Skocz do zawartości

SZD-51 Junior


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieciaki by się obraziły gdyby to czytały. To jest ACTION MAN! On niczego się nie boi!

 

Masz jakieś zdjęcia sprzączek w pasach? Nie wiem dokładnie co i ile muszę zrobić. Na razie mam tylko te od regulowania naciągu przy barkach. Reszty nie mogę się dopatrzeć na tych zdjęciach co mam.

 

edit:

 

Pasy są parciane i będą regulowane tak jak w oryginale.

Czekam tylko na jakąś pomoc w postaci zdjęć klamerek. No chyba, że jutro pójdę na lotnisko i dopadnę jakiegoś Juniorka.

Wszystko tylko powkładane na miejsce na sucho.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ładny JUNIOREK, mam sentyment do tego szybowca, trochę czasu w nim spędziłem i bardzo miło to wspominam.

Co do kropek w kabinie to w JUNIORACH ich już nie było. Tak malowano kabiny w starszych szybowcach takich jak PIRAT, FOKA, PUCHACZ. W JUNIORACH były też, chyba po raz pierwszy w polskich szybowcach, czarne pasy bezpieczeństwa.

 

I jeszcze mała uwaga. Na zdjęciu, które pokazał ECO400 widać rejestrację na górnej powierzchni skrzydła, na szybowcach laminatowych była ona malowana tylko na dolnej powierzchni i to kolorem szarym a nie czarnym. To po to żeby laminat się nie nagrzewał po w wysokiej temperaturze spada jego wytrzymałość.

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjrzałem się 2 sztukom.

Jedna ma szarą łupinkę- ewidentnie po remoncie a drugi ma ładnie nakrapiany anty refleksyjny kokpit. Czyli jednak malowano w kropki.

Mój jednak będzie wersją bez kropek- nie chcę przedobrzyć a skoro u mnie na lotnisku jest bez- to będzie bez.

Obfotografowany egzemplarz ma szare pasy. W drugiej sztuce nie zwróciłem uwagi na kolor.

Na pewno inne jest rozmieszczenie między innymi mikrofonu, przyrządów nawigacyjnych i "rusztowania" za siedzeniem.

 

Co do koloru znaków to masz rację. Ten junior z fotki ma właśnie szare i takie też zamierzam zrobić. No chyba, że lotniskowe egzemplarze mają czarne rejestracje- to będę miał dylemat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując...

 

Wzoruję się na tych pasach:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A wychodzi tak:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jeszcze tylko 1 pas i gotowe.

Robiłem przymiarki z pilotem- po wyregulowaniu pasy chyba będą go trzymać :jupi:

No i jak widać- powolutku drążek wyrasta z fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu - piękny Junior się szykuje, miło jest popatrzeć że powstaje replika czegoś na czym samemu się latało :) .

Dzięki za miłe słowa.

Muszę się przyznać, że nie będzie to pełna replika. Zrobię ile się da ale już na pewno teraz wiem, że nie będzie działających hamulców- jedynie imitacja na skrzydle aby było widać, że o hamulcach nie zapomniałem.

Trochę się też obawiam wszystkich otworów pod kadłubem no i tego w nosku kadłuba. Pierwotnie miałem go nie robić ale co to za junior bez dziury w nosie :) Zaczep do holu będzie pod spodem tak jak w oryginale.

 

edit:

 

Malker- to jego kurtka :P Jestem zdania, że jeżeli ktoś w czymś chodzi to mu się to podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze popołudnie upłynęło mi przy robieniu osłony na drążek.

Wykonałem go banalną metodą- przede mną leżała chusteczka chigieniczna, a jako że uwielbiam używać tego co akurat mam pod ręką to wyciąłem z niej prostokącik. Następnie skleiłem w stożek. Z kawałka balsy 1mm wyciąłem mniejszy prostokącik jako podstawa na którą naciągnąłem chusteczkowy stożek. Do środka wsadziłem drążek i całą chusteczkę nasyciłem kilkoma kroplami rzadkiego CA :) Całość jest twarda jak skała. Troszkę szlifu na brzegach podstawy i malowanko.

W międzyczasie korzystając z okazji, że farba na drążku sobie schnie zrobiłem dźwignię regulacji pedałów (czerwona) oraz 4 pokrętła, których na zdjęciach nie widać zbytnio bo są zbyt matowe.

Przykleiłem drążek na miejsce oraz poprawiłem poduchę do siedzenia.

W części zagłówka widać białe rurki- brakuje 2 pionowych na środku ale te dopiero na końcu po wklejeniu wszystkiego wewnątrz kadłuba.

 

Szykuje mi się bardzo dłuuuugi weekend, czyli możliwość dłubania przy serwach na ogonie.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoły dzień dziś nastał. Sąsiad przyniósł mi paczkę od Witka, który podarował mi swoje kopyto do kabinki i kabinkę. (Witku gorące podziękowania dla Ciebie!! Nie wiesz ile radości sprawia mi twoja pomoc!!)

Kabinka jest mocno zarysowana- wynika to z niedoskonałości kopyta, ale to żaden problem.

Trochę zabawy dremelkiem i mam dociętą na kształt. Później pasta tempo ultra cut i filc na dremelku. W efekcie godziny polerowania mam nieco ładniejszą owiewkę i łazienkę zabryzganą od pasty :jupi:

W najbliższych dniach ciąg dalszy polerowania.

A później najbardziej mozolna robota czyli stelaż owiewki i mocowanie na zawiasach.

Międzyczasie będę robił próby różnych klejów aby sprawdzić co łapie się najlepiej tego tworzywa. A może jakieś sugestie?

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku robię stelaż owiewki. Jeszcze kilka korekt i gotowa.

Wkleiłem magnesy neodymowe które pewnie trzymają owiewkę na miejscu. Nie grozi jej odpadnięcie.

Pierwotnym zamierzeniem były zawiasy takie jak w oryginale. Jednak kruchość i pewien problem z kształtem kadłuba i spodniej linii owiewki spowodował, że będzie to zawias "tasiemka" z taśma szmacianej i linkowy ogranicznik aby kabinka otwierała się do pewnego momentu- jak w oryginale.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.