Skocz do zawartości

B17G Flying Fortress (KIT Guillows)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cant fajny - ciekawy samolot, zresztą ten Ju52 podobny.

Mi się podobał taki Fokker Trimotor (nie pamiętam numeru)?

Kiedyś powiększyłem sobie plany z książki Schiera, ale jakoś nie doszło do budowy.

Teraz wydaje mi sie trochę za popularny (jest sporo elektrycznych ARFów).

 

Mam też plany modelu Bloch 210, chyba 1,6m (elektryk) gdybyś był zainteresowany kliknij na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku ale jednak do przodu :)

Kłopoty z zakłóceniami chyba same się rozwiązały, bo nic nie robiłem, kolejny już raz wszystko sprawdziłem i na razie działa.

Dzisiaj w pracy rozmyślałem jak zamocować śmigła.

Znowu chodzi o wielkość, a raczej "małość" wszystkich podzespołów.

Spróbowałem bezpośrednio w śmigłach wkręcić po 2 małe wkręciki i docisnąć do osi (śrubki bez łba na klucz ampulowy; nie wiem jak to się nazywa, ale jest dosyć często stosowane).

forteca27.JPG

 

Sprawdziłem na sucho i w sumie działa.

Wystarczy teraz stuningować jakoś śmigiełka i mogę uznać, że napęd jest gotowy.

Jeszcze troszkę apropos śmigieł.

Musiałem zastosować jeszcze mniejsze, bo poprzednie niestety zahaczały o siebie i kadłub.

Teraz mam odpowiednio przycięte 6030 GWSa.

Śmigła dwułopatowe w tym modelu wyglądają niestety tak jak wyglądają i nawet nie chce mi się ich malować :(

 

forteca28.JPG

 

W tym układzie wszystkie silniki pobierają 16A i nieskończony model ma ochotę na pionowe wznoszenie (co jest zupełnie niepotrzebne).

Mam prośbę, gdyby ktoś widział gdzieś na świecie śmigiełka trójłopatowe o skoku 3-4", to poproszę o informację.

 

I jeszcze filmik z próbnego odpalenia: www.hubert.evosoft.pl/hubert/forteca1.wmv (0,4MB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem bezpośrednio w śmigłach wkręcić po 2 małe wkręciki i docisnąć do osi (śrubki bez łba na klucz ampulowy; nie wiem jak to się nazywa, ale jest dosyć często stosowane).

 

Nazywa sie to to śrubka robaczkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora na wyposażenie kadłuba i pokrycie jego samego oraz elementów usterzenia.

Wcześniej solidnie zamontowałem serwa i popychacze; wzmocniłem niektóre miejsca; zmontowałem i sprawdziłem sterowanie kółka ogonowego (po pokryciu nie będzie dostępu do dźwigni, jedynie przez mały otworek do skontrowania); zrobiłem napędy steru wysokości i kierunku; podmalowałem kadłub w miejscach, gdzie będą okienka i różne "kabinki".

No i zabrałem się do oklejania.

forteca30.JPG

forteca31.JPG

forteca32.JPG

forteca33.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do latanie jeszcze sporo brakuje, ale gdybym miał tylko odrobinkę więcej wolnego czasu....

Na razie szukam ładniejszych śmigiełek.

Okazało się, że ten samolot fatalnie wygląda ze zwykłymi dwułopatowymi GWSami.

Na oku mam takie: https://shop.graupner.de/webuerp/servlet/AI?ARTN=1330.11.5&SessionCheck=4711&language=en (za mały skok, ale ładne).

Lub takie, które musiałbym przyciąć troszeczkę: http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXFTE7&P=7

Oba linki dzięki uprzejmości kolegów; jeszcze raz dziękuję.

Miejsce zakupu chyba poza Polską, ale co na to poradzić :?

 

Oblot pewnie warto będzie zobaczyć, chociażby ze względu na możliwość rozbicia tego kruchego modeliku.

Na pewno powiadomię kiedy to będzie, a już dzisiaj wiem gdzie to będzie :D

Sprawdziłem stan nawierzchni świdnickiego boiska (tego czegoś koło lotniska :lol: ) i tam pewnie odbędzie się oblot.

Chwasty trochę przyschły i powinno dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oblot pewnie warto będzie zobaczyć, chociażby ze względu na możliwość rozbicia tego kruchego modeliku.

Nawet nie myśl o tym że możesz zaliczyć glebę,zabraniam :D

Ja chcę obejrzeć start,lot i szczęśliwe lądowanie innego scenariusza na ten film nie ma :D

Oczywiście trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie śmigiełek.

Bardzo mi miło, że dzięki inicjatywie Tomka mam chyba załatwione śmigiełka Master Airscrew 6x4" ze sklepu Grzegorza Stokłosy-Stośka ( http://www.nastik.pl/) :D

Oraz dzięki samemu sobie śmigła Graupnera 11x5cm ze sklepu Marka Dawidowicza ( http://www.e-modelarz.com/) :D

Oba sklepy są super, bo akurat takich trzyłopatowych maleństw nie mają w ofercie, a są gotowe je sprowadzić po bardzo rozsądnych cenach.

Gdyby ktoś jeszcze nie znał, to te sklepy wszystkim polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.