Skocz do zawartości

SZD-51 Junior


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak pamiętam jedno ważyło360g.drugie 365g.Kończe teraz skrzydełka do elektryka,moze zmieszczę się po 300g.,ale to juz dzwigary szczątkowe :devil: natarcie balsa i coś tam może jeszcze uszczknę :crazy:Spróbuje to pomalować bez japonki :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełka ważą 576 i 591. Kabli nie mogłem ułożyć dobrze na wadze więc różnica będzie mniejsza.

 

Zważony jeszcze raz i w sumie z nieco przednim wyważeniem bo jakieś 1/4 cięciwy waży 3076g. Odejmę pewnie trochę to wyjdzie z 3050g. Mogę teraz powiedzieć, że taka waga mnie satysfakcjonuje :)

 

Na oblot na holu przyjdzie mi pewnie sporo poczekać. Wcześniej jednak chciałem go rzucić z naszej lotniskowej hałdy (około 10m) i zobaczyć czy wszystko gra.

 

A teraz fotki.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oprócz nowej osłony kabiny (wykonana z lepszego tworzywa) którą za jakiś czas otrzymam (nie wiem kiedy :D) to w kwestii budowy to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie wydaje czy te skrzydła maja nietakowy kształt jak skrzydła juniora? Junior ma obrys skrzydeł dwutrapezowy (dokładniej to trapezowo -prostokątny) a u Ciebie widze zwykły trapezowy licze ze jest to przekłamanie aparatu bo taka wtopa w tak ładnym modelu to był by skandal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku lotki (od wewnątrz) do końca lotki jest 2mm różnicy. Na spływie i natarciu jest tyle samo. To nie dużo, nie wiem czy da się to zauważyć w locie ale idealnie proste to one nie są na pewno.

 

Ale też na pewno nie będzie to widoczne tak jak w tym modelu:

Dołączona grafika

 

edit.

Ja go uznaję za pół makietę. Do makiety brakuje jej chociażby hamulców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po oblocie.

 

Najpierw zgodnie z planem odbył się rzut z ręki z lotniskowej hałdy. Model szybował poprawnie więc czas na holowanie i dalsze sprawdzenie.

 

Trochę się obawialiśmy czy model 3200g poleci za Mentorem. Jednak obawy okazały się bezpodstawne. Mentor jak zawsze dzielnie się spisał.

Pierwszy hol był krótki. Musiałem mu oddać cały trymer wysokości. Konieczne było dodanie podkładki pod przednią śrubę w stateczniku poziomym.

Drugi hol już trochę wyższy. Sprawdzenie czy leci prosto- OK. No więc czas na korkociąg- zwala się wolno, jest wystarczająco czasu aby oddać wysokość, wyjście z korka bezproblemowe. Pętlę robi ładną- naturalną bez przepadnięcia w najwyższym punkcie. Ranwersu zrobić nie chciał pomimo usilnych kilku prób kończyło się to tylko ślizgiem na ogon. Jednak ślizg nie kończył się mocnym szarpnięciem a wyjście z niego jest łatwe.

 

Trzeci hol- postanowiliśmy znaleźć noszenie. Udało się i wylatałem 15 minut kończąc lot małą akrobacją. Mogłem latać dłużej ale słonko za mocno świeciło po głowie.

 

Czwarty hol to jakieś 8 minut lotu. Burza nadchodziła, wiaterek się ruszył i miejscami nieźle dusiło.

 

Pomimo wychylania lotek na maksimum w górę przy podejściu do lądowania, model nie zdaje się za bardzo garnąć do lądowania :D Chyba tylko 1 raz trafiłem w środek pasa a resztę przeleciałem.

 

A teraz foteczki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wiem, gdzieś się podział wznios skrzydeł. To nie moja wina, ale spróbuję coś pokombinować z bagnetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie się prezentuje. Super zdjęcia do złudzenia przypominają oryginał. Gdyby nie "nieruchawa" twarz pilota to można się pomylić. Ja dodałbym mu jeszcze okulary przeciwsłoneczne.

 

Pytanie za 100pkt. Gdzie w kraju mogę zamówić gumę bungee 10mm do wystrzelenia Juniora? :) Tak z 30m by mi pasowało.

Czy chodzi Ci o coś takiego ? http://allegro.pl/linka-lina-gumowa-guma-okragla-expandor-8mm-i1632891949.html

Szukaj w sklepach "METALZBYT", kiedyś widziałem jak sprzedawali na metry z rolki. Lub w hipermarketach budowlanych na działach liny, taśmy, łańcuchy z metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.