Skocz do zawartości

Program do wycinania rdzeni skrzydła frezarką cnc


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

chciałbym Was zapytać czy ktoś z Was używa może z powodzeniem jakiegoś programu, w którym można wycinać rdzenie skrzydła z np. Xpsu frezarką cnc przy użyciu frezu? Nie chodzi mi tutaj o gorący drut. Wiem że ma to ograniczenia jeśli chodzi o profile ale kiedyś widziałem takie program tylko ze nie jestem w stanie go teraz znaleźć. Ewentualnie jeśli nie ma gotowego programu to w jaki sposób wrzucanie taki plik z gotowym profilem skrzydła pod frezarkę cnc (np przez fusiona?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robert.pilot napisał:

konwertuję na DXF (akurat pracuję na FreeCAD), otwieram w FreeCad i dalej edytuję.

To zapewne tworzy krzywą złożoną.

Robisz z tego pollinię?,  jeśli tak to w jaki sposób ?.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Ostatnio przerabiałem ten temat, program do wygenerowania profili to http://airfoiltools.com/plotter/index. Pobieram CSV, konwertuję na DXF (akurat pracuję na FreeCAD), otwieram w FreeCad i dalej edytuję.
 
20240331_213252.thumb.jpg.3a5a9aa47616c90eb43087cce4ccfc55.jpg
Jak robisz konwersję CSV na DXF też używam FreeCad

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 18:10, robert.pilot napisał:

DXF otwieram w FreeCad i edytuję w szkicowniku, jak to zrobić? 

Ten tutorial znam, ale nie wyjaśnia on tego o co mi chodzi.

Po skonwertowaniu na DXF i otwarciu w szkicowniku uzyskujemy tkzw. "krzywą złożoną".

Składa się ona często z kilkuset krótkich odcinków, trudno jest wtedy o przekształcenia szkicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie FeeCad, nie mam problemów z edycją szkicu, tzn. mogę bez problemu zrobić otwory, rowki czy usunąć kawałek, jeżeli chodzi o edycję kształtu żebra, to nie robiłem tego, ponieważ odpowiedni profil i długość cięciwy wygenerowałem sobie wcześniej w airfoil.

Edit

Sprawdziłem, mogę edytować każdą linię, mogę usunąć, dodać...

20240403_220321.thumb.jpg.7bd549a186761ab6ae8c757f03aba5d4.jpg20240403_213722.thumb.jpg.4af388dc0b28b4c0b755c62c24032edf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, micro napisał:

Ten tutorial znam, ale nie wyjaśnia on tego o co mi chodzi.

Po skonwertowaniu na DXF i otwarciu w szkicowniku uzyskujemy tkzw. "krzywą złożoną".

Składa się ona często z kilkuset krótkich odcinków, trudno jest wtedy o przekształcenia szkicu.

Można inaczej. Mając współrzędne profilu można na ich podstawie wygenerować (splain, polilinię) ręcznie lub z automatu - to zależy od programu czy umożliwia generowanie auto krzywej ze współrzędnych.

Najlepiej generować oddzielnie górę i spód profilu, a "nosek dorobić" ręcznie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.