Skocz do zawartości

Yaczek depron 3mm


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 310
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Waga 175g z aku 460, więc z 350 to jakieś 165.

 

Aż żal mi to mówić, ale... model jest za lekki... i chyba za duży (albo po prostu za lekki). DOpiero go oblatałem, minimalny wiaterek targał nim jak chciał, pod wiatr na pelnym gazie wracać nie chciał (yaczek 80cm lepiej sobie radził)

 

gdyby ważył około 200g może byłoby lepiej... ale wtedy silnik za słaby :roll: szkoda bo przygotowałem sobie fajne szablony do malowania pod 88cm rozpiętości i chciałem kilka kompletów przygotować i wziąć na studia by szybko zlożyć i latać. A teraz nie wiadomo :P

 

chyba wrócę do 80cm (tylko nie wiem co z tym zrobię, dam mu szansę i spróbuję przy bezwietrznej pogodzie :P)

 

Ano, i źle wkleiłem orczyki od lotek, wychylenia w górę są dużo większe od tych w dół, beczki to parodia :P trzeba zaradzić coś.

 

i zdejmę hamulce.

 

 

yakulec2.jpg

 

yakulec3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, i źle wkleiłem orczyki od lotek, wychylenia w górę są dużo większe od tych w dół, beczki to parodia trzeba zaradzić coś.

 

O ile wkleiles je symetrycznie na obydwu lotkach to mozesz zrobic odpowiednia dzwignie z "offsetami" i wowczas dobrac odpowiednia do Twoich potrzeb- tak sie robi w modelach klasy F3P, aby beczki byly ladne osiowe.

 

Wywal hamulce przy sfg i zobacz czy nie bedzie latal lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem hamulce, dałem mniejsze śmigło 8x4,3 zamiast 9x4,7 coby dłużej polatać. SC do przodu (i tak chyba jeszcze trochę za tylni jest, ale pakiet styka się już z wręgą silnika).

 

Model lata teraz dobrze. Stabilniej od mniejszego yaka, żadnego kreta, chyba że liczymy pociągnięcia ogonem po ziemi podczas zawisu. No... pod koniec jak kręciłem wokół siebie noża na max prędkości przytryniłem w czubek sosny, trochę drzewem pomachałem, trochę pracy silnika ale model na ziemi (straty to wyrwana wręga silnika)

 

jeszcze jak się z lotkami uporam i znajdę dobre EXP i wychylenia (zwłaszcza kierunku bo masakrycznie duży jest), bo rolling harrier na razie średnio.

 

Słowem, model pod blok na studia i na halę jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć mam pytanie do was co jest dla tego modelu leprze żeby model się nie wyginał na boki ( ogon ) Taka kratownica jak zastosował "Grzechu" czy tak jak jest w cliku

http://www.alebproducts.com/CLIK2,%20AJL,%20best%202,%20R%20front,%20500.jpg

(to na czym jest napisane "clik 2.0 " - nie wiem jak to się nazywa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wzorując się na jaczku sraczku, wystrugałem mojego Jaka. Mój wygląda jak 55SP. Ciężki (155g), ale już robię kolejnego, z kolejną porcyjką zmian, bo tu i tam poprawię, tu dodam tam odejmę i zorbię latadełko pode mnie. Zobaczymy jak wyjdzie. Chcę mu dać troszkę większą powierzchnie skrzydeł i lotek, plus troszkę inny obrys płata - z większym ujemnym skosem, może mu się w harrierze jeszcze bardziej poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatalymy ;] Było trochę:

 

-latania nożem

 

089253b37a80902bmed.jpg

 

-jeżdżenia po ścianach

 

265a28b1b53ddd9emed.jpg

 

-hopów i siupów nad modelami

 

77eb82eccff49b00med.jpg

 

Jako ciekawostkę dodam, że jaczek sraczek z obciętym statecznikiem pionowym i sterem jest w stanie kręcić beczki po okręgu. Ale koślawe strasznie :D

 

W rolach głównych wystąpili: jakuban, Pawel_W tudzież nasi koledzy zza wielkiej wody - Max i Michael. Za zdjęcia ślicznie dziękujemy Valerie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.