Skocz do zawartości

Platforma FPV 2


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam dziś model z myślą o FPV ale jak na tą chwilę to bardziej doświadczalny i do testów.

image.thumb.png.af5f6747b9c2292ef22f2d410d4be819.png

 

image.thumb.png.4deaf3d5c8b95ceb750a1114170d9747.png

Powyżej zdjęcia jak wyglądał w pierwotnej wersji.

 

W trzecim locie rozbiłem model.

image.thumb.png.2aab438d99ca1649a14d32627313b9ab.png

 

Na jakiś czas zaniosłem uszkodzony samolot na strych.

 

Model wykonany pokryty dość delikatnym materiałem, ale konstrukcja była wystarczająco mocna i sztywna do wykonywania lotów.

Te uszkodzenia to efekt upadku na ziemię z około 6m. Skrzydło i część ogonowa wyszła bez uszkodzeń, więc do odbudowy tylko 2/3 kadłuba.

I tak zrobiłem, dodatkowo wzmocniłem całość matą szklaną i żywicą epoksydową. Akurat tu pojawiły się problemy z wiązaniem żywicy, ale ostatecznie udało się to ogarnąć.

I obecnie model wygląda tak.

image.thumb.png.f5decb5096ed2fb1efac78edfd9a6e1f.png

 

Przed rozbiciem model gotowy do lotu w tej samej konfiguracji ważył 1035g, a po naprawie już aż 1380g przy rozpiętości 1450mm.

Silnik DUALSKY ECO 2316C V2 kv1500

Regulator 45A

Śmigło 9x6

Pakiet Kryptonium 4000mAh 3s.

Zasilanie oświetlenia 1 x 18650, dodatkowo przetwornica napięcia dla oświetlenia 12V na końcówkach skrzydeł.

Po naprawie i oblocie wszystko jest OK.

Mam w planach budowę takiego samego modelu ale o rozpiętości 2m. Materiały do budowy tez będą bardziej wytrzymałe (planowana konstrukcja sklejka lipowo-balsowa 5mm, pianka Graupner 5mm na pokrycie ).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gratulacje za solidną robotę, model wygląda całkiem dobrze po tej naprawie a ten dwumetrowy to dopiero będzie miał niezły potencjał,  sam mam w planach jakiegoś górnopłata  częściowo piankowego też minimum 2m ale dopiero w przyszłym roku kiedy urlop się dopadnie. Samych szczęśliwych lotów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj polatałem modelem !

FPV 2.jpg

 

Było prawie bezwietrznie cały dzień

01.JPG

Model zakręcił się przy lądowaniu

02.JPG

Mało brakowało a przy starcie by się rozbił nim zdążyłem przejąć stery i zareagować !

Przydała by się jakaś katapulta do modelów średniej wielkości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.