Skocz do zawartości

Przestrzeganie zasad forum i regulaminu


bojler

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy bo sami chcieliśmy to zamieścić, żeby lepiej się nam rozmawiało, ale nie można narzucać tego każdemu. Chcesz dodać avatar to dodajesz, nie chcesz to nie dodajesz.

 

Nikt nikomu nie chce ograniczać dostępu do forum ale jak to Paweł pięknie napisał że osoby z pełnymi danymi nie są uciążliwe.

 

Nie generalizowałbym tego tak. Poza tym dodanie do profilu wszystkich danych zmieni coś? Myślę, że nie.

 

Forumowiczów z pełnym profilem za jakieś tam wykroczenia karacie czerwonym paskiem a userów boicie się ruszyć.

 

A user to nie forumowicz? To mam nie czepiać się "forumowiczów" tylko tych co nie mają avatara i wieku w profilu, bo oni są gorsi a my lepsi?

 

 

 

I co do podpisów. Trzymam się tego tak rygorystycznie bo nie każdy ma szybkiego neta, coraz więcej użytkowników czyta forum z komórki a w większości przypadków podpisy zajmują więcej miejsca jak sam tekst wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rafał dzięki, myślę że chyba nie potrzebnie zadałem to pytania dotyczące regulaminu i zasad.

Jak nie patrzeć to i tak czy było by dobrze czy źle i tak macie rację.

A wg Was jest dobrze więc niech tak pozostanie, czas pokarze kto miał rację.

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim , którzy zabrali głos w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ktoś tzn. ty pilnujesz tych stopek i regulaminu, ale Rafał myślę ze nie widzisz tego problemu, który widzę ja i inni koledzy. Być może dla Ciebie nie ma znaczenia, z kim i jak rozmawiasz, ale aby relacje interpersonalne były jak najlepsze to dla osób, które dużo pomagają na forum istotne są pewne dane.

 

Przykładem może być ten temat http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=14548&highlight=corel

 

Wypowiedziały się dwie kompetentne osoby i co :ass: nie wiadomo czy kolega mazur11 poradził sobie z tym problemem. Być może było to zbyt skomplikowanie odpowiedzieli na pytanie zadane przez mazur11. A wystarczyłoby wiedzieć czy kolega mazur11 ma np. 11 lat można było od razu napisać to jaśniej aby zrozumiał.

 

Takich przykładów jest mnóstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku rozumiem ale jeszcze rok temu dało się panowac nad tym i bezproblemowo prostować userów ! i trzeba tu dodać że mało było takich którzy na wstępie nie uzupełniami danych.

Bo tego ktos pilnowal,mial czas,zalezalo mu.

Teraz,jesli nie przyjmie sie zasady twardego stapania po ziemi i nie wprowadzi pewnych norm,szanse na okielznanie beda coraz mniejsze,az zrobi sie lekki balagan.

Brak zasad,to anarchia.

Wolne nie znaczy ze bez zasad.Inaczej,dzieci NEO zapanuja tutaj na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dopiero ten wątek zainspirował do sprawdzenia co mam w profilu. Troszkę go uzupełniłem. Nie wstydzę się tego ile mam lat i skąd jestem i nie boję się pokazać swojej facjaty.

Prawdę mówiąc wiek forumowiczów jest dla mnie osobiście mało istotny. Czasem po prostu poświęcam trochę czasu na przejrzenie postów nieznanego delikwenta i na tej podstawie oceniam czy się warto do niego odzywać. Młody wiek nie przekreśla nikogo. To widać czy ktoś sobie przyswaja wiedzę, czy patrzy na wszystkich z góry będąc pewnym, że zawsze ma świętą rację albo troluje na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea forum, powód jego powstania - wszystko to słuszne sprawy. Nie należy się dziwić Kubie, Rafałowi czy Tomkowi że bronią takiego a nie innego stanowiska.

 

Z drugiej strony chciałbym zwrócić na pewne fakty uwagę:

 

Rzeczywiście na forum Alexa są bardzo ostre kryteria przyjęcia ale czy one rzeczywiście stanowią problem? Chyba raczej nie, wielu z was tam było lub jest zarejestrowanych a skoro ktoś był lub jest tam zarejestrowany to nie to było problemem.

 

Pomijając nawet tamtejszy regulamin który w niektórych punktach jest "dziwny" to też nie stanowił on dla większości problemu.

 

Jak sam Kuba napisał:

 

bo to forum ja dla Ciebie i innych a nie dla mnie i moderatorów ;] Trzeba robić tak zeby To Wam pasowało!

 

To jest istota. Więc trudno oba fora porównywać, ba ... winić nawet tam panujące restrykcje czy regulamin za to co się stało.

 

Problem w tym że "największość, najlepszość" tegoż forum pomału staje się jego problemem i z biegiem czasu coraz trudniej będzie można utrzymać tu porządek licząc jedynie na dobroć, szczerość, prawe intencję, każdego nowo dołączonego użytkownika.

 

Nie chcę ale chyba nie ma wyjścia więc osobiście jestem za podniesieniem poprzeczki przy rejestracji.

 

P.S. Na forum jest przynajmniej jedna osoba która celowo zataiła swoje zamieszkanie z powodu że miał przez to głupie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda , kiedys "przyczepilo" sie paru ale mysle ze teraz moge juz sie "ujawnic" :D

gdy sie znowu ktos przyczepi to znowu wroce do starej zasady...

 

Jedynie z "wiekiem "mam problem ...nie "wchodzi" ...(mam 52 latka) :faja: a na zdjeciu 16 lat (jestem ten z lewej -"walczacy" z Wietierokiem....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy one rzeczywiście stanowią problem?

 

No pewnie ,inaczej idziemy wszyscy do Alexa , po co robić klona jego forum???

Jeszcze 2 lata tamu za wyrażanie takih opini jak twoja wylatywało się z tamtego forum Marcinie.

Więc jeśli chcesz podobnego forumto znaczy się że jesteś do odstrzału. :devil:

 

Ładziak statystyki mówią dobrze .

I własnie po braku danych wiedziałeś na kogo mieć oko.

A przy przymusowym wypełnieniu zmieni sie tylko tyle , że mod nie będzie wiedział czego się spodziewać , a user co ma zrobić to i tak zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ,inaczej idziemy wszyscy do Alexa , po co robić klona jego forum???

 

hmmm... czasem mam wrażenie że nie piszę po Polsku :devil:

 

Nie zrobisz z tego forum - forum Alexa bo nie ma tu ... Alexa :mrgreen:

 

O ile mi wiadomo żaden z was chyba nie wyleciał z tamtego forum za nieprzestrzeganie tego bezsensownego regulaminu czy też brak zdjęcia czy podpisu - zgadza się Tomek? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyleciałem przez regulamin :mrgreen:

 

 

Ale tak patrząc z dystansu to chciałbym podziękować Alexowi ze mnie wywalił ;] dzięki temu forum sporo sie nauczyłem i sporo ludzi poznałem ;] a to jest bezcenne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc chciałem jedynie powiedzieć że nie wierzę w to aby jeśli nawet zaistnieją tu rygorystyczniejsze zasady to miejsce to przeobrazi się w forum alexowe (czy klub - bo to podobno nie forum :) )

 

Nie jestem za surowszymi zasadami chyba że okażą się one koniecznością.

 

Ja wyleciałem przez regulamin :mrgreen:

 

P.S. Kuba - jak wolisz :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto za co wyleciał, jak wyleciał, z głośnym czy cichym hukiem, dlaczego wyleciał - czy to ma teraz, po ilus tam latach czy miesiącach , jakieś znaczenie? Możecie jednego być pewni Drodzy Użytkownicy, forumowi Koledzy czu po prostu - userzy: tutaj nikt Wami nie manipuluje, nikt nie prowadzi pseudosocjotechnicznych eksperymentów i nikt nie obserwuje Waszych reakcji przez "szkiełko i wagę"... To forum jest po prostu dla Was wszystkich, mniej czy bardziej zakręconych lataniem , modelami i czym sobie tylko chcecie.

To jest Wasze, PFM i nawet wszystkich innych, garbatych, zielonych i pokręconych także, byle przestrzegali tych kilku najbardziej elementarnych zasad. I powtarzam z uporem "amoniaka": takie to forum jest i będzie, jakimi są jego użytkownicy. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku jesteś negatywnie nastawiony :wink: do jakichkolwiek zmian ?! ;). I myślę, że nie ma, co porównywać dwóch forów, bo takie postępowanie do niczego dobrego nie prowadzi. Też mam konto na alxie i byłem tam kilkanaście razy a jak będę chciał szukać wiedzy, której tu nie ma to tam zaglądne, ale to nie ma znaczenia gdyż jestem na kilkudziesięciu innych forach (modelarskie, komputerowe itp.).

 

Zmieniajmy, ale na plus a nie na niekorzyść userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który user tutaj łamie regulamin ? Pisać PW do modów albo klikać zgłoś moderatorom i sie zajmują sprawą ... Prosta zasada społeczeństwa obywatelskiego ...

 

Czasami mi sie wydaje że moderator w wizji userów to osoba stale monitorujaca forum, odswiezajaca tematy co 10sek ...

 

Przecież to wymaga czasu, spróbujcie w swojej łaskawości otworzyć w nowej karcie działy forum, potem po jednym temacie i przeczytajcie 2 sredniej wielkosci posty ...

 

Założe się że 3/4 odpuści sobie przy otwieraniu działów ...

 

I myślę, że nie ma, co porównywać dwóch forów

 

Dokładnie bo nasze jest lepsze :twisted:

 

Już kiedyś rozmawialiśmy o powitalni i procesie rejestracji, zastanówcie się prosze jak według was powinno to wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmian to nie , przecież forum ciągle się zmienia.

 

Ale do pokazywania prywatnego życia w necie - tak.

I te zmiany uważam za złe.

 

Wiem jakie to daje plusy , nikt mnie nie musi przekonywać, jednak nadal uważam że siec powinna być jak najbardziej anonimowa.

Ostatnio po wstawieniu na "naszej klasie" mój kolega miał spore nieprzyjemności ,a że jest dyrektorem dużego oddziału banku, to pewnie wiecie dlaczego.

 

Właśnie dlatego poprawnie brzmi, jak możesz to wstawiaj ,ale nie na silę.

I Alexa forum nie ma z tym nic wspólnego.

 

Lepiej dać moda kolejnego , niech mody szaleją i tną neo userów.

 

P.S.

Jak widzisz mam wypełnione dane , ale mam 36 lat i to moja sprawa co ja robię.

P.S.2

Jak zrobicie obowiązkowy wpis to mnie to też "rybka". :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.