Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy quad 250-350

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 japim

japim
  • Modelarz
  • 800 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 17 December 2016 - 19:28

Areg - zamontuj sprzet FPV do swojego trikoptera i pojedzmy na wyscigi. Po trafieniu w pierwsza bramke carbonowy poleci dalej, a Twoj?

Do latania dookola nogi mozna stosowac cokolwiek i rzeczywiscie carbon w takim wypadku to troche przerost formy nad trescia. Ja tez jestem zwolennikiem prostych rozwiazan, ale rzeczywistosc weryfikuje pewne rozwiazania. 

• 0

#22 rah66

rah66
  • Modelarz
  • 171 postów
  • SkądŻyrardów
  • Imię:Areg

Napisano 17 December 2016 - 22:56

Karbonowa konstrukcja wygra jeśli chodzi o upadki, ale nie chciałbym czymś kilogramowym walnąć w cokolwiek, w konstrukcji sosnowej na 50% złamie sie ramie, ale łatwo skleić CA w 5minut. Kamerke fpv wkładałem i praktycznie nic to niezmieniło wagowo, bo taka http://www.banggood....ml?rmmds=search 4,5g całość, kamera, antena, nadajnik. Pytanie jeszcze jest, ile te racery 250 wyciągają? Tricopter lajt 65km/h w prostej linji z leciutkim wiatrem na wysokości około 50m. Następna wersja - jeśli powstanie będzie Trikopter lajt Karbon - z kwadratów węglowych, prawdopodobnie 4s i śmigła 5040.

• 0

#23 japim

japim
  • Modelarz
  • 800 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 19 December 2016 - 08:49

Areg,

Wszystko to prawda, ale widac ze nie latales nigdy w zawodach. 

Po pierwsze race quad nie wazy 1kg, tylko ok 650g (35% mniej),

Po drugie to nawet jak wazy 200g i ramiona ma z listewki to walniecie w przeszkode (lub ziemie) skonczy sie tylko polamanym ramieniem - tylko wtedy gdy wszystko masz na konektorkach (o ile ten sie fartownie wypnie). Inaczej zlamane ramie przy jakiejkolwiek predkosci = wyrwane kable z regla, z FC, z silnika, a tego za pomoca CA nie naprawisz.

Racery w klasie 180 - 250 wyciagaja 100km/h i wiecej.

• 0

#24 pengo

pengo
  • Modelarz
  • 150 postów
  • GG:
  • SkądKwidzyn
  • Imię:Marcin

Napisano 19 December 2016 - 19:00

Co do tej kamerki 4,5g to miałem okazje testować ją w qudzie zabawce znajomego. Jakość obrazu jest ok tylko ze powyżej 100-150 metrów w otwartej przestrzeni bez przeszkód traci się sygnał. lataliśmy też po dużym magazynie, za regałem oddalonym o 15m traci sygnał. Kamerka dobra do latania w koło nogi. Wracając do quada powiem że terapia odchudzająca dużo dała :) z masą 500g plus bateria lata dużo lepiej, szybciej reaguje na ruchy drążków, bezwładność znacznie się zmniejszyła, na pakiecie 3s lata podobnie jak wcześnie na 4s :) Umiem już przelatywać pod bramką do piłki nożnej :D dla was żaden wyczyn ale ja się cieszę, tylko aura teraz jest jaka jest i mam mało okazji do polatania. Wciąż nie rozwiązałem problemu zasilania fpv wiec podłączam malutką bateryjkę która wystarcza na około 20min zasilania kamery i nadajnika. Miałem też upadek z około 10m, lekka rama się sprawdziła i tylko śmigło się złamało :P będę chciał wyciąć nowe węższe ramiona te są dość szerokie i zasłaniają za duży obszar strumienia zaśmigłowego.

• 0

#25 pengo

pengo
  • Modelarz
  • 150 postów
  • GG:
  • SkądKwidzyn
  • Imię:Marcin

Napisano 16 March 2017 - 23:30

Witam

Quadzik już swoje przeszedł :) i gdy pękła rama podczas szybkiego lotu na niskiej wysokości... postanowiłem zrobić trzecią wersję odchudzoną, jednak powróciłem do koncepcji pancernego quada. Musiałem liczyć każdy gram. Masa do lotu będzie kilka gram powyzej 500g. Czekam jeszcze na regle, więc nie wiem czy polatam w ten weekend :)

IMG_1679.JPG

IMG_1678.JPG

IMG_1681.JPG

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych