Skocz do zawartości

ORB rozdziewiczony :)


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na wstępie chciałem wam przedstawić mojego ORB'a.

Specyfikacja:

rozpiętość: 200cm

waga: 1800g

silnik: turnigy C3542

pakiety zippy flightmax 3s 25c 2200 mAh

regulator: supersimple 50A

śmigło APC E: 12x6

 

A ORBik wygląda sobie tak:

 

dscn3050.th.jpg

dscn3051.th.jpg

 

Dzisiaj wstaję rano i myślę sobie- kurcze co mnie trzyma przed oblotem? Przecież model gotowy, temperatura dodatnia no i słońce! Upału nie ma ale zaryzykujemy.

 

No i wspólnie z moim sąsiadem pojechaliśmy zrobić to co do mnie należało.

 

Po złożeniu go do kupy i ustawieniu w miejscu wyznaczonego startu nadeszła wiekopomna chwila. Ruszył! Jedzie po śniegu! Odrywa się od ziemi! LEci!!!!! Juuuupiiii. Euforia :jupi:

Mój pierwszy a zarazem samodzielnie robiony model wzbił się w powietrze z donośnym furkotem śmigła niczym rasowa spalina.

 

Film ze startu i pierwszego zakrętu:

http://vimeo.com/3643168

 

Pierwsze okrążenie- dalej leci, drugie- no leci!

No i lądowanie. Pierwsze- udane. Model zrobił efektownego fikołka na śniegu bo koła się zapadły.

 

Film z lądowania:

http://vimeo.com/3643493

 

No to teraz czas na wpakowanie aparatu zamiast odważników.

 

I znowu lecimy :D Cały czas mocno podekscytowany sukcesem latałem i latałem aż skończył się power i lądowałem awaryjnie około 150m od siebie :) Na szczęście udanie.

Czas na drugi pakiet. Tym razem robiłem zdjęcia przez cały czas lotu w celu sprawdzenia czy wszystko gra jak należy.

 

A teraz kilka fotek:

 

dscn3189.th.jpg

dscn3126small.th.jpg

dscn3130small.th.jpg

dscn3143small.th.jpg

dscn3155small.th.jpg

dscn3189.th.jpg

smallg.th.jpg

dscn3132small.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za brzydactwo wymajstrowałeś? :mrgreen: Ale trzeba przyznać że całkiem zgrabnie (powoli) to lata a ląduje jak STOL :) Fajna konstrukcja... inna... majstrowałeś z głowy czy z planów?

 

Plany wziąłem z forum RCgroups.

Temat na RCgroups z planami

 

Samolot wyszedł mi o 500g lżejszy niż autorowi tego modelu.

Ze względów finansowych i tego że nie lubię czekać większość sklejki robiłem samemu z forniru 0.6mm. Sklejka lotnicza 3mm to tylko podstawa mocowania aparatu i wręga silnikowa.

 

Kadłub zrobiony ze styro i oklejony 3mm depronem. Ogon aluminiowo węglowy + 6mm depron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Pomysłowa konstrukcja na nosiciela sprzętu video, ale z w tej konfiguracji raczej na bezwietrzne dni. Nie wygląda na to, aby ten napęd dał sobie radę z większym wiatrem, a i opór czołowy model generuje raczej spory.

Gratuluję oblotu, miła odmiana od powszechnie używanego sprzętu do tego celu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz timmingi.

Ustawienia gazu na reglu moga byc takie, ze w polozeniu draga w polowie masz juz prawie caly power, a pozniej zwiekszenie jest juz tylko kosmetyczne.

Ustawienia odciecia moga byc takie, ze nie odcina tylko ogranicza pobor pradu - zmniejsza obroty.

Wydajnosc pakietow - bardzo mozliwe, ze za mala - najlepiej gdybys mial jakis Watt meter - wtedy wiele sie wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz timmingi.

Ustawienia gazu na reglu moga byc takie, ze w polozeniu draga w polowie masz juz prawie caly power, a pozniej zwiekszenie jest juz tylko kosmetyczne.

Ustawienia odciecia moga byc takie, ze nie odcina tylko ogranicza pobor pradu - zmniejsza obroty.

Wydajnosc pakietow - bardzo mozliwe, ze za mala - najlepiej gdybys mial jakis Watt meter - wtedy wiele sie wyjasni.

 

Według drivecalc to właśnie pakiet nie wyrabia. Właśnie majstruję złączkę i jutro sprawdzę jak będzie działał przy 4400 mAh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli z lotniska do niezły wyczyn ;D

2. Jeśli z Równi to nie ma czego podziwiać :devil:

3. Jeśli jest jeszcze gdzieś w okolicy dogodne miejsce do startu i lądowania to ja go nie znam :D

 

 

A mógłbyś wystartować z targowicy i porobić pare zdjęć? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.