modelu w opakowaniu do transportu.

Gdybyście czytali co tam napisano nie było by głupawych przepychanek -czy można/ nie można zakupić .

Żeby przesłać falowniki z Japonii do Polski droga lotniczą musiałem spędzić dobę na poszukiwaniu przewoźnika który przyjmie ładunek o masie 70 kG i wymiarze przekraczającym jeden metr . to już są ograniczenia linii lotniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.