Skocz do zawartości

Spadochroniarz RC


Jacekos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pytanie dotyczy spadochroniarza rc. Z czego wykonać skrzydło i gdzie można znaleźć jakieś plany.

Czy można gdzieś kupić gotowe skrzydło?

Dla doprecyzowania dodam, że chodzi mi o spadochron dla "skoczka" typu skrzydło ale nie paralotnie.

No chyba, że to taka sama konstrukcja choć wydaje mi się, że paralotnia powinna mieć nieco inną i większą powieżchnię.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany czasami pojawiają się w czasopismach czeskich.

Napewno sa w USA do kupienia poszukaj hasła w google "rc sky diving"

W Niemczech z tego co pamiętam też jest producent.

Materiał na skrzydło albo lotniczy jak na spadochrony czy miękkie skrzydła tylko w najmniejszej gramaturze (będzie drogo jak wszystko dla lotnictwa) albo musisz spędzić trochę czasu w hurtowni tkanian szukajac materiału na parasolki.

Zabawa przednia, ale potrzeba dość dużego modelu do wynoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są w stanach ale koszt to 150-200 dolarów i rozmiar do dość dużego samolotu.

W necie znalazłem plany jednak są to plany "paralotniarza" niby działa tak samo tylko skrzydło troche inne.

Cała konstrukcja nie jest bardzo skomplikowana i pewnie spróbuję zrobić sky divera samodzielnie i tak zeby nie kosztowal 150 dolarów ;) Rozglądam się za skrzydłem.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

na stronie "modelarz" jest opis paralotniarza z napędem i plany (na 5 stronie) opisane także jako paralotniarz. Oczywiście jest jasne, że zasada działania jest taka sama (jeśli paralotniarz bez napędu). Pytanie tylko o samą konstrukcję skrzydła. Paralotnia jest inna niż spadochron typu skrzydło. Spadochron nie jest przeznaczony do szybowania itp. Stąd właśnie pytanie o samą konstrukcję skrzydła spadochronu, materiał, wymiary, obciążenie itd... nawet temat otwierania spadochronu nie jest jakiś skomplikowany ale żeby to sensownie działało podstawą jest odpowiednie skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAkis slepy jestem bo na 5 stronie widze tylko parolotniarza ( 1 gif ) bez napedu wiec zakladam ze to nie ten. Na dodatek to tylko jest opisane jako parolotniarz bo parolotni nijak to nie przypomina a jedynie spadochron szybujacy. Moze zamiast pisac w nieskonczonos podacie link bezposredni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalem sie ciut innych proporcjii czaszy, bo ta choc wykonana z kupionego latawca blizej ma wizualnie jednak do spadochronu niz paralotni.

Myslalem o czyms takim

 

EDIT:

Tutaj znalazlem fajny programik do projektowania czaszy paraotni

http://www.surfplan.com.au/sp/products.htm

 

EDIT 2:

Szukalem, szukalem i znalazlem ;) Plany czaszy i opis budowy mozna sobie zciagnac ze strony

http://www.miniparapendiorc.com/

Plany sa zrobione w programie surfplane ktory mozna pobrac za free w wersjii demo. Niestety w tej wersjii nie exportujemy plikow brytow do dxf-a :( i nie mozemy sobie zrobic wiekszej wersjii ale druknac ta o rozpietosci czaszy 1,17m jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.