Skocz do zawartości

Focus-budowa i klejenie


Hybryda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem motoszybowiec "Focus"(pierwszy na pilot). Mama pytanko do posiadaczy tego modelu. Jak przymocować statecznik poziomy i pionowy do kadłuba? Jak to zrobić.. myślałem ze może klejem.. Jaki by był w takim razie odpowiedni? Jak długo działa aparatura w tym modelu przy użyciu 8 baterii alkalicznych? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A jak kleisz cos czego CA nie wyzera to pewnie wiadrem lejesz.

 

mammuth kolega klei raz a porządnie :mrgreen:

Nie kombinuj kup UHU POR (castorama itp) tworzy elestyczną spoine albo Klej pilomerowy - (każdy sklep z farbami czy tapetami) tworzy sztywną spoine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kleisz cos czego CA nie wyzera to pewnie wiadrem lejesz.

 

mammuth kolega klei raz a porządnie :mrgreen:

W sumie to mozna doczepic silnik i inne gadgety do wiadra z klejem i latac - jak przywalisz - to sie samo naprawi XD

 

A tak A'propos - kolego Hybryda - popraw temat na np. Focus - czym kleic albo co - bedzie latwiej w przyszlosci znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy niepotrzebna dyskusja.

 

Kup Uhu, nim przyklej. Najmocniejsza spoine tworzy sie w ten magiczny sposob. :)

(dowiedzialem sie z forum)

Smarujesz obie powierzcchnie klejem, czekasz ok 5 minut az wyschna, i zdecydowanym ruchem przykladasz i dociskasz. UWAGA, potem nie mozna juz nic poprawic i przesunac, ani oderwac. Wiec trza prezylozyc we wlasciwym miejscu. jak nie jestes pewwien, kladz na mokry.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Pojęcie grubości warstwy jak widzę jest względne.

Dlatego wlasnie warto podawac bardziej dokladnie - czytaja nas bardzo poczatkujacy koledzy modelarze - zwlaszcza w "trudnych poczatkach" - wiec takie informacje moga byc mylace i moga prowadzic do nieprzewidzianych rezultatow.

PS. Widze, ze kolega uzupelnil profil - od razu lepiej :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hybryda zacznij od poczytania działu "OD CZEGO ZACZĄĆ" a dopiero później zadawaj pytania.

 

Widać że jesteś całkowieice zielony sokoro chcesz pakować zwykłe baterie. W modelarstwie używa się do tego celu akumlatorów Ni-Mh , Ni-Cd lub Li-pol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hybryda zacznij od poczytania działu "OD CZEGO ZACZĄĆ" a dopiero później zadawaj pytania.

 

Widać że jesteś całkowieice zielony sokoro chcesz pakować zwykłe baterie. W modelarstwie używa się do tego celu akumlatorów Ni-Mh , Ni-Cd lub Li-pol.

 

Przecież wyraźnie napisał że chodzi mu o nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass_nt też masz w nadajniku paluszki watry może duracell ! Przecież chodzi mi od to co wkładamy do zasilania nadajnika !

 

wyjedzie je do zera w jedno popołudnie i do śmietnika ! a przy tym oddają mały prąd i może nie wystarczyć aby radio pracowało z pełną mocą a efekt jest już znany !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass_nt też masz w nadajniku paluszki watry może duracell ! Przecież chodzi mi od to co wkładamy do zasilania nadajnika !

 

wyjedzie je do zera w jedno popołudnie i do śmietnika ! a przy tym oddają mały prąd i może nie wystarczyć aby radio pracowało z pełną mocą a efekt jest już znany !

 

No popatrz bo tak się składa że mam właśnie duracell.

 

Nie od początku mam mx 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zakupami spokojnie, polataj sobie na razie na paluszkach, poczytaj duzo forum zorientuj sie co i jak. bedziesz niepotrzebnie kupowac 2 ladowrki. ja tez ten blad zrobilem.

Polataj tak jak jest, potem zechcesz wymienic silnik na bezszczotkowy, a akumulator na Litowo polimerowy, do tego tez bedzie potrzebna ladowarka, wiec moze po prostu pozniej kupisz sobie uniwersalna do wszystkiego...

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.