Skocz do zawartości

CARBON CUB (Horizon Hobby)


Rekomendowane odpowiedzi

W jednym poscoe odpowiem na dwa pytania.

 

Tak, zastrzaly beda na stale. To jest godzina rozkrecania Mateusz (a pozniej godzina skrecania) 😂 

Skrzydla transportuje sie wlasnie w TAKIM stanie. Samo wpiecie w kadlub (po uprzednim wsunieciu ich w rure) to jest 3 minuty roboty (po 1,5 minuty na skrzydlo). Dwie srubki na gorze  i po dwie spinki na dole. Do tego mam wielkie auto

(ESPACE, ale stary model, czyli PRAWDZIWY VAN), wiec nie ma obaw, ze sie nie zmieszcza z zastrzalami. 

 

Silnik byl wkrecony tylko w celu ustalenia jego polozenia. Brakuje ze 2 cm, wiec beda przedluzki. Jak poprowadze kable, zalezy troszke od tego GDZIE umieszcze regla (raczej na ktoryms z bokow budki silnikowej) i jak dalej (z regla) pociagne kable do podlaczania z pakietem. To wszystko sie "ulozy" jak bede mial skompletowane powyzsze komponenty. Na szczescie sie nie spieszy, bo do premiery jeszcze troszke czasu. Rzadko latam zima i bardzo wczesna wiosna. 

 

Zauwazylem tez, ze oba kola sa zrobione z jakby innej gumy. Jedno sciskam palcami, wydaje sie bardzo elastyczne i latwo sie poddaje

(nienapompowane) , drugiego prawie nie moge scisnac (tez puste). Czuje tez zupelnie inna "gestosc" gumy pod palcami. Poniewaz musze kupic pare drobnych rzeczy, napisze do chlopakow z MODELEMAX (maja takie kola), zeby pomacali swoje (kola oczywiscie 😂) i zobaczyli CO jest grane. Jak stwierdza, ze maja miekkie to wezme, jak nie stwierdza, to im wysle oba i poprosze o dobranie jednego, ktore spasuje sie z jednym z moich. Wolalbym ZDECYDOWANIE to miekkie, bo tak (chyba) powinno wyglada wlasnie kolo BALONOWE. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, sprawdzić wyważenie wg erraty do manualna. Jeśli regiel nie musi być na domku ze względu na przesuwanie mas na przód to go zamontuj w kadłubie, a nie na domku. Pewnie zbędne będzie przedlużanie przewodów. Co do modelemax to ostatnio zamowiłem deskę Abachi ryflowaną w deski pokładowe. Dostałem zwykły fornir. Jaka była odpowiedź. Już nie mam ryflowanych, myślałem że taka się też przyda. Od 21.12. mają zwrot. Do dziś nie mam zwróconych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robas69 napisał:

Jarek, sprawdzić wyważenie wg erraty do manualna. Jeśli regiel nie musi być na domku ze względu na przesuwanie mas na przód to go zamontuj w kadłubie, a nie na domku. Pewnie zbędne będzie przedlużanie przewodów. Co do modelemax to ostatnio zamowiłem deskę Abachi ryflowaną w deski pokładowe. Dostałem zwykły fornir. Jaka była odpowiedź. Już nie mam ryflowanych, myślałem że taka się też przyda. Od 21.12. mają zwrot. Do dziś nie mam zwróconych pieniędzy.

 

  Oczywiscie, ze bede wywazal tym co mam na pokladzie, zamiast doklejac olow!

Najlepsza instrukcja, jest poczytanie amerykanskiego forum modelarskiego. Tam jest o tym CUBie chyba ponad 100stron!!!

 

  Nie mialem z nimi NIGDY problemu. Moze nastapilo  jakies przedswiateczne "rozluznienie" 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Po dlubaniu z Bearcatem, przyszedl czas na kilka minut z Cubem. Odkrecilem silnik w celu "wysuniecia" go do przodzu o 17 mm. Ucialem cztery aluminiowe przedluzki (rurka ALU o srednicy wewn. 3mm) , ale niestety NIE mam czterech srub o dlugosci 40 mm. Okazalo sie, ze mam jedna. Jutro zakupie pozostale 3 i zakrece silnik na stale. Pozniej tylko podlaczyc regiel i zakrecac "kapote".

 

 

IMG_2993[1].JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Silnik dopasowany, oslona lezy teraz IDEALNIE, czyli 1 mm za podstawa kolpaka smigla. Dzisiaj podlubalem przy elektronice i na razie podlaczylem i ustawilem lotki i klapy. Jutro jak zdaze, zabiore sie za ustawienia w reglu. 

 

IMG_3282[1].JPG

IMG_3015[1].JPG

IMG_3016[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebralem od kolegi "ustawiony" regiel. Kupilem uzywke i oczywiscie NIE kumam, co tam w nim "pika". Wrocil gotowy, wiec podlaczylem silnik i wszystko zaczelko sie "krecic" tak jak powinno. Teraz tylko zlozyc to schludnie do kupy , zalozyc nowe kola ktore rowniez do mnie dotarly io model bedzie prawie gotowy. Pozostaje wklejenie "szybek", zamocowanie kulku "pierdolek". przerobienie mocowania pakietu i tylko czekac na pierwszy lot!

 

 

IMG_3432[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku

Bardzo dziękuję za fotki, jest po prostu piękny, jedyne czego brakuje to kół o dużej średnicy, rodem z samolotów latających na Alasce, ale ja mam skrzywienie w temacie "bush plane".

O takie może ;)

https://www.espritmodel.com/wheels-large-inflatable-tundra-airtop-w-ball-bearings-5-1-2---8-140---200mm.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.