Skocz do zawartości

Odbudowa Fantasy


Marek_Spy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Jerzy Markiton

1 popołudnie: wydrukować szablony (MH-32), wyciąć i skoczyć do kogoś kto ma wycinarkę z kawałkiem styropianu;

2 popołudnie: skleić na purexie;

3 popołudnie: wyszlifować i przelaminować obie strony tkaniną 50 - 80g;

4 popołudnie: okleić folią;

5 popołudnie: oblatać i doregulować...

O czymś zapomniałem ? - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

jedna połówkę skrzydła udało mi sie naprawić prawie idealnie ale ( ta na fotce )...... druga niestety kaszanka ..... żeby ja naprawić należało by wyciąć kawałek rdzenia na wycinarce CNC po wywaleniu kawałków skleic styro i zrobic poszycie balsowe :(

1- brak wycinarki CNC

2- jak wyżej

czy ktoś by się podjął naprawy tej końcówki ?

jak naprawie to chyba nim nie polecę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Jerzy Markiton

Taśma klejąca, wystarczy papierowa. Chociaż aktualnie ta chińska izolacyjna jest tak dziadowska, że też może być. Oryginalna 3M zchodzi razem z folią czy lakierem na skrzydle. Powodzenia !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

A co chcesz ? Przekonstruowywać odbudowane skrzydło ? Nieelegackie - to fakt, ale skuteczne - to też fakt. Jak są dobrze spasowane bagnety - to zbędne. Na ziemi - nie zakładasz a w locie i tak nie widać. Poszukaj dziadowskiego Colex-u, jest przeźroczysty....

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mocowanie płata na bagnety, ale udało mi się kiedyś skutecznie zabezpieczyć przed wysuwaniem, dwie teleskopowo złożone - jedna w druga, rurki metalowe - starym sposobem, na kalafonię. Mam, do powlekania płytek przed pocynowaniem ścieżek, kalafonię rozpuszczoną denaturacie. Posmarowałem jedną rurkę, wysycha momentalnie i po złożeniu wysuwała się już ze znacznym oporem.

Śmieszne nieco, ale może by się sprawdziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.