Skocz do zawartości

Yaczek depron 3mm


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 310
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Przyszło wszystko co konieczne, zamówiłem dwa lipole 350 i 2 x 420 :)

 

Waga z 350mah to 150g, z 420 jakieś 159g

 

od razu zalipolowałem nadajnik (wymagało przelutowania wtyczki) (a w drodze do niego antenka którą się wsuwa w miejsce po 35mhz :D)

 

Teraz troszkę wieje, dla takiego modelu troszkę to za dużo, więc poczekam do wieczora :P

 

w końcu pomacham drągami... rok czasu bez latania i bez symulatora... zakłady: roztrzaskam go? :mrgreen:

 

 

Dla spostrzegawczych na lotce znak firmowy sponsora - Heineken :mrgreen:

 

yak9.jpg

 

yak10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie, zastrzały się poodczepiały ze skrzydeł, podwozie wyrwało kawałek itp i pogięte śmigło xD

 

ale 4 loty odbyłem, takie straty to nie straty, trochę Ca + aktywator (zwykły, mój jakoś nie rozpuszcza depronu) i gitara. Tyle że biały model jest czarny - bo żużel tam był :mrgreen:

 

I muszę dojść jak zrobić by nadajnik Turnigy zapamiętywał mi ustawienia Exp... bo się resetują po wyłączeniu.

 

 

ale ogólnie pamiętam jak latać, tzn samo w sobie jest proste, ale mi się zachciewa latać jak najniżej i "bez wyobraźni" - a co mi tam :D

 

na 350mah mam 6,5-7min latania, na 420 jakieś 7-8min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie ja tez o tym myślę, sezon halowy się zbliża a po tamtym roku model zmasakrowałem po 1 wizycie na hali :twisted: Wyglądało to na coś ala kombat, bo lataliśmy parami :lol: Tylko ja się zastanawiam nad 2 płatem, całym z epp 3mm, chyba będzie łatwiej utrzymać sztywność płatów :?

 

edit: aha zapomniałem, czy uda się uzyskać taka wagę modelu aby móc latać na hali?? Widziałem i czytałem temat o infeonie czy jakoś tak, modelu Pana Pawła, czy mógłby się Pan wypowiedzieć jak szybko lata taki model z EPP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamzaraz pan... Co wy wszyscy macie z tym panem? :D

 

Model typu Infineon lata dość powoli, nie tak powoli jak powiedzmy Clik czy inne F3P (nie ta masa i nie ten kaliber) ale dość powoli żeby sie na hali zmieścić. A to dzięki temu, że to dwupłat - małe obciążenie powierzchni robi swoje. Ja się mieściłem, a latam bez założonych hamulców (bo nie lubię :P )

 

Co do modelu na halę z EPP - myślę właśnie nad hybrydą - na hali uszkadza się najczęściej kadłub, więc spróbuję zrobić model z kadłubem z EPP 3mm a skrzydłami i statecznikami z depronu. Zobaczymy co wyjdzie... Ale wcześniej muszę dokończyć drugiego infineona :)

 

EDIT: Płaty z epp 3mm nie mają racji bytu. Za miękkie. Dopiero 6mm plus dwa płaskowniki węglowe 3x0,5mm plus wykrzyżowanie daje sztywną komorę płatów w Infineonie. A rozpiętość raptem koło 80cm... Tak więc shocka z 3mm epp ciężko będzie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu na halę z EPP - myślę właśnie nad hybrydą - na hali uszkadza się najczęściej kadłub, więc spróbuję zrobić model z kadłubem z EPP 3mm a skrzydłami i statecznikami z depronu. Zobaczymy co wyjdzie... Ale wcześniej muszę dokończyć drugiego infineona :)

 

 

 

o! i to jest myśl

 

mój yaczek ma skrzydła prawie całe (no końcówki połamane), ogonek w stanie idealnym. Ale kadłub połamany tak że szkoda mi by było kleju... tylko czy kadłub z epp 3mm nie będzie się skręcał? wstawki poprzeczne pod kątem 45 st oczywiście będą.

 

trochę droga płyta, bo 26zł (no ale za m^2, więc na kilka modeli będzie), depron za to ma bardzo fajną cenę (w modelarni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model wykonany "konstrukcyjnie" z płyt EPP 3 mm (do tego wręgi z EPP 3 mm i płaskowniki węglowe). Ogon jest przedłużeniem boczków kadłuba (razem ma 6 mm). Cały samolot w powietrzu zachowuje się jak galareta. Jedynie skrzydło nie odkształca się (technologia wykonania taka sama). Kadłub z pojedynczej płyty EPP 3 mm nie ma racji bytu bez tony płaskowników węglowych wklejonych "na płask" i "na sztorc". Doświadczenia z halówkami nie mam żadnego, ale przed chwilą miałem EPP 3 mm w ręce i wiem na co stać ten materiał.

 

PS. Trzymajcie kciuki, idę z pierścionkiem do dziewczyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu ostatniemu dwupłatowi inny model amputował skrzydło śmigłem :P Dlatego myślę nad całością z epp :wink:

 

Śmigło równie dobrze tnie EPP i depron (wiem z doświadczenia) więc jeśli chcesz się zabezpieczyć przed pocięciem, to nie tędy droga. Niestety, to nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo konstrukcji, jakiś miesiąc temu, wyrzeźbiłem morbacka. U siebie wstawiłem z EPP morde, hamulce czy jak to nazwać i poziomą deskę kadłuba, po za tym mocno go powzmacniałem, dając płaskownik węglowy w skrzydło, na spód kadłuba i części natarcia, sporo kratownic z prętów 1mm. Model jest na tyle pancerny, że przy moim szkoleniowym lataniu lata do dziś, a wylatałem nim 10 godzin i 41 minut. Wyszło 150 gram, ale budowany był z myślą o lataniu koło domu, do latania w domu zbuduję lżejszy :wink:

 

edit: swoją drogą model lata wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.