Jump to content

fordson

Modelarz
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Tarczyn
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

207 profile views
 1. Jest taka piosenka zespołu Tilt , a w niej refren " jeszcze będzie przepięknie , jeszcze będzie normalnie "
 2. Ha , ha ha . Prędkość dostosowana do skali. Do jakiej skali ? skali nakładów pracy , czy skali paciania "klejem". Koniec świata , kaczma2 zaszeregowany do ścigantów . . . . a może coś w tym jest. Zawsze czy to wyczyn czy pływadełko,robi się czysto i schludnie i nie ma znaczenia czy modelarz ma 5 lat czy jest w sile wieku. Z jednej strony wycinanie laserem, z drugiej takie "klejenie" .
 3. z tego https://modelemax.pl/pl/epp-plyty/27733-epp-plyta--3x450x600-mm-biala.html lub z tego https://agtom.eu/arkusze-hips/3912-polistyren-hips-bialy-300x200x15mm.html i porównaj ceny z cenami sklejki
 4. Budowanie modelu, który z założenia ma służyć do pływania , z drewna , jest z góry chybione. Tak jak Ja jednak bym się sytuacją przejął, a łódkę bym budował z materiałów wodoodpornych. I zdrowia życzę, Tobie i nam wszystkim . . .
 5. co by przypomnieć , o czym piszemy w ty wątku: w czwartek przyjechał właściciel , firmy gdzie pracuję i ogłosił że zamyka firmę do odwołania . . . popłakałem się jak małe dziecko
 6. Jeżeli chodzi o kuter rakietowy "Ryś" , to po relacji Wielce Szanowanego Francka z jego budowy , napaliłem się jak jakiś młokos. Zafundowałem sobie plany tej jednostki i czar prysł jak bańka mydlana. Jest to konstrukcja z lat 60 tych ,ubiegłego wieku.I tyle w temacie.Po prostu odradzam, szkoda czasu.Ale relacja z budowy pierwsza klasa. A radość Francka ,na zdjęciu , jak stoi na podium, jest nie do opisania . . . Polecam zestaw ID 023 Pana Stanisława Machały http://www.modelmast.de/oferta_pol_redukcje.htm Popatrz też tutaj https://sklep.modelarnia.pl/p6446,lodz-falke-vladyka.html , kuter jak się patrzy i kilka wariantów łódek na tym samym kadłubie, też firmy Vladyka , w o połowę niższej cenie.
 7. O to to, jest czas , można spokojnie się przygotować.
 8. Hmm,masz jak najbardziej rację. Czyli sto łódek na setne urodziny. Książki co jakiś czas się pokazują na portalach aukcyjnych, mam na myśli "Modele jachtów żaglowych" i " Kutry torpedowe" , ale już bez planów. I to może być kłopot.
 9. Nie do końca zgadzam się z Tobą Andrzeju. Dla przypomnienia wymiary łódki : długość [mm] 618 szerokość [mm] 138 zanurzenie [mm] 120 powierzchnia żagli [dm²] 9,85 powierzchnia foka [dm²] 1,46 powierzchnia grota [dm²] 8,39 I przyznasz ,że przy tych wymiarach, serwo będzie wystarczające. Co do geometrii masz rację ,ale to da się łatwo poprawić. Przy tej wielkości łódki podwójny popychacz , to raczej przesada. Co prawda płetwa steru nie jest, zrównoważona i oś obrotu jest na krawędzi , co zwiększa siły potrzebne do jego wychylenia. Ale łódka jest mała i powierzchnia steru ,również,tak więc mikro serwo powinno dać radę. Martwi mnie jedynie to że płetwa steru jest bardzo krótka , co przy przechyłach, mocno zmniejszy ,możliwość sterowania. Jeżeli będzie dobry dostęp do orczyka steru , zostawił bym tak jak jest , a po pierwszych pływaniach , jak potwierdzi się mała skuteczność w przechyłach , bym zmienił ster na dłuższy, tak na równo z falszkilem.
 10. Tak zwyczajnie mam pytanie ,co to jest "oryginał współczesny" ?
 11. Zdecydowanie małym, duży może sprawić kłopot , zwłaszcza na bramce szczytowej. I oczywiście , pomalutku i dwie śruby . . .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.