Skocz do zawartości

SZD-51 Junior


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zamówiłem 1kg ołowiu w granulacie 2-3mm.

Przetopię sobie część na stożkowy balast do dzioba. A miejsca jest sporo. Na pakiet zasilający też się znajdzie.

 

Zaszpachlowałem łączenie skrzydeł aby nie było szpary:

Dołączona grafika

 

Jest też mocowanie na wkręcany hak do strzelania z gumy. Ten pewnie będzie używany sporadycznie dlatego zdecydowałem się na odkręcany.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam takie arcydzieło i szpachla.

Było zestawić skrzydło z kadłubem i w szparę piankę budowlaną.

Zebrać co wypłynie przy pęcznieniu i po ptakach.

 

 

 

 

 

 

 

 

....żartowałem

Już chciałem klikać CYTUJ aż zauważyłem, że żartowałeś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że hak do strzelania z gumy powinien być trochę przed środkiem ciężkości a nie na nosku modelu...?

 

http://www.tomek.blog.bielsko.pl/blogi/obrazki/46/119237629184667200.jpg

 

EDIT: Mój błąd... Pewnie chodziło ci o start z procy gumowej. W Krakowie strzelanie z gumy potocznie nazywamy startem na holu gumowym. Sorry, śliczny model:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę masz dosyć duzo miejsca w środku kadłuba.

Wobec czego IMO zrób małe pudełko, które możesz dopasować kształtem do wnętrza, dzięki czemu później dokładnie regulować balast, oczywiście jeżeli balastem jest śrut. Otworek na śrut zalepisz scotchem, albo wklejasz całe wieczko.

Ile tego balastu masz zamiar wsadzić do środka? Może zamiast tego podejdź przy okazji do wędkarskiego i poproś o odważniki, najcięższy który odpowiadał mi ciężarem to było 250 g jeden.

TzS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.