Skocz do zawartości

Czy można okleić styropian folią na żelazko ?


jacekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem skrzydła do modelu latającego, wycięte ze styropianu, mają już wklejone, listwy natarcia, spływu i dźwigary, ale nie mają żadnego dodatkowego pokrycia z balsy czy czegoś w podobnego, poza w/w listewkami wszędzie jest styropian, czy to się da okleić folią modelarską na żelazko, czy to nie uszkodzi tego styropianu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia typowo modelarska -termiczna nie pójdzie przy klejeniu temperatura wytapia styropian 

Kiedyś  dawno temu do oklejania styropianu używałem foli reklamowej  oracal po naklejeniu dociśnij podgrzewając suszarką , ale najlepszym pokryciem będzie taśma z rolki która przy odpowiednim pokryci wzmacnia styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jacekplacek napisał:

czy to się da okleić folią modelarską na żelazko, czy to nie uszkodzi tego styropianu ?

 

Jesli powierzchnia styropianu jest rowna i stosunkowo gladka, oklej bibulka japonska za pomoca rozrzedzonego kleju typu wikol. Gladkosc powierzchni stanowi warunek do oklejania czymkolwiek, a wiec nie tylko japonka, ale takze folia.

 

Pozostaje jednak pytanie, czy owe skrzydla nie sa przypadkiem rdzeniami przewidzianymi do oklejenia balsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Solarfilmem i Oracoverem spokojnie można styropian i styrodur oklejać, praktykowałem to wiele razy.

Dopiero przy napinaniu trzeba uważać, ale i to idzie ogarnąć.

Jedyne co, to polecam nie cisnąć żelazkiem, tylko kleić bardzo słabym dociskiem i nie zatrzymywać żelazka na długo w jednym miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.