Skocz do zawartości

Ubezpieczenie "modelarskie" OC - 2009-2010


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Marcin! to jest sedno problemu co męczy Meteora :-)

 

Nakryliście mnie :oops: :lol:

 

mea culpa, nie dopisałem modeli lotniczych zdalnie sterowanych :crazy:

 

A tak na poważnie to chodzi mi bardziej o ten zapis z aneksu 8, z którego wynika że jeśli model jest zdalnie sterowany to tylko na takich częstotliwościach (34,955-35,225). To tyle ode mnie, nie chcę znów rozpętywać wojny na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wyslałem dzisiaj mail-em skan Twoje polisy z prosbą o przygotowanie analogicznego wariantu ubezpieczenia do dwóch agentów Warty - czekam na odpowiedź.

 

Jak się nie odezwą do 16.00 to jadę do centrali Warty (drugi koniec miasta)

Dam znac co załatwiłem.

ms

 

.....No i nic nie załatwiłem :-(

Po rozmowie z agentem stwierdził, że musi zasięgnąć opinii z centrali w Warszawie. Wczoraj dostałem mail-a, iż centrala nie wyraża zgody na taką klauzulę jaka zawarta jest w Twojej polisie.

Reasumując, Warta nie zawiera takich umów OC które dotyczą sportów modelarskich, wyłączenia z OC dotyczące "amatorskiego uprawiania sportu" są w warunkach ogólnych ubezpieczenia i nie można rozszerzyć polisy o coś ..... co z niej jest wyłączone.

Niestety muszę szukać innego TU

 

- Może ktoś ma informację jakie TU zawiera modelarskie OC?

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poniżej zamieszczem informację jaką dostałem dzisiaj na piśmie od agenta Allianz:

 

Informuję, że zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC - suma gwarancyjna 100 000 zł) z zakresem terytorialnym Polska ochroną ubezpieczeniową objęte są szkody wyrządzone przez modele samolotów (także zdalnie sterowanych) o wadze do 5 kg.

 

Składka podstawowa 60zł/rok

 

 

Możliwe jest rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej (OC - suma gwarancyjna 100 000 zł) o :

- modele o wadze do 20 kg

- udział w zawodach

- udział w pokazach

- zakres terytorialny kraje Unii Europejskiej

 

Koszt rozszerzenia 200 zł/rok

 

 

W przypadku rozszerzenia na wniosku będzie dopisana następująca klauzula:

 

„Rozszerzenie dotyczy modeli latających do 20kg i udziału w zawodach i pokazach.

Zakres terytorialny: kraje UE.”

 

Co, Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO SĄ JAJA ..... :-)

 

Rozmawiałem z agentem Alianz w Krakowie (poleconym przez znajomego) i odmówił podpisania takiego ubezpieczenia. Warunki ogólne nie zawierają informacji na temat modelarstwa a w wyłączeniach są "urządzenia latające" Podobnie jak w przypadku Warty nie można rozszerzyć polisy o coś co jest z niej wyłączone.

Zależało mi właśnie na takich lekkich modelach bo mam same elektryki.

 

Czy możesz na PW wysłać skan polisy?

 

Czy to ubezpieczenie zależy wyłącznie od agenta?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wykupiłem OC w HESTII i mam następujący zapis :

"OC w życiu prywatnym rozszerzone o szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone przez modele samolotów zdalnie sterowanych w ramach amatorskiego uprawiania sportu".

Nie ma ograniczeń co do wagi i wielkości modelu. Ewentualnie kolegom z Krakowa mogę dać namiar.

Czy to ubezpieczenie zależy wyłącznie od agenta?

Nie ten zapis zależy od gości z centrali. Na ten zapis co mam ja agent dostał zgodę z centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezyr ... ile zapłaciłeś w Hestii

Ja miałem od nich propozycję 100 zł na sumę ubezpieczenia 100 tyś zł i ewentualnie dopłata 20 zł za rozszerzenie po za teren Polski.

 

Szukałem czegos tańszego i pasował mi wariant z Warty czyli 45 zł za 50 tys lub 60 zł za 100 tyś ale nic z tego :(

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

meloow napisał ze miał ubezpieczenie w warcie i nawet zrobił skan polisy, zachęcony poszukałem agencji ubezpieczeniowej WARTA w moim regionie, najpier telefon potem Pan poprosił o mejla i przesłanie tego skanu i co odpisał?

 

Szanowny Panie

Zgodnie z Ogolnymi Warunkami Ubezpieczenia Odpowiedzialnosci Cywilnej osob

 

fizycznych w zyciu prywatnym w par.6 ust 4 warta obejmuje

odpowiedzialnoscia

w zwiazku z amatorskim uprawianiem sportu , z wyłaczeniem sportow

niebezpiecznych.

W słowniku pojec :

sporty niebezpieczne- to w szczegolnosci sporty takie jak: wsrod innych

jest

wymienione

lotniarstwo , szybownictwo , lotnictwo itd.

Wyłączenie odpowiedzialnosci:

Warta nie ponosi odpowiedzialnosci za szkody spowodowane:

posiadaniem , uzywaniem lub prowadzeniem itd , a także maszyn lub

urządzeń latających ....../par.8 pkt 3 /.

Z przytoczonych OWU OC w życiu prywatnym jasno wynika że nie ma

możliwości

zawarcia ubezpieczenia o ktore pan pyta , a przedstawiona polisa jest

zawarta niezgodnie z OWU OC w życiu prywatnym.

 

 

Co województwo to inna interpretacja przepisów?

więc w warcie kicha

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Hestii mam cos takiego :

 

OC w zyciu prywatnym, zakres podstawowy z rozszerzeniem o szkody wyrządzone:

- w związku z wyczynowym uprawianiem (zorganizowane kluby lub sekcje) takich sportow jak : sporty wodne(z wyjatkiem zeglarstwa) , lotnicze i inne zwiazane z uzytkowaniem statkow oraz urzadzen latajacych i plywajacych.

 

Sklada 106zl

Suma ubezpieczenia 500 000 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Allianz za 89zł kupiłem "podstawowe" OC w życiu prywatnym, które chroni m.in. od wypadków związanych z korzystaniem z cyt "zdalnie sterowanych modeli zabawek"...

 

PS.: Nie wiem co to jest "model zabawki" ale agentka towarzystwa ubezpieczeniowego, mówiła, że jak najbardziej modele samolotów pod to podpadają, chyba, że uprawia się modelarstwo jako sport (zawodowo)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Allianz za 89zł kupiłem "podstawowe" OC w życiu prywatnym,

 

Kupuję w Allianz z identyczną klauzulą ale za 60zł. W tym roku podrążyłem temat w centrali i u agenta i otrzymałem sprzeczne definicje "model zdalnie kierowany" np do jakiej wagi można model uznać za model a nie za statek powietrzny (cokolwiek to znaczy). Dla jednych było to 2,5 kg a dla innych 5 kg. Nic na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.