Skocz do zawartości

Falke II Vladyka


Rekomendowane odpowiedzi

Może inaczej, jakie mamy aktualnie alternatywne zestawy modeli pływających ?

Oraz , do czego ma służyć .

Dla jak zaawansowanego modelarza ?

Przy okazji , chciałem zwrócić uwagę , że Falke to duży model i już nieco przez to kłopotliwy w transporcie.

Teraz poczekamy ,na resztę kolegów, by się wypowiedzieli. W końcu wątek odwiedziło 72 osoby 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jakiś wybór na rynku jest, tutaj np. modele Krick https://www.scorpio-polska.pl/katalog/lodzie-rc-lodzie-podwodne/zestawy-c1174.html

 

To ma być model dla modelarza lotniczego, który pewnie biorąc pod uwagę tak przyjazne przepisy wchodzące w życie od nowego roku, pewnie zrezygnuje z latania. W związku z tym szkutnik zielony:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz że pływanie modelem jest bez problemowe , to się rozczarujesz.

Wracając do wyboru modelu , z zestawu. Kalkulując koszta pamiętaj że w zestawach nie ma silnika , zasilania , regulatora , serwa , że o aparaturze z odbiornikiem , nie wspomnę. Czasem brakuje i innych rzeczy , jak na przykład : wału napędowego, sprzęgła , steru z kolumną , śruby napędowej. 

Dobrze by było byś określił, jaki model najbardziej by Ci odpowiadał. Czy trzymamy się tego Falke ? 

I jeszcze takie małe zastrzeżenie , to są moje spostrzeżenia i moje opinie. Nie każdy musi się z nimi zgadzać . Zapraszam do wypowiedzi , pozostałych kolegów. Mamy już 130 odwiedzających, ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się sylwetki archaicznych jednostek typu Falke czy Hermes  http://www.modelmast.de/oferta_pol_redukcje.htm

A propos wyposażenia modelu. Kupując kit DKD 1 ze strony modelpartner nie spodziewam się znaleźć w pudle silnika, regulatora, serw, odbiornika i nadajnika. To była taka ironia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szkutnik zielony , wybierasz modele trudne i duże. Hermes ma ponad metr długości. Poza tym plan o którym wspomina się w opisie modelu , jest delikatnie rzecz ujmując , bardzo skromny. A do tego jednostka ta ma szemraną przeszłość w Kriegsmarine. Wiem że kusi nostalgicznym kształtem i wykonaniem , zwłaszcza w wersji premium , W.Sz.Pana Stanisława, ale ja bym się nie zdecydował na jego budowę,nawet pod Francuzką banderą. Natomiast wyżej wspomniany W.Sz. Pan Stanisław , ma w ofercie  " zestaw elementów do budowy modelu RC". Jest to motorówka słusznych rozmiarów , bo ma 63 cm długości. I według mnie , jest to lepsza alternatywa dla Falke.

Z tego co pamiętam , to kolega z Bydgoszczy zbudował taki model i relacja była tutaj , albo na " Ich " wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Billing Boats sprzedaje różne modele. Jeden, który mi się spodobał to Nordkap 476. Bardzo ładny. Według instrukcji zrobiłem ten model o dł.800 mm. Wstawiłem inny silnik niż na zdjęciach, mniejszy. Relacja z budowy jest na tym forum . Odradzam kupować model z kadłubem na listwy. Będzie wrażliwy na wodę a jeszcze bardziej na wilgoć. Lepiej kupić model z gotowym kadłubem z plastyku lub laminatu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu chyba nikt nie wytwarza, a sam czcigodny autor projektu rozprowadza plany Emmy (za 15$), gdzie pokazuje rysunek modelu: 

image.jpeg.cc25d42146954fba390478347b9ef0e1.jpeg

Ja mogę jedynie rozrysować płaty kadłuba, ew. pokład - do samodzielnego wykonania metodą szycia i klejenia.

Model jest dosyć prosty w budowie, co widać na filmie. A rzeczywiście pływa dostojnie.

 

image.jpeg

Emma 1 m_developments.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie z w/w strony:

 

- PLANY PDF WYSŁANE E-MAILEM -

Plany PDF zakupione na tej stronie internetowej są dostarczane pocztą elektroniczną w ciągu 24 godzin lub krócej.

Dostarczanie wiadomości e-mail odbywa się za pośrednictwem aplikacji Dropbox w formie plików PDF, które można przeglądać na komputerze. (Nie musisz mieć Dropbox, aby otrzymywać plany). Załaduj plik PDF na kartę pamięci i zanieś go do drukarni wyposażonej w drukarkę rolową zdolną do drukowania o szerokości 36 cali (90 cm). Sklepy drukujące plany architektoniczne zazwyczaj radzą sobie z tym zadaniem. Poproś o wydrukowanie stron w formacie „100% – rzeczywisty rozmiar”. Strony z pełnowymiarowymi wzorami lub rysunkami mają linie kontrolne wymiarów, które można zmierzyć, aby upewnić się, że drukowanie zostało wykonane prawidłowo.

 

 

Oferujemy plany łodzi do samodzielnego montażu, przeznaczonych do żeglowania RC. Są to prawdziwe, porządne łodzie, które zapewniają zdrowy wygląd tradycyjnych jednostek żaglowych oraz wyjątkowe, realistyczne właściwości żeglarskie. Plany obejmują pełnowymiarowe wzory, które ułatwiają hobbystom dokładne tworzenie zrównoważonych form kadłuba. Prosta konstrukcja ze sklejki nad grodzią nie wymaga przyrządów do budowania ani form. Budowa łodzi będzie wymagała różnorodnych umiejętności, zadowalając doświadczonego modelarza lub zapewniając świetną naukę nowicjuszowi. Któregoś dnia będziesz mógł poczuć dreszczyk emocji związany z wodowaniem i żeglowaniem łódź, którą sam zbudowałeś.

 

Pozdrawiam, koledzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, dziękuję. Kupowałeś może coś od Niego w ten sposób? Możesz mi w tym pomóc? W każdej chwili mogę Ci przelać 15 $.

A jak wydrukować Twoje rzuty żeby z nich zrobić szablony? Może to wydaje się Tobie oczywiste, ale nigdy z takich planów, tym bardziej szkutniczych, nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.