Skocz do zawartości

B17G Flying Fortress (KIT Guillows)


Rekomendowane odpowiedzi

Cos czuje ze gdyby nie ten deszcz to mogla byc juz musztarda po obiedzie.

Gdyby była lepsza pogoda, to już bym raczej nie wytrzymał.

W sumie latać się daje, ale słaba widoczność, a i filmy wychodzą słabo: www.hubert.evosoft.pl/hubert/a10bulb2.wmv

(A10 - tunelowy elektryk ląduje w kałuży).

Jak coś się nie uda, to w taką pogodę nawet dobrze nie widać, jak model się rozwala:

www.hubert.evosoft.pl/hubert/mig15kraksa.wmv (Mig15 - tunelowa spalina, trochę za niski przelot)

 

PS Filmy stare, ale może ktoś nie widział. I tak są już na serwerze; zapraszam do zerknięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
@up

ten pierwszy link nie działa - nie ma czegoś takiego jak "a10bulb" na tym serwerze, ale jest za to: "a10bulb1" oraz "a10bulb2" ;D

 

http://www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/a10bulb1.wmv

http://www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/a10bulb2.wmv

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Faktycznie, pomyliłem się :oops:

Ale o tego typu filmy z szarym niebem mi chodziło.

Obojetnie który filmik, oba kręcone tego samego pochmurnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze odcina silniki na jednym skrzydle szybciej niz na drugim?

 

Całe dzisiejsze popołudnie zamieniałem miejscami regulatory.

Nie było to łatwe, ale sprawdziło się mocowania elementów poszycia gondol na mikrowkręty od telefonów komórkowych.

Gorzej było z lutowaniem, ale jakoś się udało.

Teraz mam układ, w którym zewnętrzne silniki "gasną" pierwsze (niestety jednak nie zawsze równocześnie )

 

Sporo się napracowałem z tym zamienianiem !

Najgorzej będzie, jak rozwalę model w pierwszym locie jeszcze przed rozładowaniem pakietu!

Cała dzisiejsza praca poszałaby wtedy na marne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wogóle się odbył oblot założyłem śmigła dwułopatowe i zrobiłem dzisiaj test zasięgu.

Ze złożoną anteną na odbiorniku Rex5 MPD zasięg był dla mnie niezadowalający (nawet przy wyłączonych silnikach).

Zamieniłem odbiornik na Rex7 i zasięg uległ znacznej poprawie (za to antena się wlecze za modelem).

 

Chciałem jeszcze pobawić się w kołowanie; docelowy akumulator w drodze, a zamontowany tymczasowo staruszek wystarcza na bardzo krótko.

Pojechałem na boisko i po trudności przy starcie Mosquito (sporo wyższe podwozie) w przypadku B17 zrezygnowałem nawet z kołowania.

Boisko posypane żużlem porosło poplątanymi chwastami, które bardziej od trawy wplątują się w koła.

 

Przygotowany na latanie Mosquito zdjęcia dałem radę zrobić :D

 

forteca42.JPG

 

forteca43.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigiełka Master Airscrew z Nastika wczoraj dotarły.

Są już przycięte i pomalowane, jednak nie pasują na oś i muszę wymyśleć jakieś tulejki i sposób mocowania.

 

Ale wyglądają całkiem przyzwoicie:

forteca44.JPG

 

Dotarł też akumulatorek :D

No i są już w sklepie e-modelarz śmigła Graupnera (pewnie niedługo po świętach dojdą do mnie).

 

Tak więc do oblotu brakuje chyba tylko lotniska :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kółka mają ponad 5cm, dokładnie 51mm :D

Problem tkwi w niskim zawieszeniu.

Różne "ozdoby" wystają na dole kadłuba.

Mimo, że zmieniłem tylne kółko, prześwit w miejscu dolnej kabinki strzeleckiej to 15mm :shock: , a to oznacza, że pudełko zapałek na płasko się tam nie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.