Skocz do zawartości

jaką mieszanke do silnika spalinowego iskrowego


erni1

Rekomendowane odpowiedzi

O rodzaju oleju było już sporo napisane. Ja stosuję Mobile...coś tam zgodny z ISO oleju podany w instrukcji silnika - XYZ 26cm. Proporcje to zwykle 25 - 40/1. Oczywiście przy docieraniu większa ilosc oleju, a po dotarciu mniejsza. Paliwo to etylina 98. może być też 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam silnik w tym modelu

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=259&postdays=0&postorder=asc&start=30

Ja używam zielonego oleju Husqvarny,benzyna 99/95 i nie zauważyłem różnicy w pracy.

Do zasilania zapłonu akumulatory2300 mAh cztery sztuki, w innych chińskich zapłonach używam 5 ale w tym nie próbowałem i zostanę przy 4.

Najlepiej latało mi się na śmigle plastikowym firmy RAM 17x8 a największe to Pelikan18x6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłem rozmiar i mój Ram to też był 16x8. Piszę był.bo na koniec sezonu trochę mu zmniejszyłem długość jednej łopatki :D

Bardzo dobre śmigło i dobrze się sprawdzało w moim modelu,szkoda ze w naszych sklepach chyba ich nie sprzedają.

Miałem je tylko jedno,odkupiłem z Allegro a reszta śmigieł które łamie to Pelikany są wg. mnie gorsze niż Bambula ale cena tez robi swoje.

Po poprawkach w tym silniku używałem śmigła RAM 16x8,Pelikan 17x8,Pelikan 18x6,najlepsze było RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tylko tego jednego RAM ,16 calowych Pelikanów nie testowałem z tym 26 ccm,dopiero 17 i 18 calowe.

Na 16 calowych Pelikanach latałem z tym mniejszym silnikiem 20 ccm i było OK.

Jeżeli mógłbyś sprawdź czy ma te 16x8 mniejsze mnie nie interesują bo nie mam do takich silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany ale muszę znać cenę i jutro znajdę resztki śmigła żeby się upewnić że to było w rozmiarze16x8.

 

 

ps.

Sprawdziłem,to 16x8.

 

Erni czy Twój silnik też był uruchamiany w fabryce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni czy Twój silnik też był uruchamiany w fabryce?

 

tak był uruchamiany w fabryce zarazie mam problemy z wyregulowaniem gaźnika nie chce mi się wkręcać na wysokie obroty możne jakaś podpowiedz nie wiem która dysza jest od powietrza o która od paliwa ile obrotów i którą przekręcić narazi próba i na dotarciu

 

nie długo fotka jak tylko złoże model do kupy zarazie obklejam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam pytanie kupiłem silnik z hobbycity ( http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6462&Product_Name=26cc_Gas_engine_w/_CD-Ignition_1.45PS ) podaje linka jakie paliwo i olej do mieszanki stosować dzięki za wypowiedzi :oops:

 

Mimo, że post jest trochę stary pozwolisz, że dorzucę swoje "trzy grosze". Otworzyłem podany link przez Ciebie i w specyfikacji masz podane proporcje mieszanki 28:1 (na dotarciu) i 40:1 w dalszej eksploatacji. Olej do takich małych silników dwusuwowych najlepiej stosować syntetyczny. Uważam, że bardzo dobry jest (i dostępny w każdym sklepie ogrodniczym) czerwony do kosiarek STIHL. Etylina najlepiej 98. Gratuluję zakupu i sam przymierzam sie do dwucylindrowego boksera 100cm.

Pozdrawiam wszystkich. Idzie wiosna - Oj będzie się działo !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam kolegów mam pytanie kupiłem silnik z hobbycity ( http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6462&Product_Name=26cc_Gas_engine_w/_CD-Ignition_1.45PS ) podaje linka jakie paliwo i olej do mieszanki stosować dzięki za wypowiedzi :oops:

 

Mimo, że post jest trochę stary pozwolisz, że dorzucę swoje "trzy grosze". Otworzyłem podany link przez Ciebie i w specyfikacji masz podane proporcje mieszanki 28:1 (na dotarciu) i 40:1 w dalszej eksploatacji. Olej do takich małych silników dwusuwowych najlepiej stosować syntetyczny. Uważam, że bardzo dobry jest (i dostępny w każdym sklepie ogrodniczym) czerwony do kosiarek STIHL. Etylina najlepiej 98. Gratuluję zakupu i sam przymierzam sie do dwucylindrowego boksera 100cm.

Pozdrawiam wszystkich. Idzie wiosna - Oj będzie się działo !!!!

 

drogi kolego ja nie kumam po angielsku w szkole miałem język za wschodniej granicy gdzie zresztą mieszkam :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o znajomość angielskiego, bo spoglądając na instrukcję można się domyśleć o co tam chodzi. Ja też jestem daty gdzie językiem obcym w szkole był rosyjski - ONLY, ale żyjemy na tym świecie i trochę się samemu trzeba uczyć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o znajomość angielskiego, bo spoglądając na instrukcję można się domyśleć o co tam chodzi. Ja też jestem daty gdzie językiem obcym w szkole był rosyjski - ONLY, ale żyjemy na tym świecie i trochę się samemu trzeba uczyć. Pozdrawiam.

 

 

Dzięki za opinie i słuszne uwagi pozdrawiam kolegę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Erni a jak ma się silnik,odpalił bez problemów?

 

 

witam olo odpaliłem i chodzi dosyc ładnie mam problem tylko z wolnymi obrotami to znaczy jak dam mu gaz ta około 10-15% chodzi ale po paru zdieciach gazu i dodaniu 10% zaczyna sie dusic tak jak by paliwa mu brakowało ale pozadym wszystko ok pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.