Skocz do zawartości

B17G Flying Fortress (KIT Guillows)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
to i tak większe od mojego (110cm) CAPka :D

No wieksze, ale jak na wielosilnikowce, to naprawdę małe :)

Zwłaszcza w B17 problemem jest miniaturyzacja, tam wszystko jest z gatunku tych najmniejszych.

 

Np śmigieka GWSa były mocowane całkowicie bez piast i kołpaków (nie ma miejsca).

Podobnie zamocowane są śmigła trzyłopatowe (mosiężna tulejka 5/3mm i kontra śrubką "robaczkową" :))

 

Przed chwilą zrobiłem test poboru prądu na docelowym akumulatorku 3S 1300mAh 20C.

No i niestety nawet na świeżym akumulatorku, prąd podczas max obrotów jest za duży (sporo ponad 26A - nie nadążam zmierzyć, bo silnik sie wyłącza i prąd ostro spada).

Tak więc pod obciążeniem 4 silników momentalnie spada napięcie i jeden regulator wyłącza silnik, chyba ma zbyt asekuracyjnie zestrojony cut off.

W locie to może być dosyć przykra sprawa, ale mam nadzieję, że po oblocie ustalę ile ciągu potrzeba do bezpiecznego latania.

 

Tak to wygląda podczas garażowych prób silników ze śmigłami Master Airscrew 6x4 (troszkę przyciętymi): www.hubert.evosoft.pl/hubert/forteca3.wmv

 

Edit: poprawiłem filmik, bo nie zgadzała się data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na śmigłch dwułopatowych miałem 12 000 obrotów :evil:

Tu pewnie jest mniej, ale i tak dźwięk jest daleki od miarowego basowego buczenia bombowca (jutro zmierzę obroty).

Żałuję, bo w sumie dźwięk 4 silników był dla mnie ważny ( model tej wielkości lata doskonale na 1 centralnym silniku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert przytnij te końcówki śmigieł bardziej na ostro !! Takei tempe wprowadzają tylko większe opory, a przy tak dużych obrotach są już znaczące :)

 

między innymi dlatego APC śmigło jest sprawniejsze od MasterAira, a tobie spadnei obciążenie silnika i prąd pobierany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę już kombinował ze śmigłami.

O wiele sprawniejsze są te brzydkie dwułopatowe (tak wynika z Motocalca i z pomiarów), model ma ochotę na zawis i akumulator daje radę.

Ale zależy mi na wyglądzie - dlatego kupiłem dwa zestawy dwułopatowych śmigieł GWSa i dwa zestawy śmigieł trzyłopatowych: MA i Graupner ( koszt tej zabawy robi się naprawdę spory-około 200zł :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( koszt tej zabawy robi się naprawdę spory-około 200zł )

to i tak sie masz co cieszyc bo ja na same farby na losie juz wydalem 140zł :( .A nie mam pewnosci czy napewno starczy.

 

Wkoncu bys go przewietrzyl i jakis dobry film wstawil (m oze byc ciut wiekszy (z mniejsza kompresja) ,zeby bylo dobrze model widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, oryginalny Łoś ma niecałe 18m rozpiętości, a B17 niecałe 32m.

Twój model jest chyba w skali 1:11, a mój 1:28 i to jest naprawdę duża różnica.

Do oglądania mojego B17 niezbędna jest już chyba lupa :)

Następnym razem postaram się bliżej umieścić obiektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawis na pół gazu jak nic;) Dźwięk do zniesienia, a efekt końcowy powalajacy:P mam nadzieje, ze bedzie mozna ten model w przyszłym roku zobaczyć na jakims pikniku czy cuś;)

 

ps:mała uwaga co do filmu wg. podpisu na samym początku wynika, ze był kręcony w 2003 roku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubercie kiedy oblocik - na piatek i sobote szykuje sie w miare ladna pogoda! To znaczy bezwietrznie , temperatura moze byc troszke gorzej ;)

http://meteo.icm.edu.pl/java/mgram.php?x=21&y=11&pol_x=161&lang=0&ver=&ikonka=1

 

O wlasnie a tak przy okazji przypomialo mi sie - z jakich stron korzystacie szukajac prognozy pogody?

To chyba lekki offtop wiec jesli jakis admin uzna ta wypowiedz za niewlasciwa w tym temacie to wywalcie ja gdzies indziej! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.