Skocz do zawartości

Morane-Saulnier


pacek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

narazie walczę ze skrzydłami, fotki wstawię jak bedą oklejone, bo mi się brzydko wyażurowały końcówki :oops: :mrgreen: jak narazie ciężko je widzę :D masa przyrasta błyskawicznie (troche mi się twarda balsa trafiła na natarcie, drżyjcie inne skrzydła :twisted: )

 

A może jakaś porada do lotek jakie zrobić, będą zaczynać się jakieś 12 cm od końca skrzydła (wszystko przez końcówkę, jak prototyp się sprawdzi to później będe robić rdzeń długości połówki i wycinał kształt końcówki tak ja w Ballili, troche mniej elegancko ale bardziej praktyczne) lepiej węższe i dłuższe czy krótsze i szersze

 

przygotowałem sobie szablony do sterów, powiększyłem je troche zrobie je dzielone

 

cały czas kombinuje z przodem kadłuba jak zmieścić silnik :?: :idea: , pewnie wydłużę troche tą część z osłoną silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no tak się zastanawiam, wróg nie śpi :mrgreen: myślałem aby utajnić dalsze prace, i dopiero po udanym oblocie się pochwalić.

 

kadłub z grubsza już gotowy, jeszcze nie zamknięty od dołu co by wygodniej popychacze poupychać, zakupiłem balsę na stateczniki i jak dzieci i małożonka pozwoli to może dziś je wykonam, przy okazji już widzę gdzie zrobiłem skuchę w konstukcji kadłuba :( no ale to prototyp w następnym się poprawię a co do fotek to nie ma co jeszcze pokazywać może jak dołącze do kadłuba stateczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra przyznam się patrząc na relacje z budowy niektórych modeli, staranność jaką w nią wkładają wykonawcy, czystość montażu itp postanowiłem się nie chwalić swoim talentem i raczej zacznę publikować jak już nic nie będzie widać :mrgreen:

 

Gdybym miał więcej czasu to kto wie, może w ten weekend M-S wzbiłby się w niebo ale to raczej mało realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie przesadzaj, Twoje modele to i tak francja-elegancja w porównaniu z moimi.

 

Liczyłem co prawda że zrobimy wspólną obloto-razwiedkę bajom nowych maszyn (czyli Twój Morane vs mój Oeffag) no ale skoro na weekend miałbyś to nie mam najmniejszych szans zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stery jakieś inne niż w oryginale (kształt)?

 

zgadza się ale istniała wersja z dodatkowym (przedłużeniem) steru kierunku, no i pomyślałem sobie, że nie zaszkodzi dać więcej powierzchni bo i tak te stery takie mikre w stosunku do skrzydła.

 

kształt oryginalnego steru kierunku mam zaniar osiągnąć przez malowanie, ale jak się nie podoba to zmienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mnie zawstydziliście i postanowiłem już w prototypie poprawić nidociągnięcia na pierwszy ogień poszła wysokość, w sumie nawet łatwiej mi będzie taki zamontować

 

b8d5b84242ba947e.jpg

 

kierunek też poprawię tylko jeszcze nie wiem czy zrobię płytowy czy z częścią stałą ale już bez tej płetwy z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.