Skocz do zawartości

Junior S z mikserem SW-SK


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeżeli temat nie w tym dziale to przepraszam.

Dorobiłem się aparatury Sanwa RDS 8000 i mam możliwość zmiksowania steru kierunku z wysokością.

Oczywistym jest, że szybowiec w zakręcie kładąc się na skrzydło traci wysokość i warto podeprzeć się tu sterem wysokości (zmniejszy się wówczas prędkość a co za tym idzie siła nośna). Można to zrobić ręcznie na drugim drążku aparatury ale jak jest mikser, to po co. Czy są jakieś ogólne wskazania co do proporcjonalności wychyleń tak zmiksowanych sterów (np. ster wysokości +10%) czy robi się to drogą kolejnych prób, do uzyskania zadowalającego efektu?

A i jeszcze jedno, bo nie chcę zakładać drugiego tematu. Mogę ustawić na aparaturze flaperon (klapolotki) tylko czy lotki wówczas mogą być podłączone do odbiornika na kablu Y czy każda do oddzielnego kanału?

Serdecznie dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z mikserami tak to już jest, że tylko metoda prób i błędów znajduje zastosowanie, najlepiej zacząć od małych wartości miksów i obserwować zachowanie modelu, niż przesadzić i nie mieć kontroli nad modelem. Ustawiłem sobie kiedyś mikser SW/SK, ale jakoś dziwnie mi się latało, wolę mieć pełną kontrolę przy sterowaniu, może kwestia przyzwyczajenia. Klapolotek nie zrobisz na kablu Y, każde serwo na dodzielnym kanale. Powodzenia w miksowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie taki mikser to porażka. Dlaczego? Podchodzisz do lądowania z nie wyłączonym mikserem i korygujesz kierunkiem tor lotu a model przeciąga. Poza tym z moich obserwacji wynika że raz dajesz więcej raz mniej wysokości.

 

Lotki podpinasz do różnych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiornika na kablu Y czy każda do oddzielnego kanału?

 

Cześc Wojtek, tak jak piszą wyżej - kazda lotka do osobnego kanału, dorób klapy i wtedy możesz użyć y-kabla, lub podpiąc każdą pod osobny kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kicha z tym mikserem. A już myślałem, że sobie coś ułatwię. Póki co czeka mnie wycięcie klap w Juniorze.

 

Przecież możesz podłączając serwa lotek do osobnych kanałów zrobić mix (flaperon) czyli klapo-lotki, dajesz tak żeby wychylały się w dół (jako klapy) i ustawiasz mix ze SW w celu skorygowania (model będzie zadzierał).

Wychylenia klapo-lotek ustawiasz na ok 60 - 70% coby opuszczone jak klapy dawały jeszcze możliwość korygowania modelu lotkami i wszystko :wink:

 

Tak na marginesie, moim zdaniem klapy do modeli typu EG czy Junior nie są specjalnie potrzebne i przydatne, ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychylenia klapo-lotek ustawiasz na ok 60 - 70% coby opuszczone jak klapy dawały jeszcze możliwość korygowania modelu lotkami i wszystko :wink:

 

Bzdura. Klapolotek w przypadku hamulca nie wychyla się do dołu tylko do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Klapolotek w przypadku hamulca nie wychyla się do dołu tylko do góry.

 

Przepraszam, może się kompletnie nie znam :roll: , ale ustawiając klapo-lotki w górę model przypadkiem nie przyspieszy tracąc jednocześnie wysokość? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ustawiając klapo-lotki w górę model przypadkiem nie przyspieszy tracąc jednocześnie wysokość? :crazy:

 

Tak się stanie, ale w ten sposób skraca się drogę lądowania.

Z tego co mi tłumaczono lotki do dołu spowodują zmniejszenie stateczności modelu a przy podchodzeniu do lądowania jest to mało pożądany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chłopacy wyluzujcie trochę. Musicie wiedzieć jeszcze jedno. Ja tą aparaturę obsługuję jedną ręką. Kurcze, chyba sobie w podpisie napiszę jednoręki :wink:

 

:?: Nie łapie Wojciech, co tu opowiadasz???

 

 

 

Z tego co mi tłumaczono lotki do dołu spowodują zmniejszenie stateczności modelu a przy podchodzeniu do lądowania jest to mało pożądany efekt.

 

...a próbowałeś tego? Czy tylko "ktoś" Ci opowiadał... :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rafał skoro tak by było jak piszesz, to po co wymyślonoby w aparaturach flaperon?

Jarku no jak to nie łapisz :?: :wink: Na seri jestem osobą jednoręczną i ustawienie lotek na dwóch drążkach jest dla mnie najkrótszą drogą do polowania na krety, a do tego jeszcze Sanwa jest w MODE2. Jakby była w MODE1 to trzymając drążek steru wysokości/lotek małym palcem sięgnąłbym drugi drążek od steru kierunku. Tak miałem w Zebrze, a teraz na nowo nauczyć się latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na seri jestem osobą jednoręczną i ustawienie lotek na dwóch drążkach jest dla mnie jajkrótszą drogą do polowania na krety, a do tego jeszcze Sanwa jest w MODE2. Jakby była w MODE1 to trzymając drążek steru kierunku/lotek małym palcem sięgnąłbym drugi drążek os steru kierunku. Tak miałem w Zebrze, a teraz na nowo nauczyć się latać.

 

ustawiając lotki na dwóch kanałach nadal masz je na jednym drążku.

 

Skoro już powiedziałeś to powiedz którą rękę posiadasz w pełni funkcjonalną ??

 

Jeśli prawą to dla ciebie najlepsze jest MODE2 jeśli lewą to MODE3 wtedy w jednym drążku masz lotki i wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin sprawną mam prawą. w MODE1 mam gaz i kierunek na prawym drążku (chyba, że się mylę) a lotki i wysokość na lewym. W MODE2 mam odwrotnie. Co się tyczy podłączania lotek na dwóch kanałach, to jak mam je na jednym drążku? A już mi się wydawało że coś wiem i umiem a tu :oops: :cry: Podajcie może jakiś link gdzie jest opisane co i jak podłączać i jak to wówczas działa. Kupił se chłopina aparaturę, której nie umie obsłużyć :lol2: Trzy razy przeczytałem instrukcję do Sanwy i wiem jak programować tylko jak to będzie działać? A do tego mam jeszcze cykora żeby czegoś nie nagrzebać w aparaturze, bo to potrafię najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy podłączania lotek na dwóch kanałach, to jak mam je na jednym drążku?

 

Po prostu musisz aktywować mix flaperon, to powoduje zmiksowanie kanału drugiej lotki z kanałem 1, i nie musisz ustawiać ich wychyleń jako klapy.

W instrukcji pewno masz opisane co do którego kanału podpiąć żeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz no pisze w instrukcji prawe skrzydło CH2 i lewe skrzydło CH3, tylko wcześniej stoi napisane, że pod CH3 mam podpiąć przepustnicę lub regulator od silnika. Dobra już nic więcej nie piszę. Instrukcja w łapki i... nocka przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.