Skocz do zawartości

flater w powolnym tępie


rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie miałem tyle szczęścia.He mianowicie mam model dwupłatowca SE5A,dosyć duży 168 cm płaty i około 5kg wagi.W całości ze sklejki i balsy kryty folią oracover.Chciałem sprawdzić jaką prędkość osiągnie pikując z drążkim gazu na maxa :twisted: .I sprawdziłem,statecznik poziomy wpadł we flater,rozsadziło go na szczępy.Z nowym doświadczeniem i dwupłatem w czarnym worku, pozostało mi tylko wrócić do domu.Po 3 miesiacach w warsztacie ponownie frówa i to jak.A sam nabrałem rozsądku,bo nie każdy model to akrobat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tutaj.pl/aabeu

W zwolnionym tempie widać, jak bardzo wygięły się skrzydła zanim pękły.

 

Mnie też zdarzył się flatter na skrzydłach w "prostym E". Wyprowadziłem go tak wysoko, że na chwilę straciłem orientację, a model zaczął pikować. Wszystko trwało może 3 sekundy od utraty orientacji do wyjścia z flatteru, który trwał może pół sekundy i ok. 5 "machnięć" :) O dziwo wyszedł z tego bez uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.