Jump to content

fordson

Modelarz
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Tarczyn
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

272 profile views
 1. Dziękuję. Zdjęcie faktycznie wskazuje na "młode wojsko" , tak chętnie pozujące na tle sprzętu wojskowego.W monografii T 34 Roberta Michulca , jest wzmianka o tragicznym poziomie wyszkolenia czołgistów , tuż po wojnie, po odejściu do cywila weteranów wojennych. Swoją drogą pamiętam , jak w 1982 roku, w plutonie szkolnym: kierowca-mechanik pojazdów gąsienicowych,chłopaki uczyli się jeździć na T 34.
 2. Napisz proszę co to za historia z tym panzerem z orzełkiem.
 3. Poprosimy o więcej zdjęć. Napisz jak i z czego ,będziesz robił maszt ,bom i żagle.Jakie wyposażenie (serwo, winda, aparatura) ? Łódka prezentuje się okazale i jak wyżej napisał Marek: zapowiada się super. Trzymam kciuki.
 4. Witaj. Plany żaglówek ? proszę bardzo http://www.frankrusselldesign.com/plans/
 5. Jest taka piosenka zespołu Tilt , a w niej refren " jeszcze będzie przepięknie , jeszcze będzie normalnie "
 6. Ha , ha ha . Prędkość dostosowana do skali. Do jakiej skali ? skali nakładów pracy , czy skali paciania "klejem". Koniec świata , kaczma2 zaszeregowany do ścigantów . . . . a może coś w tym jest. Zawsze czy to wyczyn czy pływadełko,robi się czysto i schludnie i nie ma znaczenia czy modelarz ma 5 lat czy jest w sile wieku. Z jednej strony wycinanie laserem, z drugiej takie "klejenie" .
 7. z tego https://modelemax.pl/pl/epp-plyty/27733-epp-plyta--3x450x600-mm-biala.html lub z tego https://agtom.eu/arkusze-hips/3912-polistyren-hips-bialy-300x200x15mm.html i porównaj ceny z cenami sklejki
 8. Budowanie modelu, który z założenia ma służyć do pływania , z drewna , jest z góry chybione. Tak jak Ja jednak bym się sytuacją przejął, a łódkę bym budował z materiałów wodoodpornych. I zdrowia życzę, Tobie i nam wszystkim . . .
 9. co by przypomnieć , o czym piszemy w ty wątku: w czwartek przyjechał właściciel , firmy gdzie pracuję i ogłosił że zamyka firmę do odwołania . . . popłakałem się jak małe dziecko
 10. Jeżeli chodzi o kuter rakietowy "Ryś" , to po relacji Wielce Szanowanego Francka z jego budowy , napaliłem się jak jakiś młokos. Zafundowałem sobie plany tej jednostki i czar prysł jak bańka mydlana. Jest to konstrukcja z lat 60 tych ,ubiegłego wieku.I tyle w temacie.Po prostu odradzam, szkoda czasu.Ale relacja z budowy pierwsza klasa. A radość Francka ,na zdjęciu , jak stoi na podium, jest nie do opisania . . . Polecam zestaw ID 023 Pana Stanisława Machały http://www.modelmast.de/oferta_pol_redukcje.htm Popatrz też tutaj https://sklep.modelarnia.pl/p6446,lodz-falke-vladyka.html , kuter jak się patrzy i kilka wariantów łódek na tym samym kadłubie, też firmy Vladyka , w o połowę niższej cenie.
 11. O to to, jest czas , można spokojnie się przygotować.
 12. Hmm,masz jak najbardziej rację. Czyli sto łódek na setne urodziny. Książki co jakiś czas się pokazują na portalach aukcyjnych, mam na myśli "Modele jachtów żaglowych" i " Kutry torpedowe" , ale już bez planów. I to może być kłopot.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.