Jump to content

górnopłat na dwa silniki


Recommended Posts

witam

jestem jeszcze dość początkujący ale chodzi mi po głowie pomysł na dwusilnikowy górnopłacik. Taki ala transportowiec. Materiał to przedewszystkim steropian rozpiętość coś około 120-140, profil naca2415, waga do lotu 800-900 tak żeby go wiatr nie ruszał za bardzo.

I tu się pojawia moje pytanie czy dwa silniki to dwa regulatory czy jeden ewentualnie jak to wszystko do kupy podłączyć, czy dobrym pomysłem jest wykorzystanie dwóch pakietów pojednym na silnik (jeśli dwa regulatory) albo połączone równolegle jeśli jeden regulator (pakiety 3s 1350 lipol).

 

czy może dać sobie spokój z dłubaniną i kupić twinstara? :?:

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

planuje aby model choć trochę przypominał M28 skytruck- dwa stateczniki pionowe i tu pojawia się problem z jakimś prostym patentem na rozwiązanie układu sterowania, dodam że stateczniki będą z depronu i nie chciałbym żeby zbyt dużo bambetli wisiało na zewnątrz. :(

Link to comment
Share on other sites

Jeśli szczotkowe to jeden regielek, jeśli bezszczotki to dwa.

 

No nie do końca :D Jesli połączy wały silników mechanicznie to może sterowac nimi z jednego regla :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Jerzy Markiton

Jeśli jesteś początkujący to odpuść sobie 2 stery kierunku...Masz i tak kupę innych problemów na początek. Zamiast 2 pakietów 3S1P 1350 użyj 1 pakietu 3S1P 2700 - 3000 i to bez różnicy czy silniki będą zwykłe czy bezszczotkowce ! Jeśli silniki będą bezszczotkowce musisz użyć 2 regulatorów, jeśli zwykłe możesz użyć 2 regulatorów, możesz 1. Lepiej użyć 1, tylko prądowo musi wytrzymać 2 silniki. W razie wątpliwości: jmarkiton@osiedle.rybnik.net.pl Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Jakbyś dalej ciągnął temat AN28 to tu masz kilka fotek takiego modelu - plany poglądowe oryginału + kilka innych rysunków, gotowe pliki do plotera CNC!

 

http://papykilowatt.free.fr/html/page_cnc-extr.htm --> L'Antovov AN-28

 

Tutaj masz sposób rozwiązania mechanizmu sterów jaki zastosował Tomek w swoim Łosiu:

 

http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=163&postdays=0&postorder=asc&start=165

 

i tutaj sposób zastosowany przez Heyoan w swoim B-25 Mitchell

 

http://strony.aster.pl/robertg/index_B25.htm

Link to comment
Share on other sites

silniki bezszczotkowe a pytanie o dwa pakietu zadałem dlatego że posiadam takowe tzn 1350 3s z tym sterem to faktycznie troche komplikacja ale generalnie nie chce budować makiety tylko żeby gotowy model kojarzył się z jakimś prawdziwym samolotem, ale zdaje mi się że moje umiejętności pozwolą mi na to aby się kojarzył z "twinstarem" he, he, he,

Link to comment
Share on other sites

powoli krystalizuje mi się koncepcja bazą wyjsciową będzie c123 provider (bardzo luźno)

mam pytanko skrzydełka będą miały coś ok. 140 rdzeń styropianowy profil naca 2415 cięciwa w środku 200 końcówki 170 mam taki plan aby okleić je fornirem lub balsą, krawędź natarcia balsa czy w związku z tym stosować jeszzce jakieś dzwigary może tylko rowing.

a może odpuścić sobie twarde pokrycie i papier pakowy, nigdy tego nie robłem i mam obawy że jest potem dużo roboty z wyprowadzeniem powierzchni do malowania.

może macie jakieś sugestie

Link to comment
Share on other sites

JEzeli to ma byc model elektryczny to pokrywanie skrzydel balsa/fornirem mija sie z celem - takie skrzydla sa bardzo ciezke(sosunkowo), Duzo lepiej dac np dzwigar z sosny 8x5 a potem na rdzen naklec tamsme pakowa :)

Link to comment
Share on other sites

Możesz pokryć papierem. Ten temat był długo wałkowany, polecam poszukanie w dziale warsztat, na pewno znajdziejsz interesujące informacje.

 

Co do wagi - rdzeń styro pokryty balsą wchodzi w grę, ale kryty balsą 0,8mm na baaardzo cienką warstewkę kleju, a styro musisz kupić jak najlżejsze. Ja mam skrzydło w Swifcie ze styro FS-15, i jest przyciężkie, co prawda będzie jeszcze szlifowanie itp. ale spokojnie możesz użyć jak najlżejszego styro i balsy 0,8. Nie będzie wtedy potrzeba żadnych wzmocnień, co najwyżej 2 paseczki rovingu do miejsca, gdzie będą zamontowane silniki.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.