Skocz do zawartości

Pudełko na aparaturę


mlody25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj po powrocie z lotniska zastanawiałem sie co by tutaj pokombinować z aparaturą bo przecież nie będę jej luzem na pole wozić. Znalazłem pudełko po butach (nie śmiać się :lol: ) ale było za duże, rozejrzałem sie po mieszkaniu i w przedpokoju zauważyłem że stoi tam małe pudełko po butach które miałem wyrzucić rano przed wyjściem na pole... Wziołem przymierzyłem iiiii? Idealna! Aparatura wchodzi akurat nawet z przodu ma trochę luzu to można tam dać pakiety. Ale co? Będę z pudełkiem po butach paradował po polu? No przecież że nie! Poza tym bałem sie że sprzęt sie uszkodzi w czasie transportu czy coś. No to postanowiłem sie pobawić, a było to mniej więcej tak:

 

Z zewnątrz narzazie nic nie zmieniałem ale będę oklejał boczne ścianki jakimś papierem i naklejał firmowe naklejki.

album_pic.php?pic_id=1344

album_pic.php?pic_id=1345

album_pic.php?pic_id=1346

 

Na razie w środku, dno wykleiłem taką folią "bąbelkową" (wiadomo o która chodzi)

album_pic.php?pic_id=1347

album_pic.php?pic_id=1348

 

Oczywiście aparaturka wchodzi idealnie, z przodu można upchnąć ze 2 pakiety

album_pic.php?pic_id=1349

 

Jak myślicie co jeszcze zmienić? jeszcze chyba będę dodawał ściankę aby oddzielić aparaturę od komory gdzie będą przechowywane pakiety. I będę najprawdopodobniej wyklejał przednia i tylna ściankę, ale nie wiem co z bocznymi bo nie wiem czy aparatura mi sie zmieści... Bo teraz wchodzi idealnie i nawet 1cm luzu nie ma a jak dołożę folie to nie wiem czy wejdzie...

 

PS: Jak wam sie podoba? :D

 

PS2: przepraszam za jakość zdjęć ale robiłem na szybko telefonem komórkowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Z zewnątrz narzazie nic nie zmieniałem ale będę oklejał boczne ścianki jakimś papierem i naklejał firmowe naklejki.

 

Racja! Bez tego ani rusz.

Punkty lansu muszą być :twisted:

 

A jakie ma to znaczenie???? Ja mam na walizce Futaba i co z tego? Przeszkadza ci to czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja kupiłem sobie w leroy merlin zwykłą walizkę za hmm..... 20zł?? nie pamientam dokładnie, ale potem sobie kupiłem 2 kawałki styropianu lutownica w łapę i sobie porobiłem otwory tak aby aparatura pasowała i jest git. Polecam to roziązanie :ble: :mrgreen:

 

 

Edit: Na twoim miejscu okleiłbym sobie ścianki tego pudła po butach depronem 6mm. Zawsze to bezpieczniej niż normalnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też kombinuje ale trochę inaczej. Często biorę mały model szybowca i jade na rowerze gdzieś na zbocze ale zawsze jest problem z dużym pudełkiem na aparaturę. Dziś zrobię atrapę aparatury i zatermoformuje z hipsa wytłoczkę tak aby przykrywała drążki i pokrętła.Zobaczymy jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wstawiłem sobie w skrzynkę startową wytłoczkę styropianową po symulce* e-sky , i teraz mam nadajnik w skrzynce startowej czyli w jednym miejscu. Całkiem wygodna sprawa. A kiedyś nosiłem chyba w wojskowym chlebaku, też to się sprawdzało.

 

*symulka- pochodna słowa "symulator", vide aparatura-aparatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma to znaczenie???? Ja mam na walizce Futaba i co z tego? Przeszkadza ci to czy co ?

 

Chodzi tylko o to żeby zakryć informacje o tym ze to pudełko po butach, równie dobrze zamiast naklejek aligna mogę dać Kubusia Puchatka :D

Na twoim miejscu okleiłbym sobie ścianki tego pudła po butach depronem 6mm

 

Właśnie specjalnie nie wyklejam depronem bo po go już nie mam (mam tylko 3mm rowkowaną piankę pod panele) Poza tym nie chce mieć zielono :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Młody 25 , właśnie o to chodzi że możesz tam nakleić co tylko zechcesz, a naklejenie logo firmy produkującej nadajnik to dla mnie żaden "lans" ani "szpan".Poprostu masz taką ochotę to naklejasz i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem robić boczne ścianki i "sufit" i na razie to będzie tyle. Niczym oklejać nie będę tylko nakleję jakieś naklejki, o ile kumpel zgodzi sie odsprzedać :twisted:

Tak to wygląda:

album_pic.php?pic_id=1353

album_pic.php?pic_id=1354

 

A tutaj zdjęcie które obrazuje jak to na siebie nachodzi:

album_pic.php?pic_id=1355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym nie podziwiał zapału i inwencji, ale szkoda marnowac tyle folii. Lepiej skoczyć do dowolnego sklepu z narzędzami, albo odwiedzić Alledrogo i nabyć walizkę aluminiową na narzędzia, a środek wyłożyć gąbką tapicerską z otworkiem dopasowanym do nadajnika i paru innych drobiazgów pomocniczych. Wyjdzie na pewno lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chłopakowi szkoda kasy na pudełko aluminiowe to kartonowe tez spełni swoją funkcję. Ja też na co dzień używam walki a osłonka którą teraz klecę ma umożliwić wrzucenie do plecaka bez żadnego wielkiego pudła.Oto wynik dzisiejszej pracy,jutro dopracuje szczegóły i zaszpachluję a w poniedziałek może się zatermoformuje.

 

fe8c39661aa58fa2med.jpg

 

30ff91554c8c2b8dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja pewnego razu w akcie desperacji popełniłem coś takiego:

album_pic.php?pic_id=1358

służy już ok 8 lat i ma jedną zaletę, mniejszego na pewno nie można mieć :D

co do naklejki to wydaje mi się, że zastosowana przeze mnie chyba najlepiej odzwierciedla charakter zawartości, nota-bene nikt poza mną nie dotyka tego pudełka, w związku z czym chyba nakleiłem trochę na wyrost :D

album_pic.php?pic_id=1357

w chwili obecnej wydaje mi się, że warto poszukać jakiegoś gotowego rozwiązania np: Peli robi całkiem fajne walizeczki, mają spory wybór, są wodoszczelne i "pancerne" w reklamach jeżdżą po swoich produktach samochodami i nic im się nie dzieje :D

tylko te ceny :x ................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto moje nowe pudełko na aparaturę.Co prawda nic oprócz aparatury się tam nie zmieści ale chodziło mi o to żebym mógł wrzucić nadajnik do plecaka bez strachu że połamię drążki i przełączniki

 

12e26b2459af3ad7med.jpg

 

fd3f92b146da9d47med.jpg

 

3246a7c4e9ad7d3fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.