Skocz do zawartości

Moj pierwszy spalinowy WICHEREK


miro-er1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No oczywiście że nie jest reguła, ale skoro trzeba już coś podłożyć to czemu nie. Lekkie i na korzyść wyjdzie. Moje wicherki takich rarytasów nie miały a latały wspaniale. Aż mnie korci żeby po prawie 20 latach znowu zbudować wicherka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da się wyważyć. Masz leciutki silnik. Proponuję pakiet zasilający odbiornik dać pod zbiornik paliwa zaraz za wręgą silnika, 4 ni-mh ważą 120 gramów.

Miałem wicherka 110cm rozpiętości i dałem tam silnik mvvs 2,5 cm3. 3 serwa standard i dawał radę. Nie pamiętam już dokładnie ile ważył ale silnik był zdecydowanie za mocny. To był rok 1997 :)

Nie ma się co załamywać. Zważ wszystko co masz i napisz to coś wymyślimy.

 

 

post-14250-0-43281400-1455748839_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem takze owiewki kół ,ale oklejanie wyszło mi bardzo paskudnie , niestety nigdy nie oklejalem takich owalnych elementow dlatego tak wyszło , wogole folia odchodzi na koncach i ciagle miziam zelazliem zeby dobrze sie dolkleilo, zwaze go dopiero za tydzien w niedziele w domu , takze tylko czekam jeszcze na naklejki no i docieranie jeszcze silniczka w modelu , mam nadzieje ze poleci z tym silniczkiem ze nie wyszedl mi za ciezki .


moze w weekend uda sie zrobic mu fotke calego poskladanego w planerze .

post-12400-0-68445100-1455873484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, oblot to jeszcze poczeka , mysle ze na wiosne , teraz jeszcze docieranie silniczka w modelu , regulacja , a czasu za duzo nie mam , acha i jeszcze pewnie z 5g mu dodam na przod bo ogon jest rowno w poziomie,. a slyszalem ze chyba powinien lekko byc do gory, tylko niewiem czy zatankowany czy bez paliwa.

 

Patryk z tym ogonem to nie skumalem , chodziło Ci ze w szachownice czy ogólnie cały ogon.  malo mialem folji srebrnej, a chcialem zeby spód byl caly srebrny, wiec okleillem spod SW na niebiesko i wstawilem te kawalki srebrnej folji, mialem tylko pół metra srebrnej i metr niebieskiej. dlatego taki kolorowy spód modelu, na wierzchu skrzydel ten napis tez mial byc duzy i mial byc na obu skrzydlach , ale niestety gosc u ktorego kupowalem naklejki wiekrzych napisow nie mial, mnie sie tez to za bardzo nie podoba i dlatego pokombinowalem troche i wyszlo jak widac na fotkach, ale ciesze sie ze innym to sie podoba. :D , sam jestem ciekaw wagi , czekam na otwarcie kiosku i jade po baterie :) , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga pokazala równo 584g z pakietem 2s/700 , ale bez paliwa, wiec z paliwem bedzie wazyl ponad 600g, ale mysle ze nie duzo ponad, niewiem ile wazy 50ml paliwka , moze dzis jeszcze go odpale wiec zważe zatankowanego gotowego do startu i napisze wage koncową, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WICHEREK bedzie przerabiany jednak na elektryka ,zeby polatac elektrykiem potrzebuje kilku minut i juz latam a z tym spalinowcem to pol dnia potrzeba i duuuuuzo cierpiwosci i jeszcze wiecej czasu , to byl moj pierwszy i ostatni model spalinowy, temat uwazam za zamkniety, pozdrawiam wszsytkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WICHEREK bedzie przerabiany jednak na elektryka ,zeby polatac elektrykiem potrzebuje kilku minut i juz latam a z tym spalinowcem to pol dnia potrzeba i duuuuuzo cierpiwosci i jeszcze wiecej czasu , to byl moj pierwszy i ostatni model spalinowy, temat uwazam za zamkniety, pozdrawiam wszsytkich.

 

Często na lotnisku latamy razem - "spaliniarze" i "elektrycy". Obserwowałem często sytuacje gdy ja wylatałem już dzienną porcję pakietów (z reguły 4-5 lotów)  a niektóre modele nie mogły uruchomić swoich silników spalinowych.  Oczywiście zdarzenia te są  pochodną dobrego silnika spalinowego i doświadczenia modelarza, ale coś w tym jednak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.