Skocz do zawartości

Małe pasażerskie, pięknie i jaki realizm.


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Dokładnie to ja poszukiwałem i znalazłem plany tutaj na forum Airbusa 320. Chcę go zbudować w barwach WIZZAIR (sentymentalnie, gdyż latam nim do Polski):

 

 

3283195.jpg

 

 

Lecz muszę poczekać z realizacją, gdyż potrzebuję wyposażenia mojej modelarni w Polsce a tutaj na wynajmowanym pokoju w Londynie nie uda mi się budowa. Już niedługo wracam do kraju dlatego jeszcze trochę poczekam. Konstrukcja modelu oparta jest na balsie i depronie. Napęd 2 EDF-y 100, podwozie chowane, klapy i drobne bajery. Na dzień dzisiejszy kompletuję wyposażenie i rozmyślam sobie rozwiązania konstrukcyjne, gdyż plan jaki mam nie uwzględnia napędu EDF i innych bajerów. Model chcę jednocześnie trochę powiększyć. Dużą pomocą służy mi to forum, gdzie znajduję podpowiedzi i ciekawe linki. Na razie skupiam uwagę na innych modelach, gdzie w tych warunkach są w moim zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdy elektronika idzie do przodu, nikt tam nie bedzie turbin wsadzał tylko napędy tunelowe z silnikami 3F + moduły dzwiękowe jak z org. Słyszałem o tym, wsadzają takie na zachodzie do Mustangów itp i po woli zapominają o 4T czy czyms tam podobnym. Silniki elektryczne osiagają juz takie moce no i czysto wszedzie itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zbudujesz to pokażesz nie ?

 

 

Oczywiście, będzie tutaj na forum relacja z budowy. Mam też wiarę, że znajdę fachową pomoc i liczne rady i wskazówki. Co do turbin to wszystko jest OK. za wyjątkiem ceny. Tutaj w Anglii to wydatek 2000 funtów za sztukę. Można sobie pooglądać na YouTube jak to wygląda. Niemiecki modelarz Peter Michel jest specjalistą w tej zabawie. Jeśli chodzi o EDF to właśnie silnik plus wirujący wentylator wydaje podobny dźwięk do turbiny, zresztą na powyższym filmiku to widać i słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.