Skocz do zawartości

Mój projekt - Patyczak


Olecki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja pomarudzę w innej kwestii... ;-)

W temacie użytkownika @Vesla znalazłem zdjęcia (http://pfmrc.eu/uploads/monthly_07_2014/post-4161-0-86986500-1405719919.jpg) patentu na popychacze.

Jak rozumiem to drut na pręcie z włókna węglowego? Czym jest przymocowany? Widzę cienką dratwę w stylu Ariadny Tytan 60E. Tylko cóż to za klej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to jest drut na drucie :-) Na drugim zdjęciu lepiej widać miejsce cięcia drutu. Wielkość tych elementów w patyczaku nie jest duża. Drut na popychacze w moim patyczaku ma 1mm średnicy, ten na zdjęciu najpewniej jest podobny.

Co do tego jaka to jest dratwa i czym klejona to nie wiem ale stawiałbym na jakąś mocniejszą nić i klej w stylu UHU POR. Jeżeli robię coś podobnego to stosuję nici z włókien sztucznych używane przy produkcji obuwia, bardzo ciężko je zerwać. Zwykłe nici krawieckie też mogą się nadać ale musisz owinąć je gęściej i owijać na posmarowany klej. Na koniec możesz to "laminować" klejem CA, dobrze złapie warto jednak pamiętać, ze nici staja się wtedy kruche (oj załatwiłem sobie tym koszulkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że drut na drucie to zauważyłem. Dratwę mam pierwszorzędną, bo robię z niej owijki na strzały i cięciwę łuku, więc to nie byla nitka.. ;-)

Drut 1mm już nawet leży przygotowany.

Chodzi mi tylko o sam klej.

CA nie chwyci chyba takiego klejenia i jest ryzyko, że się popychacz wyślizgnie. CA klei porowate materiały, a ani drut aniwókno węglowe raczej porowate nie są... Tu potrzeba czegoś mocno adhetycznego i tak się właśnie zastanawiałem... Soudal FixAll? Poxipol? Uhu nie mogę u siebie nigdzie żadnego znaleźć w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

CA nie chwyci chyba takiego klejenia i jest ryzyko, że się popychacz wyślizgnie. CA klei porowate materiały, a ani drut aniwókno węglowe raczej porowate nie są... Tu potrzeba czegoś mocno adhetycznego...

Oj, bajki Waść opowiadasz.

CA z założenia jest klejem do wszelkich faktur, zarówno porowatych jak i gładkich.

"Klej mocno adhetyczny..." Jeśli chodziło Ci o siłę adhezji, to raczej CA nie można wiele zarzucić.

 

Do takiego klejenia, by uniknąć kruchości nici i całego połączenia, polecam jednak żywicę, najlepiej 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się kłócić, być może da się zdobyć i jakiś CA, którym da się chwycić gładką powierzchnię. Jedno mogę powiedzieć z doświadczenia: biżuteria z dość gładkich, metalowych elementów sklejonych tymi bardziej powszechnymi modelami klejów CA rozpada się przy byle nacisku. Dlatego przy gładkich elementach wolę zostać przy czymś innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do laminowania takich połączeń stosuję też kleje dwu składnikowe - żywice. Owijam nić na posmarowane żywicą elementy i na koniec żywicą po całości. Inna sprawa, że w patyczaku naprawdę wiele tego kleju nie potrzeba. Jest lekki i lata powoli. Nie musi być "pancerny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak autor planów pozwoli to może ktoś (lub sam autor) wrzuciłby plany na pierwszą stronę tego świetnego projektu :) dla potomnych ;) żeby nie trzeba było się wiecznie dopytywać o plany ;)

Nie przewiduję takiej możliwości :) . Każdy kto o plany pyta to je dostaje bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

 

Właśnie i ja otrzymałem plany, za które dziękuję Olkowi - forum publicum.

Czy macie namiar na kogoś kto wycina z palnów dxf ?

Nie wiem czy oferta kolegi pengo była zrealizowana.

 

Pozdrawiam i gratuluję ładnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.