Skocz do zawartości

Nano DLG - Funny Fast Birdy


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam takich ustawień i kompletnie nie wiem jak to ustawić (gdyby mógł mi Pan podesłać jakiś link z lekturą byłbym wdzięczny, bo osobiście nie mogę nic znaleźć), ale nawet podczas próbowania model nigdy dobrze nie szybował, po wyrzucie leci chwilę poziomo po czym spada. Model ma 60 cm rozpiętości

Tu jest jego plan http://www.decker-planes.de/index.php?page=shop.product_details&category_id=23&flypage=flypage_ad.tpl&product_id=37&option=com_virtuemart&Itemid=275

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zdaje się, że dobrze by było zacząć w ogóle od podstaw teorii lotu... Poczytaj coś z książek choćby Pawła Elsztajna - są jak najbardziej aktualne.

 

A poza tym - jak masz ustawiony środek ciężkości? Podany zakres jest bardzo szeroki od 52,2  do 61,6 od krawędzi natarcia płata. Jaki masz u siebie?

 

Jak wygląda szybowanie? Czy model pompuje ( zadziera, traci prędkość i zwala się) ? 

 

Na początek musi szybować poziomo z możliwie małą utratą wysokości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów którzy budują wersję 1m-wą Plany wersji 60cm powiększyłem o 150% co mi dało 0.9m.Chodzi mi jaka jest  szerokość lotek płata i czy dobrze zrobiłem.

Do powyższych linków planów jedno metrowego potrzebne jest hasło.......czy ktoś z was zna!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane o środku ciężkości podeślę wieczorem (muszę dopracować kilka drobiazgów w modelu), Panie Arku jak wyglądał ster kierunku w Pańskim modelu? U mnie jest balsa wzmocniona węglem ale i tak jest to dosyć kruche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po jakie licho powiększacie plany? Skalujac je zmieniacie istotne konstrukcyjne wymiary. Przeciez na stronie projektanta jest gotowy plan do pobrania większego brata właśnie 1m

Kierunek mam zrobiony wg. planów. Należy zwrócić uwagę na kierunek sloi. Nic się nie łamie i jest sztywne. Można pokusić się o naklejenie na natarciu rowingu węglowego.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak powiększyłem plany o 63% w celu uzyskania metrowej rozpiętości i..... szkrzydła mam już zrobione.

 

I tu pojawia się pytanie czy wycinać lotki czy zostawić tylko sterowanie tyłem?????

 

Dodam, że chciałbym polatać "w wietrze".

Jeśli wyciąłbym lotki to zlikwidowałbym ster kierunku. Co radziliby mi doświadczeni modelarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.