Skocz do zawartości

Frsky RX8R Pro


Nielot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie sprzedawca powinien oferować towar zgony ze specyfikacją dla danego regionu, czyli odbiornik powinien mieć wgrane firmware EU-LBT.

W opisie jest, że odbiornik jest kompatybilny z modułami nadawczymi w trybie D8 (non-LBT) a to nie jest jednoznaczne z tym co jest wgrane do odbiornika (zresztą tryb D8 jest nielegalny w Europie).

W ostatnio kupowanym przeze mnie w Modele24 odbiorniku wgrany był EU-LBT.

A tak na marginesie, wgranie / wymiana firmware w odbiorniku nie jest żadnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę korekty:

Odbiornik obsługuje protokół ACCST równolegle w następujących trybach, bez konieczności zmiany firmware:

- D8, który ma jedną uniwersalną wersję non-lbt - nie było tu nigdy podziału wersji na eu i non-eu (czy lbt i non-lbt)

- D16 w wersjach v1 i v2, które mogą być w trybie lbt lub non-lbt - tu sprzedawca w PL dba aby sprzedawany przez niego sprzęt był z wgranym softem w trybie lbt.

Zmiana firmware byłaby potrzebna tylko przy konieczności zmiany D16 z non-lbt na lbt i odwrotnie.

Natomiast nie do końca prawdą jest, że D8 jest nielegalny. Tak samo nielegalne stałyby się wszystkie starsze nadajniki/odbiorniki innych firm, jeszcze sprzed czasów wprowadzenia przepisów lbt. I w dodatku stałyby się nielegalne w jednym dniu w momencie rozpoczęcia obowiązywania lbt.

Otóż można używać nadajników i odbiorników z trybem D8, jeżeli ktoś ma taki system, ale nie ma już oficjalnej możliwości sprowadzenia i oficjalnego handlowania takim sprzętem w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aliexpress zamawiałem moduł Ranger mikro i odbiornik ER6  zaznaczyłem w zamówieniu że chcę wersję EU LBT. Zamówienie zostało zrealizowane  chińczyk napisał mi wiadomość, że muszę  poczekać na tą wersję. Oczywiście zmiana frimware nie jest trudna. Lecz przy składaniu zamówienia najbardziej wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.