Skocz do zawartości

Focus-budowa i klejenie


Hybryda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
... Jak długo działa aparatura w tym modelu przy użyciu 8 baterii alkalicznych? Dzięki za pomoc.

Witam, Marcin chyba się czepiasz nowego kolegi - o bateriach alkalicznych napisał na samym początku :) Poza tym takie baterie wystarczą spokojnie na kilkanaście godzin pracy - tam naprawdę nie płynie duży prąd -około 180mA a pierwsze loty z reguły trwają od 1 do 60 sekund :wink: . Jednym słowem z bateriami alkalicznymi nadajnik starczy na wiele lotów.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barabasz ja wcale się nie czepiam tylko chciałem od razu uświadmić koledzie sprwe zasilania nadajnika !

 

nie chiałbym aby za kilka dni pisał w dziale kraksa :wink:

 

PS. Zresztą kilka dni temu kupłem nowe baterie do aparatu fofo. zdatne do uzycia jeszcze przez rok a niestety nie były w stanie naładowac kondensatora lampy błyskowej. Jak chciałem zrobic fotke z lampa to od razy komunikat "rozładowane batrie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barabasz ja wcale się nie czepiam

 

Ze smutkiem stwierdzam ze czepiasz sie. Ja kupowalem do SkyLady na poczatku zwykle baterie po 1 zł/szt, starczaly na tydzien latania. Ale tak jak napisal ktorys z moich szanownych przedmowcow, pierwsze loty ni trwaja zbyt dluga. Teraz oczywiscie kozystam z akumulatorow, ale teraz to inna bajka, zdarza mi sie 40 minut w powietrzu smigac.

Nie straszcie naszych nowych kolegow i nie pietrzcie przed nimi problemow.

A Ty kolego Meloow, powinienes byc na tyle zorientowny w temacie akumulatoeow, baterii, zasilania sprzetu przeroznego, poborow mocy itd, aby wiedziec ze niektore aparaty fotograficzne (ja taki posiadam) rozladowuja zwykle baterie b szybko, np po 4 zdjeciach, a zastosowanie akumulatorow pozwala na normalne kozystanie (160 zdjec). Ale czy to oznacza ze akumulatory maja 40 krotnie wieksza pojemnosc??? Czy moze inny parametr decyduje? Jak myslisz?

 

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chłopaki nie ma co się wkurzać ;) chciałem tylko zaznaczyć co i jak. Obiecuje że już nie będe się czepiał.

 

tak się skałda że jestem toche zorientowany w ogniwach zasilających.

 

ale to i ja zadam pytanie czy jesteś pewien że na zwykłych cynkowo-węglowych bateriach nadajnik działa w 100% poprawinie i ma pełny zasięg ?

 

 

zastosowanie:

 

Zastosowania: latarki, zabawki, zegary, piloty, gry elektroniczne, radia, budziki - generalnie urządzenia o niewielkim poborze prądu (mniej więcej do 100mA) pojemność 250-400mAh

 

 

wiem że kolega zastosuje baterie alkaliczne więc powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloow, coś mi się wydaje że baterii cynkowo-węglowych to już się nie produkuje :mrgreen:

 

A mi się wydaje że są ciągle dostępne w każdym kiosku .

 

 

ps.

Widzisz jakie efekty daje takie edytowanie postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

Widzisz jakie efekty daje takie edytowanie postów?

 

Takie że Olo ma przewidzenia :D Jakieś historyjki z palca wyssane i takie tam :lol:

 

Jest masa sklepów (głownie supermarketów) gdzie zwykłe baterie są dostępne.

 

Chociaż ceny Duracell są tak różne (co sklep to inne) że czasami można naprawdę kupić 8 czy 8+2 sztuk za dobrą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu.Jednak mam mały problem z montażem popychaczy.Ich druty nie przechodzą przez końcówki, tak jak jest to na rysunku.

Nie mogę ich zamocować w żaden sposób.Czy inni użytkownicy modelu nie mieli podobnego problemu?Jak sobie z nim poradzić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te metalowe końcówki przy dźwigienkach sterów, takie odkręcane :)

Nie wyglądają jak typowe snapy.Według rysunku ma przez nie przejść cała końcówka popychacza i jeszcze kawałek wystawać.Teoretycznie mógłbym to rozwiercić ale nie chce tego małego czegoś zepsuć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.