Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wicherek 25 - konwersja

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojtass_nt

Wojtass_nt
  • Modelarz
  • 1429 postów

Napisano 23 październik 2010 - 16:51

Jak myślicie dlaczego pakiety do nadajników mają wydajność rzędu 1C??

#2 leszek-bart

leszek-bart
  • Modelarz
  • 520 postów

Napisano 23 październik 2010 - 14:34

Pakiet do nadajnika musi mieć odpowiednie wymiary .

#3 noker

noker

... a ile to kosztuje?

• Moderatorzy Forum
  • 1192 postów

Napisano 23 październik 2010 - 11:41

proponowany RHINO mieści się idealnie w 9x Mam taki sam pakiet w Opticu i przy intensywnym lataniu łikędowym + simPC ładuję raz w miesiącu.

#4 Vespa

Vespa
  • Modelarz
  • 2 postów

Napisano 23 październik 2010 - 11:40

Dzięki za uświadomienie :D Właśnie nie mogłem nigdzie znaleźć maksymalnego rozmiaru pakietu, który tam się zmieści. No to muszę poszukać czegoś innego bo Rinho są niedostępne. Albo tego jednego lipola poszukam w Modelarni... No zobaczę bo nie chcę żeby mi to opóźniało wysyłkę. EDIT: tak sobie myślę, że jednak warto by było kupić normalnego lipola i przejściówkę która umożliwi podłączenie do aparatury. Byłoby to rozwiązanie bardziej uniwersalne bo miałbym możliwość wykorzystania tego lipola też w samolocie. Są w ogóle takie przejściówki?

#5 MiQ27

MiQ27
  • Modelarz
  • 62 postów

Napisano 23 październik 2010 - 09:39

Mogę wziąć np. 2 szt. http://www.hobbycity...?idProduct=9267 i przelutować złączki?

Pack Size: 140 x 44 x 19mm
IMO może nie wejść na długość i szerokość.
JR-y (a Turnigy nawet obudową je bardzo przypomina) mają miejsce na pakiet o wymiarach rzędu 110x30x30 (8xAA)

#6 cyrax_ojz

cyrax_ojz

to ne lata

• Modelarz
  • 316 postów

Napisano 23 październik 2010 - 09:27

Ooo, świetnie!

A czy jedyna różnica między lipolami zasilającymi dla nadajników a pozostałymi to inna końcówka? Mogę wziąć np. 2 szt. http://www.hobbycity...?idProduct=9267 i przelutować złączki?

różnią się ilością C ale jak najbardziej są to zwykłe lipole

#7 Vespa

Vespa
  • Modelarz
  • 2 postów

Napisano 23 październik 2010 - 08:42

Ooo, świetnie! A czy jedyna różnica między lipolami zasilającymi dla nadajników a pozostałymi to inna końcówka? Mogę wziąć np. 2 szt. http://www.hobbycity...?idProduct=9267 i przelutować złączki?

#8 leszek-bart

leszek-bart
  • Modelarz
  • 520 postów

Napisano 23 październik 2010 - 08:18

Vespa w HK pojawily się aparatury Turnigy mode 1 . Polecam Ci tą aparaturę TUrnigy ta HK się do niej nie umywa . To tak jak porównanie Poloneza z Oplem Vectrą np. Tylko dokup pakiet do zasilania do niej . np. http://www.unitedhob...?idProduct=7346

#9 Piotrek9932

Piotrek9932
  • Modelarz
  • 57 postów

Napisano 22 październik 2010 - 15:30

Ciesze się że pomogłem ;) A poza tym, Hk-T6a wygląda jak zabawka a nie jak aparatura.

#10 MiQ27

MiQ27
  • Modelarz
  • 62 postów

Napisano 22 październik 2010 - 07:19

W tej chwili V2 jest w komplecie z odbiornikiem, więc pozostaje tylko "Required: Battery" A w pełni? No to chyba trzeba by jej zaaplikować złącze programatora i RadioClone :)

#11 Vespa

Vespa
  • Modelarz
  • 2 postów

Napisano 22 październik 2010 - 07:14

Upewniliście mnie w przekonaniu, że warto poczekać aż będą dostępne 9X-y. Na Turnigy miałem chrapkę (pomimo tego, że jest droższa) bo wiedziałem, że jest lepiej wykonana. Zrezygnowałem z powodu braków na magazynie i łudząc się, że na 2,4 GHz nie będą się działy takie rzeczy jak na moim Dynamie 35 MHz... Widząc jednak problemy Piotrka dochodzę do wniosku, że na HK-ach 2,4 jest to samo. Nie śpieszy się bo tak jak mówi Piotrek, możliwe, że w tym sezonie i tak już nie polatam. A czy do Turnigy 9X trzeba dokupić jakieś dodatkowe akcesoria aby w pełni korzystać z możliwości zestawu?

#12 MiQ27

MiQ27
  • Modelarz
  • 62 postów

Napisano 21 październik 2010 - 23:11

9X to jest niezły pomysł. Miałem w zeszłą niedzielę w ręku, plastiki prawie jak w moim starym JR. Wygląda zacnie i sprawia bardzo dobre wrażenie.

#13 Piotrek9932

Piotrek9932
  • Modelarz
  • 57 postów

Napisano 21 październik 2010 - 22:55

Nie polecam Ci tej aparatury. Miałem ją jakiś czas temu to: -serwa delikatnie drgały i ruch serwa był stopniowy w porównaniu do innych aparatur, -po drugie, najważniejsze, aparatura nagle "zwariowała" - kanały: 1,3,4 po włączeniu aparatury dawały maksymalne wychylenie i ruchy drążkami na nic się zdawały; ale czego się spodziewać jak płacimy za nią te 70 zł ?.. Całą ją rozbebeszyłem, wszystko pozłączane, polutowane, nic nie spalone. Niby wchodzi też możliwość że się rozprogramowała (ale jak skoro nawet kabla nie dają do kompa? sama z siebie?). Pozbieraj $$ i kup polecaną przez dużo osób, Turnigy 9X. Zima dłuuuga a śnieg to już dzisiaj nawet padał :lol: Wniosek? Chińczycy za gówniane pieniądze gó**o robią. Oczywiście są też dobre chińskie produkty, ale za nie trzeba też stosunkowo więcej zapłacić.

#14 Vespa

Vespa
  • Modelarz
  • 2 postów

Napisano 21 październik 2010 - 22:03

Leszek - poratowałbyś linkami do konkretnych przedmiotów? Bo nie za bardzo mogę rozszyfrować o jaki interfejs Ci chodzi (kabel USB?) i który zestaw będzie odpowiedni do zamocowania śmigła i silnika. Co do mode 2 - wydawało mi się, że taki jest standard w samolotach i sam mam w tej chwili aparaturę z gazem po lewej... Ale jest to bardzo niepewny Dynam 35 MHz i boję się o zakłócenia.

#15 leszek-bart

leszek-bart
  • Modelarz
  • 520 postów

Napisano 21 październik 2010 - 21:27

Ale w HK zapłaci grosze , a może sie przydać .

#16 MiQ27

MiQ27
  • Modelarz
  • 62 postów

Napisano 21 październik 2010 - 21:23

W Wicherkach kształt i konstrukcja nosa utrudnia inne mocowanie niż przed wręgą.

#17 Wojtass_nt

Wojtass_nt
  • Modelarz
  • 1429 postów

Napisano 21 październik 2010 - 21:08

I dokup piastę do mocowania śmigła na osi .

Jak będzie chciał zamocować silnik przed wręgą.

#18 leszek-bart

leszek-bart
  • Modelarz
  • 520 postów

Napisano 21 październik 2010 - 20:46

Koniecznie zmień na aparaturę 6 kanałową , która ma możliwość programowania z komputera , a ostatnio na Allegro pojawił się zewnętrzny programator do tej aparatury i nie zapomnij o Interfejsie .. I dokup piastę do mocowania śmigła na osi . Mode 2 to gaz z lewej strony , u Ciebie na lotnisku tak latają?.

#19 Vespa

Vespa
  • Modelarz
  • 2 postów

Napisano 21 październik 2010 - 19:44

Cholercia, ile osób tyle opinii :D

Przeanalizowałem to wszystko jeszcze raz i zrobiłem update listy. Nie ukrywam, że ważnym czynnikiem, wpływającym na niektóre decyzje były kwestie ekonomiczne.

Silnik: TR 35-42C 1100kv Brushless Outrunner (Eq: 2820) $21.00, po SWARM-ie 12.10$ :!:
Śmigło 1: APC style propeller 12x6-E $1.30, po SWARM-ie $0.66
Śmigło 2: APC style propeller 11x5.5-E $1.50, po SWARM-ie $0.78
Regulator: TURNIGY Plush 60amp Speed Controller $34.58, po SWARM-ie $27.18
Lipol: Turnigy 2650mAh 3S 30C Lipo Pack $13.83, brak opcji SWARM

Do tego myślę nad aparaturą i ładowarką.

Aparatura: Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 1) (v2 Firmware) $54.99, nie ma SWARM-a
Ładowarka: Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories $22.99, nie ma SWARM-a.

Wyszło w miarę do przyjęcia. Piszcie co myślicie o tym zestawie.

EDIT 1: zmieniłem aparaturę na 6CH - przez pomyłkę dałem wcześniej 4CH mode 2.
EDIT 2: kolejna zmiana aparatury - tym razem na Turnigy 9X.

#20 kesto

kesto
  • Modelarz
  • 1307 postów

Napisano 21 październik 2010 - 09:51

Dlatego też moja propozycja była taka:

Zbliżone do tych wyliczeń parametry ma silnik TR3542 (1250kV) i możesz do niego dobrać o połowę mniejszy regulator czyli ok. 40A. Ten silnik ze śmigłem APC 11X5,5 daje ciąg 2kg, co jak widzisz jest i tak wielkością większą niż zakładany ciężar modelu. Co prawda nadmiar mocy biedy nie czyni, ale pamiętaj, że robisz trenerka, a nie akrobatkę.

W ten sposób masz zestaw tani, lekki i o wystarczającej mocy do Wicherka. Mówię tu oczywiście o zasilaniu 3S (tak jak proponował leszek-bart - ok. 3Ah). Regulator możesz kupić ten http://www.hobbycity...?idProduct=2166 , będziesz miał spory zapas i mniejszy ciężar oraz cenę, a i do większych silników się przyda.
Taki pakiet w zupełności wystarczy http://www.hobbycity...?idProduct=9267 do tego silnika http://www.hobbycity...idProduct=3887. Przy tym kV możesz dać śmigło 11 calowe co jest bardziej korzystne przy starcie z trawy, jak również takie śmigło zapewni bardziej neutralną charakterystykę lotną modelu. Z mniejszym śmigłem model ma mniejszą tendencję do "zwalania się" na lewe skrzydło, co przy nauce latania ma niebagatelne znaczenie. Zestaw, który podałem (silnik, regulator, akumulator) waży ok.0,5kg. co przy modelu 1,5kg daje 2kg do lotu, czyli tyle ile ma ciąg tego zestawu. Masz więc stosunek 1:1 co dla trenerków jest i tak za "bogato".