Skocz do zawartości

PZL-104 Wilga 35 a jaki silnik proszę o pomoc


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich kolegów modelarzy mam do was pytanko bardzo ważne pytanko jestem na wykończeniu modelu wilgi w skali 1:10 o rozpiętości 120 cm i wadze jakieś 960g. Chciałbym zainstalować w niej silniczek spalinowy os max 25LA o pojemności 4cm3 i wadze 197g czy silnik ten nie będzie za duży do tego modelu ?? jaki silnik wy byście mi zaproponowali zastanawiam się także nad czterosówem ASP 30 o pojemności 5 cmm ?? Proszę o odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ta Wilga z giełdy to nie latała na tym OSie MAX La 10? Przecież to chyba ten sam samolot. Trenerki nie potrzebują aż tyle uciągu silnika, ile same ważą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Os max 15LA(polecam,dobry i lekki motorek)

2.ASP 12A(do spokojnego latania,ale to tylko chińczyk)

3.ASP 15A(zależy od sztuki)

4.Os max 15CV(troszkę ulepszona sporo przepłacona wersja LA)

5.MVVS 2,0cc

6.MVVS 2,5c

Thunder tiger 18( polecam,cena do przyjęcia,przyjemny w eksploatacji,duża kultura pracy,nie gaśnie)

 

Oto lisrta motorków które moim zdaniem nadałyby się do Wilgi przy tej rozpiętości :wink:

Przy Os max 10 LA na zalecanym śmigle i nie podnitrowanym paliwie model może latać na rzęsach,co raczej nie daje dużej przyjemności z latania,nie ma sensu aby motorek musiał pracować na pełnych obrotach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to znów ja jestem całkowicie załamany wilgę skończyłem i po zainstalowaniu całego wyposażenia okazało się że model waży gdzieś 1300 g albo nawet i więcej i moje pytanie czy model z taką wagą przy rozpiętości zaledwie 120 cm będzie latał nie jest za ciężki i jaki maksymalnie duży silnik to takiego grubasa włożyć ?? Czy może ja jestem przewrażliwiony już ?? Proszę o odpowiedz czy zdarzają się małe ciężkie modele czy też nie ?? Nie licząc mojego oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Moja katana z artexu ważyła do lotu 1500g przy rozpiętości 125cm, podaj cięciwę płata to policzy się obciążenie pow.nośnej.Podaj też moc silnika w KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.