Skocz do zawartości

problem z odpaleniem Magnum 15 GP


arkadiusz525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam sie Arek i jest to mój pierwszy post na tym forum.

Jakis czas temu kupiłem silnik spalinowy na allegro, Magnum 15 gp i mam problem z jego odpaleniem....

Posiadam odpowiednie paliwo i osprzet: grzałke i swiece... pale z palca lub wkretarki.

próbowałem go regulowac ale to nic nie daje... czytałem rady na forum ale nie wiem czemu to nie za bardzo skutkowało... błagam pomózcie... z góry dziekuje...

 

EDIT: Dodałem dobry tytuł. Następny raz będzie krawacik.

Japim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam za odpowiedzi, wybaczcie mi wszelkie przewinienia.. nie jestem wprawiony...

Oto link: http://www.allegro.pl/item541225423_silnik_zarowy_modelarski_magnum_15gp_bcm.html

swieca sie grzeje i to dosyc mocno... iglica jest odkrecona 2,5 obrotu wg instrukcji obsługi, paliwo zasysa i pluje paliwem z wydechu... odpalam wg rad na forum i wg instrukcji... kiey mam przygotowane juz wszystko tj zatankowany przymocowany do podłoza to zakładam klips i energicznie krece palcem... i przedtem ustawiam gaz na 1/2. czy cos robie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik powinien zapalić nawet bez nitro. Każdy mój silnik chodzi bez nitro.

Czy po kopnięciu śmigła słychać jakieś strzały? Tzn. czy mieszanka sie zapala, ale śmigło dalej nie przeskakuje, może czujesz kopnięcie na palcach od śmigła przy kręceniu ręką.

Jeżeli tak jest to znaczy że paliwo i świeca są ok. Może mieszanka jest coś nie tak.

 

Z tego co widzę na zdjęciach, masz gaźnik z dwoma hmm, pokrętłami. Jeden jest od ilości paliwa ( iglica ) a druga (mniejsza śrubka ze sprężynką) jest od składu mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, nauka odpalania silnika przez internet jest taka sama jak np nauka jazdy na deskorolce albo na nartach. Internetowo się tego nie nauczysz. Jesteś jak piszesz z Warszawy, a tam fachowców od motorków jest bardzo wielu. Poproś któregoś o pomoc umówcie się i będziesz miał problem z głowy. Jakbyś był z Wrocławia, to bym Ci pomógł, ale Warszawka troszkę za daleko. Może kol. Armand Ci pomoże ?:wink:

Silniczek na pierwszy rzut oka masz niezużyty i myślę ,że problemu z odpleniem go nie ma żadnego, ale pewne zasady trzeba poznać i najlepiej robić to w "realu"

Zyczę owocnej nauki.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, jak nie odpalisz tego, odezwij sie do mnie, bede jechał chyba do wawy za tydzien, bo mieszkam w jej okolicach to wdepne i zobacze. Rozbierzemy i zlozymy i zobaczymy co jest nie tak. Po zapachu spalin ci powiem ..... swego czasu miałem mały warsztat gdzie zeby nie bylo slychac nic na zewatrz zamykałem drzwi i docierałem silniki. Efekt byl taki ze całe ubranie pachnialo - nieziemsko. Za to teraz z 3 km poczuje ze ktos lata lub jezdzi na metanolu, takiego zapachu sie nie zapomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.