Skocz do zawartości

Prośba o przeskalowanie pliku w Ato Cadzie. Żebereka do DLG LightingBug.


Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o przeskalowanie pliku w Ato Cadzie. To są żeberka do DLG LightingBug. Model ma rozpiętość 0,75m, a ja chcę wykonać ten model, ale o rozpiętości 1m, czyli trzeba to przeskalować o 4/3 czyli o 1,33. Do przeskalowania potrzebny jest program AutoCad, którego ja po prostu nie mam.

lightinbug dxf żeberka.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mr.jaro napisał:

No dobrze, ale jak nie masz stosownego programu zeby plik dwg otworzyc, co zamierzasz z przeskalowanym zeberkiem w formacie dwg zrobic dalej?

 

Wyciąć na ploterze CNC.

Nie wiem jak to jest we wszystkich maszynach tego typu, ale ta ma pomiędzy programem Cad/Corel a maszyną, dodatkowy program sterujący samą maszyną. Wgrywamy plik dwg/dxf/cdr i możemy wirtualnie poukładać poszczególne części na arkuszu z którego będziemy wycinać, możemy je poobracać, odbić lustrzanie, ale niestety nie ma możliwości przeskalowania.

 

55 minut temu, Grzesiek napisał:

Zawsze można zapisać w PDF


Plik pdf jest tu zbędny, nie przewidziano go do wgrania do programu sterującego maszyny. Z tego co wiem to drukarnie wielkoformatowe korzystają z tego typu plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w programie sterujacym nie da sie powiekszyc? Aha, juz napisales.

Jak mozesz, poczekaj do wieczora, kiedy do domu wroce. Teraz w biurze stercze.

 

Edycja:

Poszlo na moim programie w biurze. To zasadniczo program FEM nie pracujacy na plikach dwg, ale mozna takowe wczytac i potem zapisac. Najwieksze zeberko mialo wyjsciowo cieciwe okolo 166mm, teraz okolo 221mm. Pisze okolo, bo tylko pobieznie zmierzylem zaokraglajac do pelnych milimetrow.

 

skaliert.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.