Skocz do zawartości

Poziome stery w poduszkowcu


ZIP_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już większość ludzi wie, buduję Griffona 2000 i chcę, aby wyglądał realistycznie.

W oryginale za śmigłem oprócz sterów jest coś takiego:

 

http://www.rc-hovercraft.co.uk/Stans%20model/small/77.jpg

 

Rozumując łopatologicznie służy to do ukierunkowania przepływu powietrza w dół :rotfl:

Tylko po co?

Co to daje? Lepszy ciąg gdy powietrze odbija się od ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej... hamulec. Albo jak wolisz - odwracacz/przytłumiacz ciągu. Poduszkowce są dość nerwowe i mają sporą bezwładność. Nie można im dorobić hamulców tarczowych. Jak zatem zatrzymać pojazd w sytuacji awaryjnej? Odwrócić ciąg. Ale co zrobić, jak mamy prosty silniczek ze śmigłem stałym? Dajemy takie żaluzje i ciąg się "odbija", lub rozprasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na to nie wpadłem :shock:

Ale chyba w modelu nie będzie mi to potrzebne bo silnik elektryczny mogę po prostu zatrzymać.

 

Chociaż myślę, żeby zrobić takie sterowane serwem podłączonym równolegle z regulatorem, wtedy dając pełny gaz ustawiałyby się poziomo, a dając neutral zamykałyby się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na to nie wpadłem :shock:

Ale chyba w modelu nie będzie mi to potrzebne bo silnik elektryczny mogę po prostu zatrzymać.

 

Silnik owszem zatrzymasz - ale jak zatrzymasz poduszkowiec na poduszce, który porusza się prawie bez tarcia? Wyłączysz napęd poduszki i będziesz hamował brzuchem po asfalcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... czyli chodzi o dodawanie gazu przy zamkniętych płatach żeby ciąg się odbił jak w odrzutowcach przy lądowaniu?

 

Bo na początku myślałem, że chodzi o to, by rozproszyć minimalny ciąg powstały przy jałowych obrotach silnika spalinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.