Skocz do zawartości

Ubezpieczenie "modelarskie" OC - 2009-2010


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

podeślij na priv-a kopie polisy.

Ja sprawdzałem Alianz w Krakowie i nie chcieli rozszerzyć polisy a te zabawki interpretowane były jako zabawki .... czyli takie urządzenia któr można kupić gotowe do lotu (np. małe heliki) a nie wykonywane samodzielnie modele RC.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mirolek - jeżeli chcesz dam Ci kontakt do swojego agenta Allianz w centrali. Zadzwonisz, pogadasz, on Ciebie przekona, wyśle polisę pocztą , zapłacisz.

 

ertman_176 - a co to zmienia w kontaktach z ubezpieczycielem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że nawet zabawka typu wspominany mini helikopter ma w 99% przypadków naklejkę "latający model zdalnie sterowany" i jest statkiem powietrznym w rozumieniu przepisów. Nie można interpretować przepisów na kilka sposobów [zazwyczaj] chociaż wątpliwa jest identyczna interpretacja malucha z makietą wykonaną samemu. Tak czy inaczej, do 25kg jesteśmy zwolnieni z potrzeby posiadania "przeglądu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176 - nie rozumiesz mnie. Ubezpieczyciel będzie mnie chronił (załóżmy) jeżeli będę będę się posługiwał modelem o wadze do 5kg. Przy przekroczonej wadze wchodzi zakres ubezpieczenia statku powietrznego.

 

Czy to rozporządzenie które przywołałeś do czegoś go zobowiązuje ?

Wątpię. Próbuj. Ja nie będę się kopał z koniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Wszystko pięknie dopóki nie musimy skorzystać z naszego ubezpieczenia ...

 

W tym właśnie cały problem :crazy:

Ja mam same elektryki i ograniczenie z wagą do 5kg jest zadawalające.

 

ALYAN - prześlij mi na priv-a kontakt do agenta. Znam ogólne warunki ubezpieczeń Alianz i jeżeli ostatecznie wyjasni się definicja "modeli zdalnie sterowanych" i jest możliwa kaluzula w tym zakresier to wykupie OC. Jestem zawdowo w Warszawie w każdym tygodniu i jeżeli dogadam warunki to polise załatwię na miejscu.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

ktos kupil ubezpieczenie w ramach psp?:

http://psp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=378&Itemid=113&lang=polish

 

Agent z hestii proponuje mi indywidualnie 145zl/100.000/polska. W porownaniu do warunkow z psp/hestii 70+30(skladka psp)/350.000/swiat oferta jest ... :), kwestia czy macie doswiadczenie z psp i ubezpieczeniem poprzez nich.

Ewentualnie moglby ktos polecic jakies inne ubezpieczenie modelarskie? (latanie amatorskie elektrykami, czasami lotnisko modelarskie, czasami zwykle pole).

 

Pozdrawiam,

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to jakoś sprecyzowane, wszystkie modele zdalnie sterowane. Ubezpieczenie obowiązuję wszędzie gdzie latamy: park, boisko, pole, lotnisko itp.

Tak w ogóle to jest to ubezpieczenie na życie z rozszerzeniem o uprawianie sportów ekstremalnych i modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ktos kupil ubezpieczenie w ramach psp?:

Tak ,mam takie .Różnica w wysokości kwoty ubezpieczenia oraz zakresu terytorialnego wynika z tego że jest to polisa zbiorowa, zawarta przez sporą organizację.

Ja wpłacałem na wiosnę jako 1224 ubezpieczony.

Pokaż mi stowarzyszenie modelarskie za wyjątkiem Aeroklubu ;D mającą taką ilość członków.

Ponieważ nie wybierałem się w tym roku za granicę (wtedy wybrałbym opcję na 2 500 000 zł za 135 zł) zapłaciłem 100 zł(razem ze składką na PSP) na kwotę 350 000 ( też obejmuje wszystkie kraje ale kwota wydaje mi się za mała).Zwróć uwagę że ubezpieczenie obejmuje również zawody oraz dojazd na nie i nie ogranicza wagi modelu.

No może nie do końca.Ma to być model a nie statek powietrzny czy coś innego określonego innymi przepisami np balon.

Ponieważ wyjeżdżałem pani broker sprawnie załatwiła mi polisę w trzy dni do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.