Skocz do zawartości

Dys 3548


Mikołaj 1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Chciałem odkręcić ośkę w tym silniku ale nie idzie .

Po odkręceniu imbusa   z  czoła silnik oraz po zdjęciu tylnej zapinki myślałem ze ośka  da rady się wysunąć ale nic z tego . Nie chce tego traktować brutalnie .

Młotek raczej nie wchodzi w grę żeby stukać od w ośkę , czy ktoś wymieniał ośkę w tym silniku i mógłby mi pomóc.

silnik.webp

silnik123.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko brutalna sila. Jakiś miesiąc temu wymienialem w mniejszym bracie 2830 i musialem wypychac. Oczywiscie tulejki aby uderzac w oske i nie polamac obudowy. Sciski stolarskie do ruszenia oski a potmem juz poszlo. Wkladanie wcale nie będzie prostsze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odwracam ośki w takich silnikach do łódek zanętowych w imadle. Trzeba tylko  kawałek tulejki i kawałek stalowego ceownika. Imadło też musi mieć odpowiedni rozstaw. Faktem jest że niektóre modele silników mają bardzo dobrze spasowane te ośki do otworu , nawet bez imbusa chyba by się ośka nie ruszyła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2024 o 13:26, Bodzioch napisał:

 Imadło też musi mieć odpowiedni rozstaw. 

Nie posiadając tak dużego imadla poradzilem sobie sciskiem stolarskim. Tylko skok gwintu jest spory i trzeba przyłożyć sporo momnetu do uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.