Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy quad 250-350

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 japim

japim
  • Moderatorzy
  • 1485 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 17 December 2016 - 19:28

Areg - zamontuj sprzet FPV do swojego trikoptera i pojedzmy na wyscigi. Po trafieniu w pierwsza bramke carbonowy poleci dalej, a Twoj?

Do latania dookola nogi mozna stosowac cokolwiek i rzeczywiscie carbon w takim wypadku to troche przerost formy nad trescia. Ja tez jestem zwolennikiem prostych rozwiazan, ale rzeczywistosc weryfikuje pewne rozwiazania. 

• 0

#22 rah66

rah66
  • Modelarz
  • 169 postów
  • Skądok wawy
  • Imię:Areg

Napisano 17 December 2016 - 22:56

Karbonowa konstrukcja wygra jeśli chodzi o upadki, ale nie chciałbym czymś kilogramowym walnąć w cokolwiek, w konstrukcji sosnowej na 50% złamie sie ramie, ale łatwo skleić CA w 5minut. Kamerke fpv wkładałem i praktycznie nic to niezmieniło wagowo, bo taka http://www.banggood....ml?rmmds=search 4,5g całość, kamera, antena, nadajnik. Pytanie jeszcze jest, ile te racery 250 wyciągają? Tricopter lajt 65km/h w prostej linji z leciutkim wiatrem na wysokości około 50m. Następna wersja - jeśli powstanie będzie Trikopter lajt Karbon - z kwadratów węglowych, prawdopodobnie 4s i śmigła 5040.

• 0

#23 japim

japim
  • Moderatorzy
  • 1485 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 19 December 2016 - 08:49

Areg,

Wszystko to prawda, ale widac ze nie latales nigdy w zawodach. 

Po pierwsze race quad nie wazy 1kg, tylko ok 650g (35% mniej),

Po drugie to nawet jak wazy 200g i ramiona ma z listewki to walniecie w przeszkode (lub ziemie) skonczy sie tylko polamanym ramieniem - tylko wtedy gdy wszystko masz na konektorkach (o ile ten sie fartownie wypnie). Inaczej zlamane ramie przy jakiejkolwiek predkosci = wyrwane kable z regla, z FC, z silnika, a tego za pomoca CA nie naprawisz.

Racery w klasie 180 - 250 wyciagaja 100km/h i wiecej.

• 0

#24 pengo

pengo
  • Modelarz
  • 163 postów
  • GG:
  • SkądKwidzyn
  • Imię:Marcin

Napisano 19 December 2016 - 19:00

Co do tej kamerki 4,5g to miałem okazje testować ją w qudzie zabawce znajomego. Jakość obrazu jest ok tylko ze powyżej 100-150 metrów w otwartej przestrzeni bez przeszkód traci się sygnał. lataliśmy też po dużym magazynie, za regałem oddalonym o 15m traci sygnał. Kamerka dobra do latania w koło nogi. Wracając do quada powiem że terapia odchudzająca dużo dała :) z masą 500g plus bateria lata dużo lepiej, szybciej reaguje na ruchy drążków, bezwładność znacznie się zmniejszyła, na pakiecie 3s lata podobnie jak wcześnie na 4s :) Umiem już przelatywać pod bramką do piłki nożnej :D dla was żaden wyczyn ale ja się cieszę, tylko aura teraz jest jaka jest i mam mało okazji do polatania. Wciąż nie rozwiązałem problemu zasilania fpv wiec podłączam malutką bateryjkę która wystarcza na około 20min zasilania kamery i nadajnika. Miałem też upadek z około 10m, lekka rama się sprawdziła i tylko śmigło się złamało :P będę chciał wyciąć nowe węższe ramiona te są dość szerokie i zasłaniają za duży obszar strumienia zaśmigłowego.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych