Skocz do zawartości

HobbyCity przygotowuje magazyn w Niemczech


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

Utopia - to akurat wszyscy wiedzą że tak jest w HobbyCity ale czy możliwości wysyłki większych towarów nie ma?

 

Ostatnio wyliczano mi przesyłkę lotniczą dla modelu rozpiętości 2,5m z Hong-Kongu do Polski -249$ a jeśli więcej sztuk morska przesyła będzie tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Nie wprowadzaj ludzi w błąd - please :roll:

Zobacz mój post wczesniejszy :twisted:

 

Jasna sprawa.

Co prawda w detalu nie ma to znaczenia, bo mnozenie jest przemienne. :)

Dla firm kwestia VAT jest jednak dosc istotna. Sorki za bzdure. :oops:

 

Poprawiam poprzednia wypowiedz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze wyjasnijmy ostatecznie ta kwestie.

W jaki sposob wplywa na cene naliczenie VAT i cla dla klienta detalicznego i jak kolejnosc ich naliczenia moze stworzyc tu jakies problemy?

Chetnie sie tego od Ciebie dowiem.

 

Oczywiscie nie chodzi mi tu o sytuacje, w ktorej kupujesz sprzet modelarski na tzw. "firme" co nawiasem mowiac, uwazam za niezbyt uczciwe w przypadku gdy nie ma to zwiazku z dzialalnoscia tejze firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osoby fizycznej, wielkość kwota VAT i cła jest w suma obciążenia jest obojętna, ale dla płatnika VAT już nie - to jasne. Oczywiście suma obciążeń podatkowo-celnych jest taka sama bez względu na kolejność obliczania.

 

Jakoś terminologia mnie zmyliła, klient detaliczny, detal, zrozumiałem to jako kupowanie od importera, a nie bycie "importerem indywidualnym".

I "zapaliła mi się lampka" VAT i budowanie ceny detalicznej gdzie kolejnośc ma znaczenie, z racji różnych kwot VAT.

 

Nie widzę nic nie uczciwego w kupowaniu takiej czy innej rzeczy i odlicznie VAT jak jesteś płatnikiem VAT, masz do tego prawo, jeśli mieści się to w ramach działalności. Idąc dalej Twoim tokiem myślenia to odliczanie VAT od samochodów też nie jest uczciwe jak nie jesteś firmą transportową, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osoby fizycznej, wielkość kwota VAT i cła jest w suma obciążenia jest obojętna, ale dla płatnika VAT już nie - to jasne.

 

Rozróżnienie "osoba fizyczna" vs płatnik VAT jest bez sensu. Osoba fizyczna może prowadzić działalność gospodarczą i być VATowcem. A "płatnik VAT" to kto wg Ciebie? Każdy z nas jest płatnikiem VAT.

 

Oczywiście suma obciążeń podatkowo-celnych jest taka sama bez względu na kolejność obliczania.

 

Dla VATowca kolejność naliczania cła i podatku VAT może mieć znaczenie i suma obciążeń podatkowych nie musi być taka sama w zależności od kolejności liczenia cło, VAT czy VAT, cło.

 

Jakoś terminologia mnie zmyliła,

 

Dalej zmyla.

 

I "zapaliła mi się lampka" VAT i budowanie ceny detalicznej gdzie kolejnośc ma znaczenie, z racji różnych kwot VAT.

 

Nie rozumiem.

 

Nie widzę nic nie uczciwego w kupowaniu takiej czy innej rzeczy i odlicznie VAT jak jesteś płatnikiem VAT, masz do tego prawo, jeśli mieści się to w ramach działalności.

 

Prowadząc działalność gospodarczą i będąc VATowcem masz do tego prawo jeśli wydatek może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodu.

 

Idąc dalej Twoim tokiem myślenia to odliczanie VAT od samochodów też nie jest uczciwe jak nie jesteś firmą transportową, itd.

 

Odliczanie VAT od samochodów nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozróżnienie "osoba fizyczna" vs płatnik VAT jest bez sensu. Osoba fizyczna może prowadzić działalność gospodarczą i być VATowcem. A "płatnik VAT" to kto wg Ciebie? Każdy z nas jest płatnikiem VAT.

płatnik VAT

Płatnik VAT jest firma która złożyła w US VAT-R.

klient detaliczny nie jest płatnikiem VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? :shock: :?

 

Ostatnie zdanie cytowanego przeze mnie fragmentu w pierwszym poście niniejszego wątku:

Initially orders will be shipped from Hamburg to German customers, followed shortly by Italy and other surrounding countries.

 

oraz ostatnie zdanie w opisie produktu, do którego podałeś linka:

We will be adding functionality later that will allow delivery to other locations.

 

EDIT: Aha, różnica w cenie tego pakietu to $17.99 w magazynie w Hong Kongu vs. $22.95 w magazynie w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płatnik VAT

Płatnik VAT jest firma która złożyła w US VAT-R.

klient detaliczny nie jest płatnikiem VAT.

 

Cytat z podanego przez Ciebie linka:

"Wreszcie nabywca finalny (konsument, użytkownik, usługobiorca, klient) jest płatnikiem VAT, bo ostatecznie płaci cały podatek z należnością za towar lub usługę. Powiedziałbym raczej, że nabywca finalny jest GŁÓWNYM PŁATNIKIEM VAT (również AKCYZY)."

 

I w takim znaczeniu użyłem słowa "płatnik". Niemniej faktycznie zgodnie z definicjami podatkowymi, płatnik zdefiniowany jest inaczej.

Kto to jest w końcu ten "klient detaliczny"?

Jeśli to ten, który kupuje "w detalu" a nie "w hurcie" to czemu nie? Jeśli prowadzi działalność gospodarczą i jest VATowcem to dlaczego nie jest płatnikeim VAT? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiG - gmatwasz chyba specjalnie.

 

Płatnik VAT - ten który może sobie odjąć od podatku naliczonego przy sprzedaży podatek już zapłacony przy zakupie towaru czy usługi - bo dopełnił obowiązków z tym związanych w U.S. i to czy posiada osobowość prawną czy nie nie ma tu znaczenia.

 

Klient detaliczny jest ostatnim płatnikiem VAT który jest odprowadzany przez płatnika VAT. - jak chcesz pobawić się słowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.