Skocz do zawartości

SZD-51 Junior


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Żeby nie było, że się obijam :)

Kadłub poszedł do kolejnego podkładowania. Statecznik poziomy i ster kierunku są już zamontowane- oczywiście zdejmowalne. Serwa również na miejscu. Zaczep do holowania wklejony.

Owiewka będzie już pomalowana na wersję finalną.

 

Zdjęć tego co wyżej na razie nie ma bo sobie zaspałem :D Zrobię jak kadłub wróci.

 

No i to by było na tyle. Czekam sobie teraz spokojnie na skrzydełka. Jak będę je mieć to do kadłuba dorobię sklejkowe formatki, trochę szpachli, ostatnia warstwa podkładu i malowanie końcowe.

Brzmi lekko ale jeszcze sporo czasu nim to się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecywałem zdjęcia.

 

Kabinka pomalowana na gotowo lecz jeszcze nie polerowana.

Dołączona grafika

 

Wszystko do sterowania ogonem- na ostatnim zdjęciu widać w jaki sposób będę zapinał popychacz do dźwigni steru wysokości- odchylam kierunek w bok i śrubokretem wpinam snap w dziurkę dźwigienki (to owinięte nitką i zalane CA).

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Duże zdjęcie- http://lh4.ggpht.com/_IFmqjZMwgHM/TOAhKrFRdxI/AAAAAAAACIU/y457sd-X4Pc/junior22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik poziomy jeszcze bez końcówek :?: ,czy, ten typ tak ma :?:

Ale o co chodzi? :lol:

 

 

Edit: a już chyba wiem. Chodzi Ci o zaokrąglenia? Są lekkie- nie takie co prawda jak w oryginale ale są. Na fotce tego nie widać.

Teraz będę się głowił czy nie ściągnąć folii i nie oszlifować ich po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcie po którym widać (najlepsze chyba co wyszukałem) że zaokrąglenia na spływie nie ma, a z przodu jest delikatnie. Tylko boczne krawędzie są mocno wyoblone.

Dołączona grafika

http://picasaweb.google.com/mavericknowytarg/SMPClubStalowaWolaDzien1#5505546030621372898

 

Nawet na rysunku Dołączona grafika widać o co chodzi.

 

jestem w trakcie robienia poprawek. Jak skończę to dam zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w planach,ja to trochę przyokrąglałem :devil: ,z potrzeby transportu itp. :twisted:

Ha!

Nic nie umknie memu oku :D

Od dziś mów mi Sokół (od sokolego oka) :lol:

 

W sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Teraz sobie dorobię imitacje trymerów na wysokości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Witku czy ten fragment planu to jest od Juniora produkcji DDR?

Wielki, szary karton z nalepką na wierzchu, śnieżnobiały Junior na tle niebiesiutkiego nieba a po lewej stronie na pomarańczowym tle parametry szybowca. Rozp. 3000mm, dł. 1320mm, skala 1:5, kadłub włókno szklane i żywica reszta to deski i listwy balsowe, plastikowa imitacja kabiny z kokpitem oraz wytłoczonym pilotem, do którego doklejało się gumową głowę a całość zakrywało się "oszkleniem" z jakiegoć PCV.

Składałem go w 1990r. ale nigdy nie oblatałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.