Skocz do zawartości

Rotorflight 2 - tutorial


Patryk Sokol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Pytanko do Was mam. 

Czy komuś potrzebny jest tutorial do Rotorflighta 2?

 

Pytam, bo będę przerzucał całą swoje flotę heli (3 sztuki od lopat 230 do 600), na nową wersję Rotorflighta i przy okazji mogę tutrial skrobnąć jak to się lutuje i jak to się reguluje. 

 

Dla osób które o tym nie słyszały. 

Rotorflight to system FBL, który można odpalić na dowolnym kontrolerze do quadrocoptera. 

Są też gotowe FCki pod ten system:

https://rcmaniak.pl/pl/p/MATEK-G474-HELI-Flight-Controller/5604

(niedostępne chwilowo, bo wykupiłem chyba wszystkie które były :D) 

 

A sam system, mimo żadnej ceny, oferuje wszystko co najdroższe FBLe na rynku

 

 

Tyle, że towarzystwo helikowe bywa dosyć hermetyczne, wię pytanie do Was. Komuś się przyda? Bo samemu dla siebie, to roboty trochę dużo :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na Ali są chyba jeszcze dostępne.

 

Też mi przeszło przez myśl, żeby zamiast kolejnego Braina do swojej 380ki zaryzykować kupno tego FC + Rotorflight (skromny wątek na Heli Team mnie zainspirował), ale trochę się obawiam bezpieczeństwa i nie tyle mojej maszyny, a otoczenia. Mam jakieś obawy, że fail-safe nie zadziała czy coś tego typu. Ale korci mnie...

 

Myślę, że temat zacznie się rozkręcać, więc taki tutorial będzie na wagę złota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kudzu napisał:

Na Ali są chyba jeszcze dostępne.

Są, ale nie jest specjalnie taniej niż w RCManiaku

 

31 minut temu, kudzu napisał:

Też mi przeszło przez myśl, żeby zamiast kolejnego Braina do swojej 380ki zaryzykować kupno tego FC + Rotorflight (skromny wątek na Heli Team mnie zainspirował), ale trochę się obawiam bezpieczeństwa i nie tyle mojej maszyny, a otoczenia. Mam jakieś obawy, że fail-safe nie zadziała czy coś tego typu. Ale korci mnie...

E, co ma nie działać.

To wszystko jest zbudowane na Betaflighcie, który ma pewnie z 50x tyle nalotu, na całym świecie, co wszystkie FBLe razem wzięte (jednak quadrocoptery są absurdalnie popularne, w porównaniu do heli).

Ujeżdżam Rotorflighta już rok, od jakiegoś czasu klepię nalot na najnowszej wersji (która właśnie wyszła z bety) i działa to perfekcyjnie.

No i lata rewelacyjnie, na Rotorflighcie mam nawet ogon w Trexie 470lm iście przymurowany :D

Ostatnio mam Rotorflighta również w Logo 600, nie wahałem się 5min żeby zaufać Rotorflightowi.

31 minut temu, kudzu napisał:

Myślę, że temat zacznie się rozkręcać, więc taki tutorial będzie na wagę złota :D

Zobaczymy jak z zainteresowaniem będzie :D

Jak mówię, nie chce mi się pisać dla siebie, wolę w tym czasie latać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat mnie również zainteresował i kupiłem G474 i mam już dwie porażki z serwami.

Pierwsze Corony jakie miałem poległy gdy wszystko wgrałem i na szybko sprawdziłem i niby ok ale odszedłem  na kilka minut i jak wróciłem to tylko smrodek i mega gorące serwa i nadtopione obudowy.

Na drugi strzał roboczo poszły HXT900 i zanim doszedłem aby zmienić częstotliwość na 200 też dostały temperatury i w sumie poległy.

Trzeci kpl niby teraz działa ale mam pewien problem gdyż cyklika niby działa ale jak poruszę serwem ogonowym to serwa przechodzą w skrajne położenia i jest brak mozliwości sterowania, rozłaczenie zasilania przywraca działanie ale kolejne uzycie ogona wszystko blokuje.

Wszelka pomoc mile widziana, a tutorial i wskazówki co poustawiać dodatkowo było by super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzegorz2012 napisał:

Witam, temat mnie również zainteresował i kupiłem G474 i mam już dwie porażki z serwami.

Pierwsze Corony jakie miałem poległy gdy wszystko wgrałem i na szybko sprawdziłem i niby ok ale odszedłem  na kilka minut i jak wróciłem to tylko smrodek i mega gorące serwa i nadtopione obudowy.

Na drugi strzał roboczo poszły HXT900 i zanim doszedłem aby zmienić częstotliwość na 200 też dostały temperatury i w sumie poległy.

Trzeci kpl niby teraz działa ale mam pewien problem gdyż cyklika niby działa ale jak poruszę serwem ogonowym to serwa przechodzą w skrajne położenia i jest brak mozliwości sterowania, rozłaczenie zasilania przywraca działanie ale kolejne uzycie ogona wszystko blokuje.

Wszelka pomoc mile widziana, a tutorial i wskazówki co poustawiać dodatkowo było by super.

 

Niestety - częstotliwość PWM, którym sterujesz serwa potrafi być zabójcza dla tanich serw. Tyczy się to każdego FBLa, nie tylko Rotorflighta (ja tak zamordowałem serwa za pomocą Microbeasta, też Corony :D )

Trzeba się trzymać wartości podanych prze producenta, a jak nie podaje to tej tabelki:
https://manual.spirit-system.com/index.php?title=Servo_list

 

I teraz jak wejdziesz w dokumentację RFa:
http://www.rotorflight.org/docs/Tutorial-Setup/Servos

 

To nawet masz opisane, żeby nie podłączać serw przed konfigurowaniem tego.

 

To co opisujesz jest dziwne.

Czy występuje to przy każdym ruchu? Występuje gdy używasz funkcji 'servo override'? A jeśli tak, to co pokazuje wtedy interfejs?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie sprawdziłem, ale może przez obnizenie częstotliwości tak się dzieje. 

Dopóki z aparatury nie ruszan ogona to cyklika działa i teraz czy poruszę drążkiem czy samym kontrolerem i ogon wykona kilka ruchów 2 i 3 serwo się przekasza a 1 opuszcza blisko max ruchu na dół i już kontroler jakby zablokowany, szybkie rozłączenie zasilania i zaczyna działać do kolejnego uzycia pgona.

Zamówię porządne serwa i wrócę do ustawień farycznych może to pomoże, moje stare serwa to była już lipa więc nie szkoda.

 

Z serwem ogona doszedłem do ładu, nie potrzebie w ustawieniach zmieniłem  na 760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.