Skocz do zawartości

Programowanie Turnigy 9X V2


Emhyrion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest dobre a jak to sie ma do sprawnosci i zasiegu apki?,nie głupieje potam,np zasieg itp.?A i narazie latam na orginalnych odbiornikach ale przymierzam sie na przejscie na frsky,cos nie mam zaufania 100% do tego orginalnego 2,4GHz (zasięg)a moze wy cos powiecie na ten temat.(zasięgu)

 

Zasięg zależy od zastosowanego nadajnika - to coś podpięte pod spodem. Zmieniasz komputer generujący sygnał dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Że zapytam co w tym sofcie jest takiego nadzwyczjnego ?.............

Grzesiek, zmieniłem parę dni temu soft na ER9x. W tym sofcie nie mam nic nadzwyczajnego, trzeba tylko zmienić tok myślenia i obeznać się z nowymi możliwościami jakie daje nowy soft. A są naprawdę ogromne w porównaniu z oryginalnym softem.

W oryginalnym sofcie miałem problemy z ustawieniem /do miksowaniem steru wysokości do innego kanału. Teraz po zmianie ustawiam sobie co chce i jak chce. Polecam zmianę softu :), a mogłem to zrobić już dawno.

 

Chciałbym u siebie zamontować gniazdo 6pin. Potrzebuję informacji jak przerobić kabelek 10pin z programatora do gniazda 6pin. Dlaczego tak? Bo kabelek z HK taki jest a i 9XR ma gniazdo 6pin no i w KK2.0 tez jest 6pin. Pomożecie?

 

Robert po co przerabiać kabel programatora jak możesz kupić przejściówkę kanda ISP 6 PIN - ISP 10 PIN, A VR-ISP 6 PIN - 10 PIN, Adapter 10 pin na 6 ATMEL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując wasze wpisy i pochlebne opinie o ER9X stwierdziłem, że czas na zmianę softu ;)
Gniazdo i taśmę zakupiłem w sklepie elektronicznym, a programator na allegro.
Lutowanie zajmuje chwilę i nie stanowi żadnego problemu.

post-5095-0-01670600-1396961414_thumb.jpg

post-5095-0-80558900-1390572726.jpg


Programator kupiłem taki:


post-5095-0-04433500-1391077016.jpg

Kosztował kilkanaście złotych na znanym portalu aukcyjnym.
Sterownik do niego można pobrać tutaj (zip): http://www.bro.net.p...USBasp_soft.zip
Program do wygrywania softu (Windows inst.): http://eepe.googleco...eePeInstall.exe

Ładowanie nowego softu trwa kilkanaście sekund i... można cieszyć się nowymi możliwościami naszej aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie. Jak ustawić w nadajniku stan w którym po ruchu dżojstika gazu do przodu włączy się licznik czasu. Chciałbym orientacyjnie wiedzieć jak długo płynę łódka do celu i na tej podstawie jakoś tam sobie obliczyć dystans i przewidywany czas pływania ... Mam soft r808 próbuję to robić w menu w pozycji Trigger ale bez skutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia modelu

 

*Timer: Tutaj można ustawić wartość dla timera.

Wciśnij przycisk

/

, aby wybrać minuty i sekundy.

Wciśnij przycisk [MENU], kursor będzie migał.

Aby edytować użyj przycisków [uP] / [DOWN] /

/

,

aby zakończyć ustawianie wciśnij [MENU] / [EXIT].

 

* Trigger: Wybierz, co uruchamia timer → (Ważne! - naciskając przycisk

zobaczysz

te same wartości ze znakiem "!" co oznacza, że położenie przełącznika jest "odwrócony".

OFF - timer jest wyłączony.

ABS - timer jest włączony.

RUs/RU%/ELs/EL%/THs/TH%/ALs/AL% - uruchamia timer na podstawie pozycji drążka.

Kiedy XXs jest zaznaczone (na przykład Ths), timer startuje jeśli drążek zostanie wychylony.

Wartość XX% określa prędkość liczenia timera w zależności od położenia drążka.

Gdy drążek jest w pozycji zero - timer jest zatrzymywany.

Gdy drążek jest całkowicie wychylony – timer liczy z normalną prędkością.

Czyli prędkość odliczania jest uzależniona od położenia drążka.

 

*Timer: Count Down/Count Up. Tutaj możesz wybrać, czy licznik zlicza w górę czy w dół.

 

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu modelu 1/11 pozycja;

Timer na 00:00;

TriGGer na THs;

TriGGerB bez zmian ---;

Timer na count Up;

 

Powinno liczyć od 0 w górę.

 

Przy takim ustawieniu nawet nie dotykam drążka a licznik liczy... Jak zmienię TriGGer na TH% również bez dotykania drążka liczy sam ale wolniej. Jak włączę TriGGer na ABS również sam liczy! Nie ma pozycji w której chciałby reagować na ruch drążka :huh: i przestać liczyć jak drążek jest w pozycji neutralnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było jak piszesz to chyba nie widziałbym reakcji drążka na wyświetlaczu a łódka by nie pływała jak trzeba ..

Jak gaz mam na zero - silniki stoją jak daję do przodu - kręcą się i łódka płynie do przodu - jak dżojstik wstecz - łódka płynie do tyłu więc zakładam że dżojstik działa prawidłowo.Jeżeli drążek byłby na zero to licznik nie powinien liczyć chyba? Może się mylę...

To prawda że wygląda jakby drążek był cały czas w pozycji >0% ale tak nie jest bo silniki by się nie zachowywały w ten sposób raczej. Rewersu na gazie te nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieskalibrowane to nie znaczy, że niewidoczne. Bardzo prawdopodobne, że po prostu u Ciebie drążek maksymalnie w dole czyli dla aparatury te "-100" jest niedokładnie skalibrowany i jest widziany jako np "-90". Możesz to sprawdzić na ekranie głównym przyciskając "DN" w tym ekranie:

 

post-12909-0-75475700-1393254795.jpg

 

przy wartości która zmienia się z drążkiem gazu powinno być -100.

 

Jeszcze ewentualnie przychodzi mi do głowy nieustawione mode w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było jak piszesz to chyba nie widziałbym reakcji drążka na wyświetlaczu a łódka by nie pływała jak trzeba ..

Jak gaz mam na zero - silniki stoją jak daję do przodu - kręcą się i łódka płynie do przodu - jak dżojstik wstecz - łódka płynie do tyłu więc zakładam że dżojstik działa prawidłowo.Jeżeli drążek byłby na zero to licznik nie powinien liczyć chyba? Może się mylę...

To prawda że wygląda jakby drążek był cały czas w pozycji >0% ale tak nie jest bo silniki by się nie zachowywały w ten sposób raczej. Rewersu na gazie te nie ma.

 

W taki układzie co Ty opisujesz to drążek gazu masz w pozycji środkowej tak ?.

Oddając go od siebie (do góry) płyniesz łódką do przodu, a cofając ( w dół) drążek płyniesz do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.