Skocz do zawartości

Radio Turingy 9x - doświadczenia.


RobUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś niedrogiego, uniwersalnego radia i padło na Turingy 9X.

Miałem ostatnio trochę zabawy z Turnigy 9xr w/FRsky i 

Futaba [FUT] 10JA

no i muszę powiedzeć, że całkiem fajne zabawki.

Niemniej, przydała by się jakaś sensowna instrukcja najlepiej w języku polskim. Moje radio o dziwo takowego nie posiadało.

Jak by ktoś posiadał chętnie przyjmę do lektury.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Patrzę i szukam, szukam i patrzę jest tak wiele różnych ciekawych nadajników i rozwiązań. Doszedłem jednak do wniosku, że narazie jeszcze nie jest mi potrzebne "cudowne" ustrojstwo. Nie jestem jeszcze na tym etapie, czy na innym wymagającym dodatkowych funkcji szczebelku latania.

Tak więc Turingy TGY 9X i FUTABA T6EXA czy Ripmax Saturn jeszcze  przez jakiś czas spokojnie będą się spełniały jako "kontrolery lotu" :)

Może na urodziny sobie sprawię jakiegoś FAT SHARKA i zacznę się bawić w FPV a może jakiegoś QUAD'a wtedy moooooże pomyślę nad lepszym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o fpv to nie lepiej zastanowić się nad rozwojową aparaturą? Zamiast później jedną sprzedawać aby kupić coś pod fpv?

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega na Turnigy 9X ostatnio pobił swój rekord FPV- 15 km. Oboje jesteśmy zdania, że nie ma lepszej aparatury. To nie jest aparatura prosta w zaawansowanym programowaniu, rzekłbym, że to jest Linuks wśród aparatur. Ale jeżeli posiadasz trochę zacięcia i wiedzy programistycznej potrafisz na niej zrobić wszystko. No prawie wszystko, jeszcze nie budzi mnie rano kubkiem kawy:( Osobiście używam jej młodszej siostry- Turnigy 9XR. Jeżeli szukasz czegoś rozwojowego, to może powinieneś pomyśleć na FrSky Taranis X9D? Wbudowana obsługa telemetrii, komunikaty głosowe, mnogość opcji do konfigurowania. Nie miałem w dłoniach, ale opinie są pozytywne.

Edytowane przez Kry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o fpv to nie lepiej zastanowić się nad rozwojową aparaturą? Zamiast później jedną sprzedawać aby kupić coś pod fpv?

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Wiesz, jakoś mi nie zależy, nie zamierzam sprzedawać bo po co? Wszak to bardzo dobre radio i zawsze można do czegoś tam podpiąć i fruwać :)

A kupić następną do "wyższych celów" nie ma problemu. 

Powoli, krok po kroku wchodzę po tej drabince, żeby zbytnio się nie poobijać jak mi się omsknie nóżka :) Więc jak dorosnę do czegoś więcej niż radosne latanie i robienie fikołków wybiorę coś odpowiedniego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na telemetrii to do 9x wgraj openTX i będziesz miał jak w 9xr, aczkolwiek minimalnie biedniej jak w taranisie.

Hej Luko, a co wiesz o tym sofcie i co jest ciekawszego niż w standardowym T9X ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Luko, a co wiesz o tym sofcie i co jest ciekawszego niż w standardowym T9X ?

Łatwiej się konfiguruje miksery,  możesz pokusić się o zrobienie modyfikacji, która umożliwi Ci wyświetlanie danych z czujników telemetrycznych firmy FrSky (uwaga! wymaga lutowania!). Przejrzystość menu i wg nie których płynniej wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he he no to chyba sobie wrzucę skoro tak piszesz :)

Patrzyłem na YT i faktycznie, menu jest jakby trochę czytelniejsze.

A istnieje gdzieś kod źródłowy do którego można by zarzucić własne logo ?? ;)


zamiast tego er9X 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he he no to chyba sobie wrzucę skoro tak piszesz :)

Patrzyłem na YT i faktycznie, menu jest jakby trochę czytelniejsze.

A istnieje gdzieś kod źródłowy do którego można by zarzucić własne logo ?? ;)

 

zamiast tego er9X

Podstawowa zaletą er9x jak i openTX jest dostępność ich kodu źródłowego oraz licencja open source z ogromną społecznością :) jak bede mial dostęp do pc to zamieszcze linki.

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.