Skocz do zawartości

Bellanca


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś chciałem pokazać film z roku 2003. Przedstawia on nieudany start modelu Bellanca. Model był kolegi i przechodził z rąk do rąk, wiecznie odnawiany, naprawiany(kilka razy), nigdy nie chciał poprawnie latać, zawsze były problemy. Fatum jakieś? Start pokazany na filmie przedstawia PIERWSZY start tego modelu po gruntownej odbudowie..., niestety zakończony jak widać... Modele też mają dusze(złośliwą)?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten model, w elektryku i w spalanie. Nie ma w nim nic zwyczajnego, sam oryginalny łatwo przepadał. Tez miałem problem, ale nie ma powodu do paniki.

 

Nic tu więcej się doradzić nie da, samolot jak i model ma tendencje do przepadania "na skrzydło".

 

Rada:

 

Nie "podciągaj" za szybko, poczekaj, aż model się rozpędzi.

 

To samo przy lądowaniu, jeżeli podchodzi za szybko, to go around i z mniejszym kątem- wtedy sam ląduje.

 

Good Luck :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak na porady jest już o wiele za póżno, film jest z 2003 roku, o ile wiem to model już nie istnieje. Po przekazaniu w kolejne ręce, przy pierwszym starcie (nowego własciciela), wykonał gwałtowny skret w prawo i o mało nie "zaparkował" w plecach żony nowego własciciela modelu. Potem odbył sie jeszcze jeden start, a lądowanie skończyło sie kompletną demolką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten filmik kilka razy i zauważyłem że model zaczęło znosić w lewo ......

pilot zamiast sterem kierunku lotkami "zadziałał"........ :D

 

obaczcie na 4sek filmu. SW zaciągnięty na maxa i model przeciągnięty już przed startem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście się biednego Jarka uczepili ;) pilot mówi że samolot nie chciał latać - znaczy się że nie chciał i koniec nie ma dyskusji ;) Ustalenie winy w tym wypadku nie jest istotne. A odpowiadając na pytanie zadane przez Jarka - wydaje mi się że coś z tą duszą jest też miałem takiego nielota okrutnego i jedyny jego udany lot to był lot do śmietnika ;)

W sumie skoro jachty mają dusze to czemu nie modele samolotów :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.